Album ręcznie robiony dla chłopca - piękna pamiątka z dzieciństwa

Albumy ręcznie robione cieszą się coraz większą popularnością, zarówno wśród młodych rodziców, jak i wśród osób poszukujących niebanalnego upominku z okazji narodzin, chrzcin czy roczku maluszka. Album scrapbooking ma wiele zalet, dzięki którym staje się zdecydowanie bardziej atrakcyjną opcją niż gotowe albumy fotograficzne ze sklepu. Największym atutem albumu handmade niewątpliwie jest fakt, iż może on wyglądać dowolnie - poczynając od kształtu bazy i liczby kart, przez kolorystykę i stylistykę, na tematyce poszczególnych kart kończąc. Dziś nasza Projektantka, Marina, prezentuje wyjątkowy album ręcznie robiony dla chłopca wykonany na niestandardowej, kaskadowej bazie. A ja mam dla Ciebie kilka słów na temat tego, dlaczego taki scrapbookingowy album dziecięcy to świetny pomysł!Dziecięcy album ręcznie robiony - dlaczego warto taki mieć?


Czy w czasach, gdy w sklepach można dostać niemal wszystko, naprawdę warto męczyć się z samodzielnie wykonanym albumem dla dziecka? Tak! I to nie tylko dlatego, że jesteśmy scraperkami i czerpiemy radość z samego procesu tworzenia ;-) Album ręcznie robiony dla chłopca czy dziewczynki to świetny sposób na zachowanie wspomnień na długie lata! Spójrz jak wiele korzyści z tego rozwiązania można mieć:

1) album można w 100% dostosować do swoich preferencji, będzie mieć dokładnie tyle stron, miejsc na zdjęcia, dokładnie takie wymiary, kolory, motywy i styl, jakie Ci najbardziej odpowiadają;
2) taki album niewątpliwie zmotywuje Cię do uwieczniania pięknych chwil na fotografiach, a potem - do wywołania zdjęć i wklejenia/wsunięcia ich do albumu;
3) w razie potrzeby możesz zrobić kontynuację albumu, zachowując ten sam styl, układ etc.;
4) jeśli potrzebujesz dodatkowe miejsce na zapiski, bez problemu możesz je wygospodarować w albumie - w gotowcach nie zawsze jest to możliwe;
5) sama decydujesz jakiej wielkości zdjęcia zamieścisz wewnątrz, to będzie wygodne podczas wywoływania zdjęć (bo zwykle wywołujemy ich więcej niż tylko do jednego albumu, a wywoływanie fotografii w różnych formatach może być czasami kłopotliwe);
6) wiesz, że nikt inny nie będzie mieć takiego samego albumu, jak Twój maluszek!

Oczywiście, korzyści jest o wiele więcej, ale mam nadzieję, że nie muszę Cię przekonywać do ręcznie robionych albumów ;-) Lepiej pozachwycajmy się razem przepiękną inspiracją Mariny! :-)

Album ręcznie robiony dla chłopca - inspiracja Projektantki

Marina przygotowała na dziś przepiękny, chłopięcy album, utrzymany w różnych odcieniach koloru niebieskiego. W całości powstał on z naszej dziecięcej kolekcji papierów do scrapbookingu Boy's Little World. Okładkę zdobi bogata, warstwowa kompozycja, wykonana  w całości z elementów do wycinania oraz tekturek dostępnych w tej kolekcji :-)
Nietypowa forma albumu, którą wybrała Marina, sprawia, że nawet przy zamkniętym albumie widoczne są fragmenty poszczególnych stron. Takie rozwiązanie zachwyca oryginalnością i... kusi, by zajrzeć do wnętrza tego przepięknego projektu! :-)Pomiędzy stronami jest sporo przestrzeni, dzięki temu Marina mogła stworzyć wewnątrz bogate dekoracje oraz sporo skrytek na dodatkowe zdjęcia.
Czyż nie wygląda to zachwycająco? :-) Taki album ręcznie robiony dla chłopca chciałaby mieć na pewno każda mama małego urwisa :DA jak prezentuje się wnętrze tego nietuzinkowego albumu handmade? Równie wspaniale! Tylko zobacz:Czy masz ochotę obejrzeć ze mną kilka stron scrapbookingowego albumu Mariny? :-) Wśród dekoracji znajdziesz przede wszystkim elementy i obrazki wycięte z kolekcji Boy's Little World, można śmiało powiedzieć, że 90% tego albumu opiera się na naszych papierach do scrapbookingu :-)

Piękne połączenie wszystkich odcieni niebieskiego, dostępnych w kolekcji, sprawiło, że album nie jest mdły i przesłodzony - wręcz przeciwnie, ma swój charakter i jest naprawdę¢ wyrazisty, a jednocześnie nie traci nic z dziecięcego uroku, radości i delikatności.

Popatrz, wystarczy nasza chłopięca kolekcja papierów scrapowych z elementami do wycinania, tekturki tematyczne do kompletu, stempel na tło i odrobina czarnego tuszu oraz biała farba do chlapnięć, by uzyskać tak niesamowity efekt! To już kolejny dowód na naszym blogu, że dobrze dobrane papiery do scrapbookingu pozwalają stworzyć bogatą, przyciągającą uwagę pracę, nawet wtedy, gdy nie posiadasz zbyt wielu produktów do rękodzieła :-)Urocze króliczki i misie, fajne pociągi, balony i samoloty... czy brakuje tu czegoś, co powinien posiadać chłopięcy album ręcznie robiony? :-)Moim zdaniem: jest idealne. Sama chciałabym taki album dla mojego synka! Chyba się skuszę i wykonam swoją wersję, zanim całkiem "rozejdzie" mi się kolekcja Boy's Little World na inne projekty ;-)Czy Ty też uważasz, że te papiery są idealne do dziecięcych projektów? Masz już swój album ręcznie robiony dla chłopca z kolekcji Boy's Little World? A może dopiero planujesz wykonać tego typu projekt?

Ja dziękuję Ci za Twoją obecność i uwagę i życzę Ci wspaniałego dnia!PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger