Scrapbooking - skąd czerpać wiedzę i umiejętności?

Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z rękodziełem, czy też scrapbooking jest Twoją pasją od wielu lat, na pewno od czasu do czasu dopada Cię brak weny, poczucie wypalenia lub irytacja, że coś nie wychodzi tak, jak byś chciała. W kryzysowych sytuacjach świetnym sposobem jest pogłębianie wiedzy i umiejętności. Skąd czerpać wiedzę scrapbookingową? Jak uczyć się nowych rzeczy? No i wreszcie: czy warto inwestować w warsztaty online i płatne kursy scrapbookingowe?


Scrapbooking - jak uczyć się nowych rzeczy?

Osoba rozpoczynająca swoją przygodę ze scrapbookingiem z pewnością może czuć się zagubiona. Dziś dostęp do wiedzy jest niemal nieograniczony. Darmowe tutoriale w postaci kursów video, zdjęcia krok po kroku jak wykonać pracę scrapbookingową, płatne kursy online, stacjonarne warsztaty na zlotach scrapbookingowych... Co wybrać? Wszystko zależy od tego, czego chcesz się nauczyć, jakim dysponujesz budżetem, no i - w jaki sposób najlepiej przyswajasz wiedzę. Kurs w postaci filmu sprawi, że możesz dokładnie prześledzić każdy ruch ręki, każdy moment tworzenia pracy w danej technice. Foto kurs z kolei umożliwia Ci cofanie się do wcześniejszych etapów i swobodne "przeskakiwanie" między kolejnymi zdjęciami. Z kolei warsztaty prowadzone na zlotach scrapbookingowych to świetna okazja by przyjrzeć się na żywo etapom powstawania projektu i na bieżąco pytać o kwestie budzące Twoje wątpliwości. Każdy z tych sposobów uczenia się ma swoje wady i zalety i jeśli nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepszą formą nauki, musisz po prostu spróbować wszystkiego i przekonać się, co najbardziej do Ciebie trafia :-)
 

Płatne kursy scrapbookingowe - czy warto?

Być może zastanawiasz się, po co inwestować w płatne kursy scrapbookingowe, skoro dookoła tyle darmowych tutoriali i poradników... Wystarczy zajrzeć na nasz kanał na YouTube czy filmiki Gosi w naszej grupie Lemoncrafters, by przekonać się, że wiedza rękodzielnicza przekazywana w przejrzysty, czytelny sposób naprawdę jest na wyciągnięcie ręki. Po co więc płacić za wiedzę, która jest Ci udostępniana za darmo? A no widzisz, pierwszą ważną rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest fakt, że to nie jest ta sama wiedza. W darmowych tutorialach możesz podejrzeć daną technikę, sposób tworzenia konkretnej pracy scrapbookingowej krok po kroku. Ale płatne warsztaty i kursy, czy to online czy stacjonarne, pogłębiają tę wiedzę. Dają Ci szerszy ogląd na kwestie związane z budową kompozycji na kartce, z doborem kolorów, z typem mediów i sposobami ich mieszania... Są też kursy bardziej kompleksowe, uzupełnione o konkretne materiały, z których możesz wykonać pracę. 

 

 Scrapbooking - kursy online: relacja Projektantki

Nawet osoby doświadczone w scrapbookingu, które wypracowały już swój styl i dysponują dużą wiedzą z zakresu papierowego rękodzieła, lubią stawiać na rozwój. Dowód? Niech będzie nim nasza projektantka, Ewa, która przygotowała na dziś nie tylko piękną ręcznie robioną kartkę, ale i recenzję warsztatów scrapbookingowych online organizowanych przez naszą Instagramową Ambassadorkę, Irinę Angold. Oddajemy głos Ewie:

jakiś czas temu zaczęłam się zastanawiać, co zrobić, aby udoskonalić swój warsztat pracy. Trafiłam wtedy na stronę Iriny Angold, naszej Brand Ambassador na Instagramie, gdzie dostępne jest kilka lekcji online. Uważam, że dobrze jest szkolić swój warsztat tak, by prace cały czas były świeże, aby nie popaść w twórczą monotonię. Inwestycja w swoją twórczość i warsztat pracy powinna być nieodzownym elementem naszego rozwoju. Postanowiłam więc kupić próbnie lekcję online i przepadłam… Najpierw jedna, druga, trzecia i tak skompletowałam te kursy, które są dla mnie najbardziej interesujące :) O lekcjach Iriny mogę napisać, że to bardzo dobra inwestycja. Na takim kursie otrzymujecie nie tylko instrukcję wykonania danej pracy, ale również dawkę solidnej wiedzy. Dowiecie się m.in. jak dobierać kolory i jak układać kompozycję. Irina daje mnóstwo cennych wskazówek. Lekcje, które prowadzi są dostępne cały czas na waszym koncie, nie przepadają nie znikną można więc do nich cały czas wracać. Forma lekcji ma postać kursu fotograficznego, choć początkowo bałam się, że ta forma nie przypadnie mi do gustu to szybko przekonałam się, że jest bardzo wygodna. Jeśli więc zastanawiasz się nad odpowiedzią na któreś z poniższych pytań:
 • Jak dobierać kolory w swoich pracach?
 • Jak układać kompozycję?
 • Jakie materiały wybierać, by praca zyskała nowego blasku?

to ten kurs jest idealny dla Ciebie!


Zainspirowana magicznymi lekcjami u Iriny, postanowiłam stworzyć kartkę według jej wskazówek. Do kartki wykorzystałam własnoręcznie zrobione kwiaty z materiału. A oto efekt jaki uzyskałam:Czy zgodzisz się z nami, że kartka Ewy jest przepiękna? Chciałabyś umieć takie kartki wykonywać? Czujesz potrzebę twórczego rozwoju, pogłębiania wiedzy, uczenia się nowych rzeczy? Koniecznie zajrzyj na stronę Iriny, przejrzyj też nasze tutoriale na blogu i kanale YouTube - na pewno znajdziesz coś dla siebie! :-)
      
     PODPIS

6 komentarzy:

 1. Super, a gdzieś jest link do Iriny ? bo nigdzie nie mogę znaleźć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jest, podlinkowane jest jej imię i nazwisko, w recenzji Ewy 😊

   Usuń
 2. Kartka jest wspaniała. Do tego jedna z ulubionych moich kolekcji... chociaż 🤔 która już nią nie jest. 😉😘

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ❤ o tak wszystkie Lemonkowe kolekcje są zachwycające 💛💛

   Usuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger