Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - exploding box dla chłopca

Sezon komunijny trwa w najlepsze, a zaproszeni goście zastanawiają się, jaka pamiątka pierwszej komunii będzie najlepsza. Jako scraperka masz ten wybór nieco ułatwiony: z pewnością postawisz na pracę handmade. Musisz jednak dokonać wyboru formy i stylu swojej pracy. Brakuje Ci pomysłu na komunijne kartki? A może poszukujesz inspiracji na coś bardziej wymyślnego? Koniecznie obejrzyj dzisiejszą pracę naszej Projektantki, Magdy!Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej dla chłopca - z kwiatami czy bez?


Wiele osób ma dylemat, czy wypada tworzyć (i wręczać) chłopcom pamiątki komunijne z dodatkiem kwiatów. Z pewnością chłopięce projekty nie powinny być skąpane w kwiatach, jednak delikatny kwiatowy wzór na papierze scrapowym czy drobne bukieciki na pracy nie są czymś niewłaściwym. Choć przyjęło się, że kwiaty to raczej atrybut kobiecy, pamiętajmy o tym, iż bukiety towarzyszą wielu różnym okazjom i dodają elegancji - nie tylko wydarzeniom związanym z kobietami ;-)

Jakie kolekcje papierów LemonCraft będą odpowiednie do chłopięcych prac komunijnych?

Z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego wśród arkuszy kolekcji:

- Serenity,
- Forget Me Not,
- Gossamer Blue.

To takie moje prywatne TOP 3 w tym temacie :DAle tak naprawdę w każdej kolekcji znajdziesz odpowiednie, delikatne papiery, które z powodzeniem zaadaptujesz zarówno do dziewczęcych, jak i chłopięcych pamiątek komunijnych (i nie tylko) ;-)

Co zrobić, by komunijna pamiątka z kwiatami pasowała na prezent dla chłopca?

Pomimo zastosowania niewielkiej ilości kwiatów w projekcie, możesz mieć pewne obawy co do tego, czy Twoja praca na pewno będzie odpowiednia dla chłopca. Aby zyskać pewność, że nie popełnisz faux pas, wystarczy, iż zastosujesz się do poniższych wskazówek:

- wybierz "chłopięce" lub neutralne barwy, jak odcienie niebieskiego, biel, krem czy szarości;
- zadbaj o to, by kwiatowe desenie nie były w pracy dominujące, do ukwieconego arkusza papieru dobierz inne papiery: gładkie lub z delikatnym wzorem, np. paskami, damaskami czy gałązkami;
- zadbaj o motywy i elementy wskazujące na płeć obdarowywanego dziecka - możesz dodać grafikę, tekturkę lub wycinankę z komunijnym chłopcem, albo wyraźnie zaakcentować imię dziecka.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - błękitny exploding box dla chłopca


Nasza Projektantka, Magda, przygotowała na dziś delikatny i elegancki exploding box dla chłopca. Ta piękna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej posiada kwiaty - zarówno w wersji wzoru na papierze do scrapbookingu, jak i w formie przestrzennych papierowych bukiecików. Zauważ jednak, że dzięki stonowanej kolorystyce i zestawieniu ukwieconych arkuszy z tymi gładszymi, całość nie sprawia wrażenia dziewczęcego projektu i taki komunijny exploding box bez obaw można wręczyć chłopcu :-)Poza tym - wizerunek chłopca na wieczku pudełka oraz imię dziecka nie pozostawiają wątpliwości co do tego, dla kogo pamiątka komunijna powstała.

Gdzie w exploding boxie zrobić kieszonkę na pieniądze?


Exploding box to idealna forma scrapowa do tego, by w elegancki sposób wręczyć prezent pieniężny. Najczęściej pieniądze umieszcza się w kieszonkach przygotowanych na bocznych ściankach pudełka lub w specjalnym pudełeczku albo w tubie umieszczonych na środku boxa. U Magdy boczne ścianki zawierają dekoracje z religijnymi symbolami, a na środku exploding box ma przestrzenną kompozycję tematyczną:Jak w taki sposób wygospodarować w boxie dodatkowe miejsce na pieniądze? Magda ma na to sposób :-) Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej (a także każdy inny exploding box) może posiadać kieszonkę na pieniądze... na wewnętrznej stronie wieczka! :-)Prawda, że to bardzo sprytne rozwiązanie? :-)Mam nadzieję, że pudełko Madzi zainspirowało Cię do wykonania chłopięcej pamiątki komunijnej z dodatkiem kwiatów - tego naprawdę nie trzeba się bać! :-)

Dziękuję Ci za Twoją obecność na naszym blogu! Życzę Ci wspaniałego, kreatywnego dnia :-)
PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger