Obalamy Scrapowe Mity: czy nie da się zrobić kartki tylko z papierów do scrapbookingu?

Niespostrzeżenie minął kolejny miesiąc, czas na nowy post z cyklu: Obalamy Scrapowe Mity. Tym razem rozprawimy się z mitem mówiącym, że nie da się zrobić kartki tylko z papierów do scrapbookingu. Każda początkująca scraperka przechodzi przez ten etap fascynacji wszelkimi przydasiami. Chcemy mieć wszystko i wszystko wydaje nam się niezbędne... Powszechnie znana jest opinia, iż scrapbooking to drogie hobby, zwłaszcza na początku, gdy trzeba kupić wszystkie materiały i narzędzia, by móc robić piękne prace. A jak jest naprawdę? Dziś rozprawiam się z mitem, udowadniając pracami Projektantek LemonCraft, że do stworzenia cudownych prac nie trzeba wiele - wystarczą śliczne papiery do scrapbookingu i dobry pomysł!


Co jest potrzebne do stworzenia kartki handmade?


W sieci można znaleźć mnóstwo zapytań o to, jak zacząć robić kartki okolicznościowe, albo co jest potrzebne, by rozpocząć przygodę ze scrapbookingiem. Odpowiedzi pojawia się całkiem sporo, co gorsza - są one dość rozbieżne ;-) Więc jak to w końcu jest? Czy naprawdę trzeba mieć te wszystkie materiały do scrapbookingu, by móc zrobić piękną kartkę? Większość osób jest zgodna: dobrej jakości papiery do scrapbookingu, papierowe kwiaty, tematyczne tekturki, stemple i tusze - to rzeczy absolutnie niezbędne. Bardzo często wśród potrzebnych do kartkowania przedmiotów pojawia się maszynka do wycinania oraz wykrojniki. Osoba początkująca w dziedzinie cardmakingu lub scrapbookingu może się przerazić, gdyż początkowe koszty związane z rozwojem nowego hobby można wyliczyć na co najmniej kilkaset złotych! Dziś obalamy mit: aby zrobić piękną kartkę, trzeba mieć mnóstwo przydasi. Wraz z naszymi Projektantkami udowodnię Ci, że do stworzenia zachwycającego, oryginalnego projektu scrapbooking wystarczy... kolekcja papierów do scrapbookingu LemonCraft. No i oczywiście klej, nożyczki, baza kartki ;-) Gotowa? Zaczynamy!

Piękną kartkę zrobisz nawet z samych papierów do scrapbookingu!


Pierwszą pracą, którą chcę Ci dziś pokazać, jest zachwycający projekt wykonany przez Julię. 


Julia nie tylko udowadnia, że kolekcja papierów Serenity może stać się jedynym potrzebnym materiałem do wykonania kartki, ale jednocześnie pokazuje, że kartka przygotowana z samych papierów scrapowych nie musi być wcale nudna i zwyczajna! :-) Julia przygotowała wielowarstwową kompozycję, a Jej kartka z okienkiem zachwyca swą niestandardową formą. Spójrz sama:
Kartka z samych papierów do scrapbookingu, którą przygotowała Julia, to swoiste połączenie shadowboxa, scenki rodzajowej i torebeczki :-) 
Wystarczyły papiery do scrapbookingu z kolekcji Serenity oraz elementy do wycinania, by stworzyć przyciągającą wzrok kompozycję. Myślę, że każdy chciałby dostać taką kartkę gratulacyjną! :-)Jeśli masz obawy, że wszystkie prace zrobione z danej kolekcji papierów do scrapbookingu, będą do siebie podobne, Tatiana udowadnia, że nie ma czego się bać! Spójrz, Tatiana również wykonała kartkę okolicznościową handmade, korzystając jedynie z kolekcji papierów Serenity. A mimo to Jej praca jest totalnie inna niż powyższy projekt Julii:
Popatrz, jak bogatą i dynamiczną kompozycję na kartce można stworzyć za pomocą wyciętych z papieru grafik i elementów:


Ania przygotowała zachwycający komplet - kartkę w pudełku - korzystając jedynie z kolekcji papierów do scrapbookingu Silence, okraszając je odrobiną (no, trochę większą odrobiną :P) brokatu. Zobacz, jak bajeczny efekt uzyskała!

Kwiaty na kartce Ani są wycięte z papieru scrapowego, niektóre z nich to gotowe grafiki, inne możesz stworzyć za pomocą dziurkacza, wykrojnika albo... wycinając poszczególne warstwy ręcznie - zawsze można sobie poradzić, bez względu na to, jakimi narzędziami dysponujesz! :-)


Czy te kwiaty ustępują w czymś "gotowcom" ze sklepu? ;-)

Do udekorowania pudełka, poza papierem scrapowym Silence, wystarczył Ani kawałek koronki i trochę wstążki:


Czy można scrapować bez wielu dodatków?


Być może powyższe inspiracje naszych Projektantek udowodniły Ci, że piękne kartki mogą powstać nawet wtedy, gdy poza papierami scrapowymi niewiele posiadasz w swojej pracowni. Pewnie jednak myślisz sobie, że w ten sam sposób nie da się tworzyć bardziej rozbudowanych projektów, jak albumy scrapowe czy layouty. Zaskoczyć Cię? Jakiś czas temu pokazałam Ci album wykonany z samych papierów do scrapbookingu, a dziś pokażę Ci jeszcze jeden wyłącznie papierowy projekt, który nie jest kartką. Przygotowała go Oksana.


Z kolekcji Blush stworzyła przepiękny scrap, całą kompozycję wokół zdjęcia budując z wyciętych kwiatów i liści! Kluczem do wykonania wspaniałego projektu jest tutaj warstwowość kompozycji oraz wybranie odpowiedniego arkusza papieru na tło - Oksana wybrała taki z bogatą kompozycją dekoracyjną w przeciwległych narożnikach.


Mam nadzieję, że dzisiejsze inspiracje Projektantek LemonCraft przekonały Cię, iż nie musisz mieć całej góry przydasi, by stworzyć naprawdę piękne i nietuzinkowe projekty :-) Pamiętaj, że w kolekcjach papierów do scrapbookingu LemonCraft znajdziesz - obok podstawowej kolekcji - bloczki A4 z mnóstwem elementów do wycinania, które na pewno ułatwią Ci twórczą pracę! :-) 
Tę podpowiedź kieruję do Ciebie nie tylko wtedy, gdy jesteś początkującą scraperką. Myślę, że to cenna wskazówka dla każdej z nas, która z powodu podróży służbowej, wakacyjnego wyjazdu czy przeprowadzki znajduje się przez pewien czas z dala od swoich scrapowych skarbów ;-)

A już za miesiąc rozprawimy się z kolejnym scrapowym mitem... Już teraz zapraszam Cię serdecznie! :-)PODPIS

5 komentarzy:

 1. Świetny post. 👍 Cudowne prace, ogromne brawa Dziewczyny. 👏👏👏
  Zgadzam się z Wami w 100%. 🍋💞🍋
  Brokat to wiadomo, musi być...😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami tak bardzo chcemy mieć "wszystko", że zapominamy, jakie twórcze i pomysłowe jesteśmy ;) A brokat... brokat to totalnie oddzielna kategoria! :D hihi :)

   Usuń
 2. Wspaniałe kartki i inspiracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Beautiful work 👏👏👏👌💕

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger