Praktyczne dekoracje świąteczne - home decor pomoże Ci przygotować się do Bożego Narodzenia!

Pomyślałaś kiedyś, że dekorowanie domu może przyczynić się do usprawnienia przygotowań do świąt? Nie chodzi mi tylko o upiększenie mieszkania i przywołanie świątecznej atmosfery! Nasza Projektantka, Magda, udowadnia dziś, że dekoracje świąteczne mogą być nie tylko ładne, ale i bardzo praktyczne! Jak to możliwe? Koniecznie obejrzyj inspirację Magdy i zachwyć się razem ze mną użytecznością dekoracyjnej rękawiczki!


Gdy nie masz czasu na robienie dekoracji świątecznych...

Na pewno to znasz - przez cały rok obiecujesz sobie, że rozpoczniesz wcześniej przygotowania do Bożego Narodzenia i nagle jest już grudzień. Znów nie zdążyłaś udekorować domu na święta, zrobić sobie grudniownika, kupić z wyprzedzeniem upominków dla bliskich. Z braku czasu, stwarzasz sobie listę priorytetów i te mniej ważne zadania ignorujesz. Kto by myślał o wykonywaniu świątecznych dekoracji handmade, kiedy trzeba zająć się umyciem okien, zrobieniem zakupów i ulepieniem uszek? I znów okazuje się, że - zgodnie z przysłowiem - szewc bez butów chodzi. Czy pocieszę Cię, jeśli Ci powiem, iż większość z nas tego doświadcza? A może bardziej pocieszy Cię fakt, że tak wcale nie musi być? Nawet, jeśli nie jesteś super hiper zorganizowana i zaplanowana, możesz w tej całej przedświątecznej gorączce znaleźć czas na scrapowanie bez wyrzutów sumienia! Nie wierzysz? To tylko zobacz, co przygotowała na dziś nasza Projektantka, a potem - łącz przyjemne z pożytecznym i baw się świetnie! :-)

... zrób praktyczne dekoracje świąteczne!

Wiem - na pierwszy rzut oka te dwie rzeczy mogą się wykluczać: jak masz robić dekoracje świąteczne skoro nie masz czasu na ich robienie...? Podejdź do tematu sprytnie, tak, jak zrobiła to Magda. 

Przygotowała na dziś piękną rękawiczkę zimową na bazie Woodouts udekorowaną papierami do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Joy to the world, ale... rękawiczka ta służy wyższym celom organizacyjnym ;-) Posiada bowiem praktyczną kieszonkę do przechowywania. Możesz w niej trzymać np.:

- listę świątecznych zakupów,

- pomysły na prezenty świąteczne,

- przepisy kulinarne na świąteczne smakołyki,

- listę rzeczy do zrobienia.

Dzięki temu, wszystkie potrzebne plany i zapiski, ułatwiające ogarnięcie przedświątecznego chaosu będziesz mieć w jednym miejscu, zawsze pod ręką! A dodatkowo - piękna dekoracja świąteczna handmade wprowadzi Cię w odpowiedni nastrój i pomoże znaleźć energię do działania :-) Czyż to nie genialne?! :D Kieszonka jest przestrzenna, pomieści więc całkiem spory plik kartek i karteluszek, które tak namiętnie zapisujemy, przygotowując się do organizacji świąt Bożego Narodzenia ;-)

Jednocześnie, papiery do scrapbookingu w radosnej kolorystyce, z mnóstwem wyciętych dekoracyjnych elementów, sprawiają, że ta pełna radości praktyczna rękawiczka staje się również wspaniałą dekoracją świąteczną. Taki home decor z powodzeniem możesz zawiesić w kuchni, salonie, przedpokoju - gdzie tylko chcesz! :-) I w ten sposób masz odhaczone jedno zadanie z listy - tworzenie ozdób świątecznych handmade! ;-)

Uwaga: jeśli swoją rękawiczkę chcesz zawiesić w widocznym miejscu, tak, jak zamierza to uczynić Magda, koniecznie zaplanuj wcześniej miejsce i sposób przyczepienia wstążki lub sznurka do pracy - bazy mdf i hdf są trwałe, a więc twarde i sztywne i w gotowej pracy ciężko Ci będzie wywiercić otworki. Magda przykleiła wstążkę między bazę a warstwę papieru scrapowego: Inne pomysły na praktyczne dekoracje świąteczne 

No dobrze, rękawiczka z miejscem na listy i zapiski jest piękna i praktyczna, ale to trochę za mało, by móc powiedzieć, że samodzielnie udekorowało się dom na święta. Jakie jeszcze inne przedmioty stworzone przez Ciebie mogą być zarówno praktyczną pomocą w przygotowaniach do świąt, jak i piękną, nastrojową dekoracją świąteczną? Oto kilka podpowiedzi!

pomysły na praktyczne dekoracje świąteczne:

- samodzielnie przygotowane świeczniki - wykonasz je na bazie hdf lub mdf albo w formie mini świeczników w słoikach - będą nie tylko wspaniałą ozdobą, ale i pozwolą oświetlić np. wigilijny stół, jeśli będzie Ci zależeć na przytulnym klimacie i zechcesz zrezygnować z głównego oświetlenia w pomieszczeniu;

- ozdoby choinkowe handmade - ich wykonywanie sprawi Ci ogromną frajdę, a jednocześnie pozwoli nie martwić się o udekorowanie choinki - no i nie będziesz musiała wydać majątku na te wszystkie bombki, łańcuchy i zawieszki ;-) ;

- przepiśnik świąteczny - pozwoli Ci przechowywać wszystkie ważne przepisy świąteczne w jednym miejscu, a odpowiednio wyeksponowany, stanie się również subtelną i piękną dekoracją kuchni;

- bileciki prezentowe - to małe formy rękodzieła, więc ich przygotowanie nie zajmie Ci wiele czasu, no i zawsze możesz je podzielić na raty. Małe tagi z dziurkami możesz w okresie przed świętami nawlec na sznurek lub wstążkę i zawiesić w formie dekoracyjnej zimowej girlandy np. w oknie salonu. Taka ozdoba wprowadzi Cię w świąteczny nastrój :-) A tuż przed świętami możesz zdjąć dekorację, porozdzielać bileciki, wpisać z tyłu, dla kogo jest dany upominek i przywiązać bileciki do odpowiednich prezentów. I masz świąteczne dekoracje 2 w 1! :-)

Znasz jeszcze jakieś praktyczne dekoracje świąteczne, które pełnią nie tylko funkcję ozdobną, ale i pomagają w realizacji przedświątecznych planów? Podziel się w komentarzu swoimi pomysłami! :-)

Dziękuję, że jesteś tu z nami! Mam nadzieję, że dzisiejszy post Cię zainspirował, a piękna rękawiczka wykonana przez Magdę zmotywowała Cię do działania :-)


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger