Jak zrobić tag ozdobny? Foto kurs krok po kroku

Zrobienie kartki, która jest jednocześnie tagiem ozdobnym, wydaje się nie być trudne. Wszak różnica w stosunku do tradycyjnej kartki handmade polega tylko na tym, że zmienić trzeba kształt i rozmiar bazy... Tymczasem jednak nierzadko się zdarza, że patrzymy na jakąś konkretną pracę, podziwiamy ją i zastanawiamy się, jak to zostało zrobione. Jeśli chcesz podejrzeć technikę pracy naszych Projektantek, poznać Ich triki i rozłożyć Ich prace na czynniki pierwsze, zachęcam Cię do prześledzenia postów z cyklu: Tips, tricks & tutorials. Dziś kolejna część prostych i czytelnych tutoriali. Victoria przygotowała przepiękny tag z życzeniami i w kursie foto krok po kroku tłumaczy, jak wykonać taką pracę.Zapraszam Cię na kurs foto przygotowany przez naszą Projektantkę, Victorię.Tag Victorii powstał z bloczka "Melody". Oprócz papierów do scrapbookingu, Projektantka użyła także bazy wyciętej z białego kartonu, koronek, wstążki vintage, kwiatów, wyciętych z papieru motyli i uzupełniających kwiatową kompozycję pręcików:


Na początek Victoria przygotowała bazę swojego taga oraz wybrała i odpowiednio przycięła papiery. W tle znalazł się kawałek zielonego arkusza, przycięty w ten sam kształt, który ma baza kartki, tyle, że każdy bok jest o ok. 5 mm krótszy od wymiarów bazy. Dzięki temu uzyskamy ładną białą ramkę dookoła tła kartki. Następnie należy wybrać kawałek papieru z kwiatowym wzorem i przyciąć go w taki sposób, by uzyskać prostokąt o wymiarach mniej więcej 3/4 wielkości bazy. Z białego kartonu należy wyciąć prostokąt o bokach dłuższych o 5 mm od prostokątnego kawałka papieru do scrapbookingu. Papiery możesz dodatkowo obszyć ręcznie lub maszynowo - na projekcie Victorii możesz zobaczyć, jak fajny i ciekawy efekt dzięki temu uzyskasz.


Prostokąt podklej kosteczkami 3d lub dwustronnie klejącą taśmą dystansową - jeśli nie zdecydowałaś się wcześniej na obszycie brzegów i, tym samym, połączenie papieru scrapowego z białym kartonem, koniecznie sklej obie części razem, zanim przykleisz je do tła kartki :-)


Tworzenie dekoracyjnej kompozycji Victoria rozpoczęła od ułożenia koronki i wkomponowania jej w kwiatowy nadruk na papierze. Pomysł na połączenie koronkowej aplikacji z bukietem kwiatów z papieru scrapowego stał się bazą do zbudowania całej kompozycji. Koronkę najlepiej przyklejać dobrej jakości przeźroczystym klejem lub medium gelowym.


Kolejnym krokiem był wybór elementów wyciętych z papieru, które uzupełnią kompozycję - takie większe elementy dekoracji kartki również możesz podkleić kosteczkami dystansowymi - dzięki temu Twoja praca będzie bardziej przestrzenna i wielowymiarowa:


Victoria bazę kompozycji uzupełniła jeszcze wyciętymi z papieru listkami:


oraz kolejnymi fragmentami koronek:W chwili, gdy uznała, że efekt jest już satysfakcjonujący, a kompozycja posiada odpowiednio dużo warstw, rozpoczęła układanie kolejnych dekoracji. Zauważ, że dotychczas wszystkie elementy pracy były utrzymane w tonacji zgodnej z kolorystyką użytych papierów do scrapbookingu: bieli i zieleni. Teraz nadszedł moment, kiedy musisz zadecydować, czy chcesz uzyskać efekt monochromatycznej harmonii, czy wprowadzić nieco koloru. Victoria wybrała to drugie rozwiązanie, wprowadzając do swojego projektu dwie intensywne, kontrastowe barwy: mocny, słoneczny odcień koloru żółtego oraz energetyczną fuksję.


Victoria zaczęła układać na tagu pozostałe elementy kompozycji: kwiaty, wstążkę i motylki. Pamiętaj, by nie przyklejać ozdób od razu, lepiej jest najpierw ułożyć je luzem i zobaczyć, jak prezentuje się całość - bo wówczas możesz jeszcze zmienić kolejność ułożenia lub miejsce poszczególnych elementów, jeśli efekt Cię nie zadowoli.Kropką nad i w tej przepięknej kompozycji stały się delikatne chlapnięcia białą i różową farbą. Tak prezentuje się gotowa praca:A oto kilka zdjęć prezentujących detale lekkiej, wiosennej kompozycji:Teraz już wiesz, w jaki sposób Victoria buduje kompozycje na swoich kartkach. Czy coś Cię zaskoczyło w Jej metodach tworzenia dekoracji? Mnie zdziwiło to,  że w pracy są aż dwie warstwy koronek, sama nie wpadłabym na takie rozwiązanie, a same kostki dystansowe z pewnością nie dałyby aż tak przestrzennego efektu. Następnym razem z pewnością wypróbuję ten sposób! :-) 

Czy wykonasz tag z życzeniami na wzór pracy Victorii? A może, tak jak ja, zainspirujesz się tylko poszczególnymi trikami z dzisiejszego foto kursu na tag ozdobny? Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, mam nadzieję, że udało Ci się dziś dowiedzieć czegoś interesującego i przydatnego, a przepiękna, ukwiecona praca Victorii wprawiła Cię w dobry nastrój i podkręciła Twoją kreatywność! Życzę Ci wspaniałego dnia :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger