Motywy leśne w scrapbookingu. Co to jest styl leśny w rękodziele?

Motywy leśne mijającym roku były bardzo popularne w wielu różnych dziedzinach życia. Aranżacje wnętrz pełne są motywu paproci i kompozycji z mchu, w modzie popularne są ubrania we wzory listków, w sklepach zachwycają tekstylia w leśne zwierzątka, kubki i filiżanki w szyszki... Moda na leśne wzornictwo nie ominęła scrapbookingu, a Lemoncraft idąc z duchem czasu odpowiada kolekcją Raspberry Garden, która świetnie wpisuje się w nurt leśny,  ale i w tematykę rustykalną, eko, boho. Zobacz, jak leśne klimaty można przemycić do bardzo uniwersalnej ręcznie robionej kartki. Dziś Cytrynowa Projektantka Ewa prezentuje kartkę ze swojej ulubionej kolekcji papierów Lemoncraft. A ja opowiem Ci, gdzie możesz wykorzystać leśne motywy i dlaczego warto wplatać je w papierowe rękodzieło!Styl leśny w scrapbookingu - czym jest i czym się charakteryzuje?


Słyszałaś kiedyś o stylu leśnym? Być może zastanawiasz się, dlaczego jest wyodrębniony od bardziej ogólnego stylu eko? W typowo leśnej stylistyce znajdziesz nie tylko elementy przyrody, takie jak dużo roślinności i ziemista kolorystyka, ale także leśne owoce, zwierzęta, kompozycje z szyszek, grzybów i tego wszystkiego, co możesz spotkać podczas spaceru po lesie. Krótko mówiąc, tworząc pracę scrapbooking w stylu leśnym, sięgniesz po wszystkie dary natury kojarzące się z leśnym ekosystemem. Jest to wiec styl zdecydowanie bardziej szczegółowo zdefiniowany, niż ogólnikowy styl eko, odnoszący się do bliskości natury w ogóle.

Wiele scrapbookingowych prac w stylu leśnym przypomina miniaturowe scenki wprost wyjęte z leśnego krajobrazu, tylko spójrz na przepiękne leśne prace!

Poznaj dwa oblicza stylu leśnego w scrapbookingu


W swojej bardziej poważnej i eleganckiej odmianie styl leśny posiada cechy stylistyki romantycznej, rustykalnej i boho, ale leśne motywy świetnie pasują również do projektów dziecięcych: urocze liski, zajączki, czy wiewiórki to świetne elementy do prac dla mniejszych i większych dzieci. 

Ta dwojakość stylu leśnego sprawia, że jest on idealny zarówno do prac o tematyce ślubnej, urodzinowej, jak i dziecięcej właśnie. Posiadając jedną kolekcję papierów do scrapbookingu Lemoncraft: Raspberry Garden, jesteś w stanie stworzyć modne projekty scrapbooking na rozmaite okazje. A uniwersalne papiery to przecież to, co wszystkie scraperki lubią najbardziej! :-) 

Romantyczna kartka handmade z leśnymi motywami - inspiracja scrapbooking


W gronie wielbicielek stylu leśnego oraz uniwersalnych papierów scrapowych jest także Ewa, która przygotowała na dziś przepiękną kartkę pełną romantyzmu, kobiecości i, oczywiście, leśnych motywów z kolekcji Raspberry Garden.Spójrz jak lekka i delikatna może być praca z elementami inspirowanymi światem przyrody. Czy pomyślałabyś, że maliny, paprocie i dzika róża mogą tworzyć tak subtelny i kobiecy efekt?


Pastelowa kartka pełna natury to świetny wybór każdej kobiety małej czy dużej, na urodziny czy na ślub.Nadrukowane na papierze dzikie róże i listki paproci, Ewa świetnie uzupełniła papierowymi i materiałowymi kwiatami oraz zielonymi listkami:


Pojawiający się w leśnej kolekcji papierów motyw zegara świetnie pasuje do prac urodzinowych i rocznicowych.


A czy Ty lubisz tę leśną kolekcję papierów do scrapbookingu? Co z niej stworzyłaś? Do jakich tematów jej używasz? Masz jeszcze zapasy tych papierów? Koniecznie daj znać w komentarzu! :-)

Dziękuję że jesteś z nami na naszym kreatywnym blogu. Gdyby nie Ty, nasze pisanie nie miałoby najmniejszego sensu... Życzę Ci nieustającej weny i wspaniałego dnia! :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger