Kartka w stylu shabby chic

Styl shabby chic ma w sobie coś magicznego - przyciąga uwagę wyjątkową, nieco przykurzoną elegancją. Przywodzi na myśl strych prababci, pełen wytwornych i eleganckich przedmiotów, wyraźnie nadgryzionych przez ząb czasu. Nieco tajemnicza, bardzo sentymentalna i romantyczna atmosfera prac w stylu shabby chic sprawia, że scraperki na całym świecie pokochały tę specyficzną stylistykę! Chcesz wiedzieć, jak wygląda kartka w stylu shabby chic? Chcesz spróbować swoich sił w tworzeniu prac scrapbookingowych w tym stylu? Koniecznie przeczytaj dzisiejszy artykuł i zachwyć się pracą naszej Projektantki, Kasi!

 

Styl shabby chic w scrapbookingu - czym się charakteryzuje?

"Shabby chic" oznacza "stary szyk" i nazwa tej stylistyki w pełni odzwierciedla jej charakter. Styl ten bowiem uwielbia połączenie tego, co ma wyraźnie vintage'owy charakter z tym, co wytworne i eleganckie. Shabby chic w aranżacji wnętrz to przede wszystkim białe lub bielone, postarzane meble lub autentyczne antyki z przetarciami na lakierze i z odpryskującą tu i tam farbą. To także specyficzne formy, kojarzące się z dawnymi czasami, czyli babcine kredensy, charakterystyczne komody na zdobionych nóżkach, lustra w dekoracyjnych, dużych ramach... Przy całej swej starociowej naturze i elegancji, styl shabby chic jest też niezwykle kobiecy: miłuje się w jasnych, pastelowych barwach, delikatnych i zwiewnych tkaninach, misternych koronkach i motywach kwiatowych (zwłaszcza różanych).
Oto kilka fotografii ilustrujących styl shabby chic (zdjęcia pochodzą z portalu https://pixabay.com/):A jak wygląda styl shabby chic w scrapbookingu? Bardzo podobnie :-) Jeśli chcesz stworzyć pracę scrapbookingową w tych klimatach, wybierz pastelowe papiery i dodatki, dobierz brązowy lub zielonkawy tusz do przyciemnienia brzegów oraz białe gesso lub farbę kredową do rozjaśnienia elementów kompozycji. Jeśli w Twojej pracy znajdą się tekturki z zawijaskami, ażurowe serwetki z wykrojników, zwiewne wstążki vintage, koronki, sporo kwiatów i/lub desenie kwiatowe, perły, gipsowe odlewy (oczywiście, nie musisz używać wszystkich tych elementów w jednej pracy! :D) - to znaczy, że idziesz we właściwym kierunku :-) Kartki w stylu shabby chic zachwycają lekkością i subtelnością, a jednocześnie są bardzo bogate, dekoracyjne i eleganckie. Mnóstwo w nich romantyzm i delikatności, a zaklęta w kompozycji przeszłość jest wyczuwalna już na pierwszy rzut oka :-) Czujesz się zaintrygowana stylem shabby chic w rękodziele? Koniecznie obejrzyj pracę Kasi!


Kartka w stylu shabby chic - inspiracja Projektantki

 


Nasza Projektantka, Kasia, wykonała kartkę w stylu shabby chic, korzystając z kolekcji papierów do scrapbookingu "Grow old with me". Papiery te utrzymane są w klimacie vintage, ale potrzebowały delikatnego rozbielenia, by stać się materią godną stylu shabby chic ;-) Jeśli potrzebne Ci są papiery do scrapbookingu w stylu shabby chic, które będą gotowe do pracy w tym stylu bez przeróbek, wybierz kolekcję Yesterday :-)


Kasia użyła w swojej pracy wzór w kwiatowy deseń, dodatkowo dodała również bogatą, kwiatową kompozycję. Ważnym elementem kartki jest biała, ażurowa ramka, która nie tylko dodaje projektowi elegancji, ale i rozjaśnia kartkę.


Zwróć uwagę na rozbielone farbą kwiaty, liście, tekturkę i papiery oraz na zastosowane prze Kasię białe mikrokulki:Jasne media sprawiają, że praca zyskuje lżejszy, delikatniejszy charakter. Ponadto takie białe zachlapania podkreślają starociowy klimat pracy.

Jeśli zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoja kartka była bardziej vintage, w pracy Kasi znajdziesz jeszcze jedną podpowiedź: zamiast białego kartonu na bazę, użyj tego w kolorze kraft :-)

Do kartki Kasia wykonała także pudełko utrzymane w tych samych klimatach shabby chic:


 Prace w stylu shabby chic - na jakie okazje?

Podoba Ci się kartka w stylu shabby chic i zastanawiasz się, na jaką okazję możesz wykonać podobną? Tego rodzaju praca będzie idealna jako upominek dla kobiety o romantycznym usposobieniu. Sprawdzi się zatem np. na zbliżający się wielkimi krokami Dzień Matki, ale równie świetna będzie kartka shabby chic na urodziny albo imieniny. Także w roli kartki ślubnej praca w stylu shabby chic wypadnie doskonale :-)

Masz już pomysł na swój projekt w stylu shabby chic? Po które papiery LemonCraft sięgniesz, by go stworzyć? :-)

Życzę Ci kreatywnego, wspaniałego dnia!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger