Inspiruje Weronika: podziękowania - Inspirations from Weronika: thanks

Witajcie,
Hello,

wiele rocznic jest wokół nas. I tak pewna Młoda Para na swoim weselu chciała uczcić okrągłe rocznice swoich bliskich na swoim ślubie. 
Tak powstały takie oto niby scrapy - niby kartki. Oprócz tego chcieli podziękować babci za to, że po prostu jest z nimi. 
I tak dzisiaj mam dla Was prawie takie same, ale jak różne prace- wszystkie pełne miłości.
so much anniversaries are around us. And one couple want to celebrate anniversaries 
of their friends at the wedding.
I made something between layouts and cards. This couple wanted to say 'Thanks' to Grandmother too - for everything. The projects are very similar, but not the same - and every of them are full of love.

Zacznę od najmłodszej rocznicy - drewnianej. Sama w swoim małżeństwie ją już przeszłam i wiem jaka jest ważna. Trzeba celebrować ją. Drewno to jeden z ulubionych motywów na papierach. Bo deski nigdy się nie nudzą.
The first is the younger anniversary called wooden anniversary. I had it in my marriage and I know that it's very important time for relationship. This is time must to be celebrating! Wood is one of my favourite motives of scrapbook papers, because this pattern is never boring.Druga to rocznica koralowa - ciężki temat- by nie przesłodzić- ale myślę, że dałam radę. 
The second one is a coral anniversary - it's hard theme if we don't want to make something very sweet, but I think that I did it well! A ostatnie to właśnie podziękowanie dla babci. Tutaj  jest dużo dodatków i kwiatów. Ale chyba wszystkie babcie kochają kwiaty.
And the last one is a thanks for Grandmother. I used more flowers and embellishments. Because every grandmother loves flowers, isn't it?
Prace łączy ze sobą baza z papieru craft, format 21cm x 21cm, użycie papieru craft w dodatkach, wymiar zdjęcia.
I used craft base of every projects and craft paper in compositions, works have size 21x21 cm and photos are in the same size.

Pozdrawiam,
Greetings,

Weronika


Materiały/Supplies:


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger