Kartka z kalendarza. Dzień Babci i Dziadka - pomysły na prezent
Gdy nadchodzi styczeń i wielkimi krokami zaczyna zbliżać się święto naszych ukochanych dziadków, wiele osób wpada w panikę. Co kupić na prezent dla babci? Jaki upominek wybrać na Dzień Dziadka? Dziadkowie to nierzadko trudne do obdarowania osoby – czy Ty też odnosisz wrażenie, że Oni mają już wszystko? Zapytani wprost o to, co chcieliby dostać, również nie pomagają, bo najczęściej odpowiadają: „Kochanie, ja już wszystko mam!”… Co podarować na Dzień Babci i Dziadka? Jak zabrać się za upominki, by sprawić radość wyjątkowym osobom? A jeśli prowadzisz biznes i chcesz zarabiać na rękodziele: jakie upominki proponować klientom, by to właśnie u Ciebie kupowali prezenty na Dzień Babci i Dziadka?

Kartka handmade dla Babci – prezent od serca

Pamiętasz czasy swojego dzieciństwa? Dawniej na Dzień Babci i na Dzień Dziadka wykonywało się laurkę, czyli ręcznie ozdabianą kartkę z życzeniami. Dziś tradycyjne laurki są już równie mało popularne, jak pisanie listów, a przecież skoro Ty pamiętasz „stare, dobre czasy”, to babcia i dziadek na pewno też je pamiętają! Warto wykorzystać te miłe wspomnienia i stworzyć na Dzień Babci i Dziadka taki dodatek do prezentu od serca. Zamiast zwykłej kartki papieru i naprędce przepisanego wierszyka dla babci, poświęć nieco więcej czasu i uwagi na wykonanie ręcznie robionej kartki. Cardmaking jest obecnie bardzo popularny, technik do wykorzystania mamy mnóstwo, ale pamiętaj, że dla dziadka i babci najważniejszy będzie sam gest oraz misternie wykonana robota. Ponieważ babcie uwielbiają ustawiać pamiątkowe pocztówki i laurki na półkach swoich regałów i meblościanek, dobrym pomysłem będzie wybór którejś z mniej typowych form kartek. Easel card (czyli kartka stojaczek) bądź parawanik są wręcz stworzone na takie okazje! Tradycyjna kartka również doskonale się obroni, zwłaszcza, jeśli będzie zawierać zdjęcie wnuka lub wnucząt. Weź pod uwagę fakt, że dziadkowie lubią zazwyczaj stonowaną kolorystykę, a kartka pełna kwiatów, motyli czy koronek będzie odpowiednia zarówno dla babci, jak i dla dziadka. Kartki utrzymane w beżu, błękicie, pastelowym różu czy jasnym kremie będą w przypadku dziadków najbezpieczniejszym wyborem – zwłaszcza, jeśli wykonujesz kartkę na czyjeś zamówienie i nie znasz osób, które zostaną nią obdarowane.

 

Kartka dla babci. Autor: Kasia Kowalska.

Kartka dla dziadka. Autor: Emilia Sieradzan.
Wesołe kartki dla babci i dziadka. Autor: Żaneta Szucka-Stępień
Kartka z decykacją dla kochanej babci. Autor: Gosia Metryka.

Rodzinne pamiątki na Dzień Babci i Dziadka

Ręcznie robiona kartka na Dzień Babci i Dziadka Cię nie przekonuje? Możesz pójść o krok dalej i wykonać sentymentalną pamiątkę, z której niewątpliwie każdy posiadacz wnuków się ucieszy! Sięgnij po efektowne formy scrapbookingu i wykonaj wyjątkową ręcznie robioną ramkę na zdjęcia lub mini album z rodzinnymi fotografiami. Lubisz technikę mixed-media? Spróbuj przygotować oryginalną pracę na podobraziu, czyli tzw. blejtram. Pamiętaj tylko, by za bardzo nie skupiać się na chlapaniach i przedarciach, które dla starszych osób mogą być trudną do zrozumienia formą sztuki.Ramka na podobraziu, np. na zdjęcie wnuków. Autor: Gosia Metryka.
Scrap z babcią. Autor: Irena Rysa Maciąg.
Album na rodzinne zdjęcia. Autor: Dina Akhmetova.
Przestrzenna ramka na zdjęcia. Autor: Alena Grinchuk.

Słodkie upominki dla dziadków – pomysł na prezent

Słodycze na prezent sprawdzają się prawie zawsze – pod warunkiem, że babcia i dziadek nie cierpią na cukrzycę lub z innych powodów nie są na ścisłej diecie. Zwykła czekolada może być postrzegana jako upominek kupiony na szybko, bez zaangażowania obdarowującego. Ale jeśli tę samą czekoladę pięknie opakujesz w czekoladownik (czyli przestrzenną kartkę - pudełko z kieszonką na czekoladę), ten sam drobny upominek nabiera zupełnie nowego charakteru. Staje się wyjątkowym prezentem od serca, który każda babcia i każdy dziadek na pewno docenią. Poza czekoladownikiem można przygotować opakowanie na bombonierkę na Dzień Babci i Dziadka, a jeśli planujesz podarować dziadkom nieco bardziej wytrawne smakołyki, świetnym pomysłem będzie ręcznie robiona etykieta na wino, czy nawet ręcznie dekorowana drewniana skrzynka na wino.Zawieszka na butelkę wykonana przez Monikę Jakubowską. Kurs na etykietę na wino znajdziesz TUTAJ.
Opakowanie na czekoladki. Autor: Iwona Pawelec-Burczaniuk.

Czy masz już pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka? Jak widzisz - masz wiele możliwości! Pozostaje tylko usiąść przy biurku lub stole i tworzyć tak, jak dyktuje Ci serce. 
Pozdrawiam, Kasia!
PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger