Wyślij w tym roku więcej kartek! - pomysły na ręcznie robione kartki świąteczne

Święta tuż, tuż.. zbliżają się coraz większymi krokami! Większość przygotowań masz już zapewne za sobą, albo przynajmniej posiadasz solidny, szczegółowy plan działania, który pozwoli Ci nie zwariować w tym wyjątkowym czasie :-) A czy zrobiłaś już wszystkie kartki na Boże Narodzenie? Jesteś pewna, że pomyślałaś o wszystkich, którym chcesz wysłać w tym roku ciepłe, świąteczne życzenia? Raz po raz podkreślam tutaj, na blogu LemonCraft, że w tym szczególnym czasie, czasie pandemii koronawirusa, szczególnie warto pielęgnować relacje międzyludzkie. Warto wysłać ręcznie robioną kartkę nie tylko cioci, z którą nie możesz się w tym roku spotkać przy wigilijnym stole czy przyjaciółce mieszkającej za granicą. Pomyśl też o tych znajomych, z którymi chciałabyś odnowić kontakt. I o tych, dla których być może nadchodzący, świąteczny czas, będzie wyjątkowo trudny, bo np. spędzą go w samotności... Wiesz przecież, że Twoje rękodzieło może komuś sprawić mnóstwo radości, wywołać łzy wzruszenia, otulić serce przyjemnym uczuciem ciepła... A i Ty sama skorzystasz na tym, relaksując się w zaciszu swojego scrap-kącika. To jak, dorobisz jeszcze kilka kartek bożonarodzeniowych? ;-) Jeśli potrzebna Ci inspiracja, gorąco zachęcam do obejrzenia dzisiejszej propozycji Cytrynowej Projektantki, Oksany, która stworzyła kartki świąteczne pełne elegancji i lekkości zarazem.


Komu wysłać kartkę świąteczną na Boże Narodzenie 2020?

Być może zastanawiasz się, jak wiele jest osób, którym mogłabyś w tym roku wysłać kartkę świąteczną. Młodzi ludzie często ograniczają się do wiadomości SMS lub krótkich postów na Facebooku i Instagramie. Z rodzicami i dziadkami często spędzamy Boże Narodzenie, więc rezygnujemy z wysyłania do Nich kartek... A jednak - jest naprawdę sporo osób, które możesz uszczęśliwić swoim wyjątkowym rękodziełem. Nie wierzysz? Weź kartkę, długopis i pozwól sobie na wędrowanie myślami po wspomnieniach. Najlepsza koleżanka ze szkolnych lat, ulubiona sąsiadka z rodzinnych stron, zaprzyjaźniona starsza pani, którą spotykasz na spacerach z psem, najlepsza nauczycielka z liceum... Nawet, jeśli nie posiadasz adresów tych wszystkich osób, z pewnością masz je w znajomych na Facebooku, prawda? ;-) To nic złego napisać krótką wiadomość, poprosić o adres pocztowy i wspomnieć, że chciałabyś wysłać małą niespodziankę :-) Kto wie, może któraś z tych osób odwdzięczy się tym samym, a może nawet uda się na nowo nawiązać nić porozumienia, przerwaną dawno temu z powodu braku czasu, czy rozstaju życiowych dróg...? Myślę, że warto spróbować! Zwłaszcza, że w "najgorszym" wypadku po prostu sprawisz komuś odrobinę radości :-) To jak, przygotowujesz swoją listę osób do wysyłki kartek? Tylko pospiesz się, kartki trzeba wysłać najpóźniej do 20.12, aby dotarły na czas!

Kartki świąteczne handmade: takie same do wszystkich, czy różne?

Znasz ten dylemat? Siadasz do tworzenia świątecznych kartek handmade i... nie potrafisz zadecydować, czy kleić je "hurtem" - wszystkie takie same lub podobne do siebie, czy może jednak przypilnować, by każda jedna kartka była niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Nie ma tutaj jednego dobrego wyboru, wszystko bowiem zależy od sytuacji. Ujmując problem w skrócie, poradzę Ci tak:

- stwórz jednakowe kartki świąteczne jeśli masz mało czasu na ich wykonanie, a kartek do zrobienia masz dużo;

- stwórz różnorodne kartki bożonarodzeniowe handmade, jeśli dysponujesz dużą ilością czasu, pomysłów i materiałów, a kartek nie masz do zrobienia zbyt wiele.

Mierz zawsze siły na zamiary i realnie oceniaj swoje możliwości, bo jeśli weźmiesz sobie na głowę zbyt dużo, zaczniesz zarywać noce albo tworzyć kartki kosztem realizacji innych przedświątecznych zadań, to skończy się jedynie na Twojej frustracji i... w efekcie nie wyślesz żadnej kartki!

Pomysły na ręcznie robione kartki świąteczne - lekkość i elegancja

Skończyły Ci się pomysły na ręcznie robione kartki świąteczne? Zobacz dzisiejsze prace naszej Cytrynowej Projektantki, Oksany! Oksana pokazuje, że mając jasne papiery do scrapbookingu - nawet nie muszą być to typowo świąteczne papiery scrapowe! - i kilka typowo świątecznych elementów dekoracyjnych, jesteś w stanie stworzyć piękne, niebanalne kartki. Dzisiejsze kartki bożonarodzeniowe Oksany są pełne elegancji i delikatności. Dostojność zyskały dzięki pięknym ramkom oraz odpowiedniemu zestawieniu kolorów (biel, beż, złoto i odrobina zieleni), natomiast lekkość zawdzięczają dużej ilości bieli oraz ramkom z pustym środkiem. Koniecznie spróbuj takich rozwiązań w swoich pracach! :-)

Kartki świąteczne Oksany mają niesamowity klimat: z jednej strony wydają się być mroźne, pełne śnieżnej i skrzącej zimy, z drugiej - dzięki brązowym i złotym elementom - stanowią swoistą kumulację ciepła, przytulności. To takie połączenie stylu glamour z rustykalnym... Efekt jest wyjątkowy, prawda?Choć kartki Projektantki posiadają wiele elementów i detali, nie powstawały zapewne zbyt szybko i wymagały dużego skupienia, to jednak pracę nad nimi usprawnił fakt, iż obie kartki są niemal identyczne - różnią się tylko kształtem ramki oraz paroma szczegółami. Jeśli zależy Ci na tym, by klejenie kartek na Boże Narodzenie szło Ci szybciej i łatwiej, koniecznie spróbuj robić po kilka kartek jednocześnie. Raz robisz bałagan na biurku, raz wymyślasz układ kompozycji, raz dobierasz papiery i elementy dekoracyjne, a w efekcie masz dwie, trzy, a może i cztery gotowe prace! :-)Ile świątecznych kartek handmade zrobiłaś w tym roku? Jak wiele osób obdarujesz odrobiną radości? Wysłałaś już swoje kartki na Boże Narodzenie, czy dopiero planujesz wyprawę na pocztę? ;-) 

Życzę Ci wspaniałego, kreatywnego dnia i mnóstwo uśmiechu! :-) Oraz spokojnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia!PODPIS

2 komentarze:

 1. Goedemorgen. Wat weer een prachtige kaarten als inspiratie. Leuk dat je mensen aanmoedigd om veel Kerstkaarten te maken in deze moeilijke coronatijd. Ik heb zelf bijna 300 kaarten gemaakt waarvan sommigen heel simpel maar ook waar veel werk in zat. Heerlijk om te doen. We hebben rondom ons in de straat veel ouderen flats en deze krijgen dit jaar voor de tweede keer een eigen gemaakte kaart. Ze waarderen dat enorm.
  Een beetje vreugde brengen doet goed. Groet, Elly

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Beste Elly, bedankt voor alle vriendelijke woorden.
   Ja, we proberen het maken van kerstkaarten aan te moedigen, omdat dit erg belangrijk voor ons is.

   Usuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger