Kartka z kalendarza. Dzień Babci i Dziadka - pomysły na prezent

Gdy nadchodzi styczeń i wielkimi krokami zaczyna zbliżać się święto naszych ukochanych dziadków, wiele osób wpada w panikę. Co kupić na prezent dla babci? Jaki upominek wybrać na Dzień Dziadka? Dziadkowie to nierzadko trudne do obdarowania osoby – czy Ty też odnosisz wrażenie, że Oni mają już wszystko? Zapytani wprost o to, co chcieliby dostać, również nie pomagają, bo najczęściej odpowiadają: „Kochanie, ja już wszystko mam!”… Co podarować na Dzień Babci i Dziadka? Jak zabrać się za upominki, by sprawić radość wyjątkowym osobom? Sięgnij po papiery do scrapbookingu Lemoncrat i sprawdź najlepsze pomysły na prezenty na Dzień Babci i Dziadka!
Prezenty na Dzień Babci i Dziadka, czyli: jeszcze mam czas...

Na pewno też to znasz: skupiasz się na Nowym Roku, na planach i postanowieniach. Gdzieś tam z tyłu głowy majaczy Ci myśl, że styczeń to przecież dzień ukochanych Seniorów, ale ciągle wydaje Ci się, że masz jeszcze mnóstwo czasu, aby się przygotować. Aż pewnego dnia uderza Cię niepokojąca myśl: kiedy jest Dzień Babci? Kiedy jest Dzień Dziadka?! Orientujesz się, że do Ich święta - czyli 21 i 22 stycznia - pozostaje już niewiele czasu, a Ty nadal nie wiesz, jakie prezenty na Dzień Babci i Dziadka wybrać... To częsty scenariusz, zwłaszcza, że w potrzeby i marzenia osób starszych trudno jest trafić, gdyż zwykle... nie chcą o nich mówić. W takiej sytuacji warto uderzyć w sentymentalne i uczuciowe struny - a scrapbooking nadaje się do tego wprost wybornie! Twórz ręcznie robione kartki, czyli współczesne laurki na Dzień Babci i Dziadka, a jeśli masz nieco więcej czasu i umiejętności, sięgnij po ręcznie robione prezenty dla Dziadków.

Warto stworzyć wyjątkowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka, takie, które poruszą najczulsze struny i otulą serca przyjemnym ciepłem. Romantyczny exploding box w stylu vintage to idealny upominek dla każdej Babci!


Laurki na Dzień Babci i Dziadka - kontynuuj piękną tradycję!

Pamiętasz czasy swojego dzieciństwa? Dawniej na Dzień Babci i na Dzień Dziadka wykonywało się laurkę, czyli ręcznie ozdabianą kartkę z życzeniami. Dziś tradycyjne laurki są już równie mało popularne, jak pisanie listów, a przecież skoro Ty pamiętasz „stare, dobre czasy”, to babcia i dziadek na pewno też je pamiętają! Warto wykorzystać te miłe wspomnienia i stworzyć na Dzień Babci i Dziadka taki dodatek do prezentu od serca. Zamiast zwykłej kartki papieru i naprędce przepisanego wierszyka dla babci, poświęć nieco więcej czasu i uwagi na wykonanie ręcznie robionej kartki. Cardmaking jest obecnie bardzo popularny, technik do wykorzystania mamy mnóstwo, ale pamiętaj, że dla dziadka i babci najważniejszy będzie sam gest oraz misternie wykonana robota. Jeśli nie masz odpowiednio dużo czasu, umiejętności lub materiałów, sięgnij po piękne papiery do scrapbookingu Lemoncraft i minimum elementów dekoracyjnych, tworząc proste laurki na Dzień Babci i Dziadka, zachwycające swą prostotą!

Proste kartki też mogą być piękne! Ręcznie robione laurki na Dzień Babci i Dziadka to wyraz szacunku, miłości i oddania.


Ponieważ babcie uwielbiają ustawiać pamiątkowe pocztówki i laurki na półkach swoich regałów i meblościanek, dobrym pomysłem będzie wybór którejś z mniej typowych form kartek. Easel card (czyli kartka stojaczek, znana również jako kartka sztalugowa) bądź parawanik są wręcz stworzone na takie okazje! Tradycyjna kartka również doskonale się obroni, zwłaszcza, jeśli będzie zawierać zdjęcie wnuka lub wnucząt. Weź pod uwagę fakt, że dziadkowie lubią zazwyczaj stonowaną kolorystykę, a kartka pełna kwiatów, motyli czy koronek będzie odpowiednia zarówno dla babci, jak i dla dziadka. Kartki utrzymane w beżu, błękicie, pastelowym różu czy jasnym kremie będą w przypadku dziadków najbezpieczniejszym wyborem – zwłaszcza, jeśli wykonujesz kartkę na czyjeś zamówienie i nie znasz osób, które zostaną nią obdarowane. Możesz też stworzyć dwie bliźniacze kartki, zróżnicowane pod względem kolorów i zastosowanych dodatków: jedną dla babci, drugą dla dziadka.

 

Możesz stworzyć komplet kartek dla babci i dziadka, wykorzystując kolorystykę i motywy typowe dla danej płci :-)


Kartka na Dzień Dziadka może być też nieco ciemniejsza i bardziej surowa, niż ta dla babci.

Męskie kartki charakteryzują się prostszą formą i ciemniejszą kolorystyką.

Kartka dla Babci może być utrzymana w pastelowych kolorach i romantycznej stylistyce vintage.


Rodzinne pamiątki - prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Ręcznie robione laurki na Dzień Babci i Dziadka Cię nie przekonują? Możesz pójść o krok dalej i wykonać sentymentalną pamiątkę, z której niewątpliwie każdy posiadacz wnuków się ucieszy! Sięgnij po efektowne formy scrapbookingu i wykonaj wyjątkową ręcznie robioną ramkę na zdjęcia lub mini album z rodzinnymi fotografiami. Lubisz technikę mixed-media? Spróbuj przygotować oryginalną pracę na podobraziu, czyli tzw. blejtram. Pamiętaj tylko, by za bardzo nie skupiać się na chlapaniach i przedarciach, które dla starszych osób mogą być trudną do zrozumienia formą sztuki.
Album na pierwsze zdjęcia wnuka to idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka dla świeżo upieczonych dziadków!Taki obrazek - scrap - to wzruszająca pamiątka na lata.

Mała ramka z subtelną dekoracją to również doskonały pomysł na prezent dla babci i dziadka.

Słodkie upominki dla dziadków – pomysł na prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Słodycze na prezent sprawdzają się prawie zawsze – pod warunkiem, że babcia i dziadek nie cierpią na cukrzycę lub z innych powodów nie są na ścisłej diecie. Zwykła czekolada może być postrzegana jako upominek kupiony na szybko, bez zaangażowania obdarowującego. Ale jeśli tę samą czekoladę pięknie opakujesz w czekoladownik (czyli przestrzenną kartkę - pudełko z kieszonką na czekoladę), ten sam drobny upominek nabiera zupełnie nowego charakteru. Staje się wyjątkowym prezentem od serca, który każda babcia i każdy dziadek na pewno docenią. 

Piękne pudełeczko połączone z kartką...


... skrywające w sobie słodki upominek - drobny, ale jakże miły gest na Dzień Babci i Dziadka!Poza czekoladownikiem można przygotować opakowanie na bombonierkę na Dzień Babci i Dziadka, a jeśli planujesz podarować dziadkom nieco bardziej wytrawne smakołyki, świetnym pomysłem będzie ręcznie robiona etykieta na wino, czy nawet ręcznie dekorowana drewniana skrzynka na wino.Tak udekorowana butelka nalewki czy ulubionego trunku rozgrzeje serca babć i dziadków.
Czy masz już pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka? Jak widzisz - masz wiele możliwości! Pozostaje tylko usiąść przy biurku lub stole i tworzyć tak, jak dyktuje Ci serce. Prezenty na Dzień Babci i Dziadka mogą być przeróżne, ale początkiem pracy nad każdym z wyjątkowych upominków są odpowiednio dobrane papiery ozdobne, które stają się pięknym tłem dla całej kompozycji. Dlatego czym prędzej zajrzyj do sklepu Lemoncraft.pl i wybierz papiery do scrapbookingu Lemoncraft, których wzornictwo i kolorystyka najbardziej spodobają się Twoim Dziadkom! :-)PODPIS


1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger