Prosty album scrapbooking dla dziewczynki

Wydaje Ci się, że album scrapbookingowy to forma przeznaczona wyłącznie dla wprawionych scraperek, posiadających mnóstwo przydasi i ogromne doświadczenie w tworzeniu rękodzieła? Jeśli tak właśnie uważasz, to jesteś w błędzie! Yumiko pokazuje dziś, że nie musisz mieć ani wielu produktów do tworzenia, ani posiadać tajemnej wiedzy, by wykonać przyciągający uwagę album dziecięcy, który stanie się wspaniałą pamiątką! Chcesz wiedzieć, jak zachwycić otoczenie, tworząc prosty album scrapbooking dla dziewczynki? Zapraszam Cię do przeczytania dzisiejszego artykułu.Prosty album handmade - dla początkujących i dla zabieganych


Chcesz samodzielnie wykonać album na zdjęcia, ale w dziedzinie scrapbookingu dopiero raczkujesz? A może wiecznie brakuje Ci czasu na coś więcej niż kartka? Albo ktoś złożył zamówienie na album "na wczoraj" i nie masz możliwości, by poszaleć z formą? W każdej z powyższych sytuacji możesz sięgnąć po uproszczoną wersję albumu. Kluczem do sukcesu będą odpowiednie papiery do scrapbookingu - piękne, w ładnych kolorach i z ciekawym wzornictwem. Pamiętaj, że w albumie fotograficznym najważniejsze mają być... fotografie ;-) Nie w każdym przypadku trzeba od nich odciągać uwagę bogatymi dekoracjami! Nawet, jeśli jesteś zwolenniczką bogatego stylu i mocno dekoracyjnych prac, weź sobie do serca moje słowa: prosty album scrapbooking też może zachwycać! :-)

Album scrapbooking dla początkujących - co musisz mieć?


Jeśli scrapbooking to Twoje nowe hobby, a chcesz wykonać album, z pewnością przyda Ci się lista zakupów. Zapewne przeszukałaś już sieć w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: co będzie potrzebne w scrapbookingu na początek? Pierwsze scrapowe zakupy to kwestia bardzo dyskusyjna: ile scraperek, tyle opinii odnośnie niezbędnych produktów do rękodzieła i narzędzi do pracy z papierem. Wszystko zależy też od tego, w jakim stylu chcesz tworzyć i jakiego rodzaju prace chcesz wykonywać. Ja postaram się ułatwić Ci nieco zadanie, skupiając się tylko na tym, co jest potrzebne do wykonania prostego albumu scrapbooking (w tym wypadku: dla dziewczynki). Jeśli chcesz wykonać swój pierwszy album scrapowy dla dziecka, potrzebne Ci będą:

- gotowa baza albumu lub sztywny karton (o gramaturze minimum 300 g);
- papiery do scrapbookingu dostosowane kolorami, stylem i tematyką do pracy, którą chcesz wykonać - ponieważ dziś skupiamy się na albumie dla małej dziewczynki, polecam Ci pastelowe, dziewczęce kolekcje papierów LemonCraft: Lullaby lub Girl's Little World;
- dwustronnie klejąca taśma i/lub dobrej jakości klej introligatorski;
- wstążka do zamykania albumu;
- kilka produktów dekoracyjnych do ozdobienia okładki: papierowe kwiaty, tekturowy napis, tekturowe dekory itp. (tutaj rodzaj i ilość dodatków wybierasz wedle uznania).

Do tego, oczywiście, nożyczki, linijka i ołówek, ale wychodzę z założenia, że tak podstawowe narzędzia posiada w domu nawet osoba, która w ogóle nie interesuje się rękodziełem ;-) Prawda, że powyższa lista zakupów scrapowych nie jest wcale długa i przerażająca? :-)

Prosty album scrapowy - jak uzyskać efekt wow?


Jeśli chcesz (lub musisz, bo zmusza Cię do tego sytuacja) wykonać prosty album scrapowy, pewnie zastanawiasz się, co zrobić, by mimo wszystko wywołać zachwyt u oglądających. Czym możesz zaskoczyć, jeśli musisz zrezygnować z efektownych dekoracji oraz ze skrytek na dodatkowe zdjęcia? Możliwości masz całkiem sporo! Co zatem zrobić, by prosty album zachwycał i zaskakiwał? Oto

4 sposoby, by prosty album scrapbooking zaskakiwał i zachwycał:

1) wybierz nietypowy kształt albumu - jeśli album będzie okrągły, w kształcie serca, gwiazdki czy plastra miodu, na pewno bardziej przyciągnie uwagę niż tradycyjny prostokątny lub kwadratowy album, a Ty wcale nie będziesz mieć dużo więcej pracy z jego wykonaniem;
2) zdecyduj się na nietypowe, kontrastowe połączenie barw - oryginalna paleta kolorów ZAWSZE przyciąga uwagę!;
3) wybierz niestandardową dla tematu albumu kolorystykę - kto powiedział, że dziewczęcy albumik musi być w różu lub w pastelach? Może poeksperymentuj z zielenią, albo stwórz prosty album scrapbooking dla dziewczynki, wykonany w odcieniach fioletu...?;
4) baw się wzorami - odważnie łącz ze sobą różne desenie: kratkę, gwiazdki, serduszka, paski... Jeśli boisz się samodzielnie dobierać różne wzory, wykorzystaj zestaw papierów do scrapbookingu, który jest już tak zaprojektowany, by poszczególne arkusze ze sobą współgrały.

Prosty album scrapbooking dla dziewczynki - inspiracja ProjektantkiNasza Projektantka, Yumiko, przygotowała na dziś prosty album scrapbooking dla dziewczynki, który mimo swej prostoty, jest naprawdę efektowny :-) Złożyło się na to kilka czynników, o których wspomniałam już wyżej.

W albumiku Yumiko zaskakuje przede wszystkim forma: okładka albumu ma kształt domku, a wewnętrzne karty to rozkładana harmonijka.
Połączenie różnych wzorów i kolorów również przyciąga wzrok. Yumiko nie bała się połączenia papieru scrapowego w drobne kwiatki z arkuszem w szerokie paski i papierem w kropki. Mamy tu zestawienie kilku kolekcji papierów LemonCraft, ale wszystko utrzymane jest w odcieniach cukierkowego, pastelowego różu, jaśniutkiego beżu i błękitu. Dzięki temu prosty album scrapbooking dla dziewczynki jest spójny i harmonijny, a zarazem niebanalny.

W tym prostym albumie scrapowym główną rolę odgrywają papiery do scrapbookingu. Zauważ, że dodatkowych dekoracji jest tu naprawdę niewiele: kilka papierowych serwetek, odrobina tekturek. Najbardziej dekoracyjna jest okładka, zawierająca kwiatową kompozycję, ramkę ze zdjęciem oraz ozdoby tekturowe: dekory, napis i dużą tarczę zegarową:Choć album wyszedł dość gruby i pomieści sporo zdjęć, prace nad nim nie trwały długo i nie wymagały użycia wielu materiałów do scrapbookingu. A jednak, z pewnością można powiedzieć, że ten prosty album scrapbooking dla dziewczynki jest niebanalny i stanowić będzie wspaniałą pamiątkę.

A Ty lubisz wykonywać proste prace bez wielu ozdób? Zdarza Ci się tworzyć takie nieskomplikowane albumy scrapowe?

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Życzę Ci cudownego dnia!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger