Scrapbooking - skąd czerpać pomysły?

Usiadłam przed komputerem, by jak zawsze, napisać dla Ciebie jakiś ciekawy artykuł o scrapbookingu i ze zdziwieniem stwierdziłam, że... nie mam pomysłu na tekst! Ta myśl jednak bardzo szybko przerodziła się...w pomysł na artykuł właśnie. Bo przecież Ty też możesz nie mieć pomysłu. Być może nie wiesz, jak ugryźć dany temat, a może wena poszła sobie na spacer i kompozycja na kartce handmade nie chce się pięknie ułożyć; albo chcesz spróbować czegoś nowego i nie bardzo wiesz, jak się za to zabrać. Z czegokolwiek by nie wynikała Twoja chwilowa gorsza kondycja, pamiętaj, że to nic złego. Gorszy dzień zdarza się każdemu, a Ty jesteś twórcą i - najzwyczajniej w świecie - musisz mieć odpowiednie warunki do kreowania pięknych rzeczy! Scrapbooking - skąd czerpać pomysły? Oto nasz dzisiejszy temat, zapraszam do lektury!
Zanim zaczniesz szukać pomysłów, zastanów się, czego potrzebujesz


Brzmi może nieco banalnie, ale... skąd masz wiedzieć, gdzie szukać, jeśli nie będziesz wiedzieć, czego tak naprawdę potrzebujesz? Internet jest pełen rozmaitych treści. Fotograficznych, video, audio. Możesz natrafić na prezentację gotowych projektów, płatne i darmowe kursy scrapbooking, krótkie porady dotyczące np. przygotowania jednego elementu pracy, a także rozmaite palety barw, moodboardy itp., które mają jedynie nakierować Cię na stylistykę czy kolorystykę Twojego rękodzieła. 

Kartka w nietypowym kształcie, inspirujące zestawienie kolorów, a może sprawdzenie, jak wygląda dana kolekcja papierów do scrapbookingu w akcji? Zanim zaczniesz szukać, zastanów się, co chcesz znaleźć!Zamiast przekopywać się przez niezliczone ilości inspiracji, porad i wskazówek, warto zawęzić i ukonkretyzować swoje poszukiwania. Pójdzie Ci szybciej, sprawniej i łatwiej będzie Ci znaleźć to, co naprawdę pomoże Ci z brakiem pomysłu. Ponieważ brak pomysłu nie zawsze oznacza to samo! Może Ci brakować pomysłu na pracę w ogóle, ale możesz też po prostu nie mieć pojęcia, jak wykonać daną rzecz, jakie motywy wykorzystać w danym temacie, albo od czego zacząć projekt albumu scrapbooking. Podpowiem Ci teraz, skąd czerpać pomysły, w zależności od tego, jakiego typu trudność twórczą napotkałaś na swojej drodze :-)

Zwróć uwagę na fakt, że instrukcji na wykonanie albumu harmonijki będziesz szukać w innym miejscu, niż porad na temat doboru kolorów do pracy ;-)Poradnik z przykładami ilustrującymi zagadnienie - czytaj blog scrapbooking


Czasami potrzebujemy sobie usystematyzować wiedzę na jakiś temat, obejrzeć kilka przykładowych prac, zaznajomić się z jakimś tematem - by wyzbyć się wątpliwości i bez obaw zabrać się do pracy. Jeśli taka jest Twoja potrzeba - zgłębić temat, to serdecznie zachęcam Cię do lektury portali i blogów scrapbookingowych, w szczególności polecam, oczywiście, blog scrapbookingowy LemonCraft, na którym właśnie się znajdujesz. 

Jeśli poszukujesz szczegółowych informacji na dane zagadnienie, np. interesują Cię kartki handmade dla dzieci, zgłębić temat możesz, czytając blog scrapbookingowy. Poza garścią porad, w tekście znajdziesz też sporo zdjęć przykładowych prac.Znajdziesz tu mnóstwo treści związanych z poszczególnymi okazjami, kolorami, wzorami, stylami czy rodzajami prac rękodzielniczych. Lupka na górze strony oraz tagi, znajdujące się na prawym marginesie bloga pomogą Ci odszukać na blogu te treści, które Cię interesują. Oprócz tego, polecam również profesjonalny, rozbudowany portal o scrapbookingu - Hobby Day. Znajdziesz tam porady i informacje branżowe, dotyczące samego tworzenia, jak i prowadzenia biznesu związanego z tworzeniem papierowego rękodzieła. Jak zrobić kartkę, album czy inną pracę - darmowe kursy scrapbooking na YouTube


Jeśli nie wiesz, jak dana rzecz została zrobiona, a bardzo chcesz przygotować swoją wersję, tutorial scrapbooking w formie video będzie najlepszym rozwiązaniem. Ważne, by znaleźć kurs krok po kroku, który w sposób czytelny i szczegółowy zaprezentuje etapy powstawania - bazy albumu, przestrzennej ramki, kartki w nietypowej formie... Na scrapbookingowym kanale YouTube LemonCraft znajdziesz mnóstwo przydatnych i niezwykle przystępnych kursów scrapowych na wiele rozmaitych projektów.

Chcesz wiedzieć, jak wykonać konkretną pracę i poszukujesz szczegółowej instrukcji? To, czego szukasz, najszybciej znajdziesz na YouTube!Możesz przeglądać całą bibliotekę filmów przygotowanych przez Projektantki LemonCraft, lub zajrzeć do wybranej, interesującej Cię kategorii. Znajdziesz u nas playlisty z kursami na album scrapbooking, na kartkę ręcznie robioną, na przedmioty home decor oraz wiele, wiele innych. Koniecznie zajrzyj również na kanały znanych, lubianych i zdolnych scraperek, np. do Asi Szulik, Agaty Werychy czy Emilii Sieradzan (wystarczy kliknąć w nazwisko, wszystkie kanały wspomnianych scraperek podlinkowałam).

Scrapbooking tutoriale na YouTube pozwolą Ci stworzyć upatrzony projekt, zmierzyć się z nową formą, albo zastosować nietypowe rozwiązania.Inspiracje scrapbooking - odkrywaj Instagram


Szukasz nowego pomysłu na kompozycję, zestawienie kolorów czy wykorzystanie danej kolekcji papierów do scrapbookingu? Szybkie przeglądanie rozmaitych inspiracji scrapbooking ułatwi Ci Instagram! 

Chcesz znaleźć pomysł na zastosowanie kolorów, elementów dekoracyjnych, szukasz oryginalnej kompozycji na stronę albumu lub ręcznie robioną kartkę? Twoje oko bez trudu wyłowi piękne inspiracje, gdy zaczniesz przeglądać Instagram.Możesz go przeglądać według popularnych hashtagów, zajrzeć do karty "eksploruj", w której algorytm sam podpowie Ci interesujące treści zgodne z Twoimi zainteresowaniami, możesz też po prostu odwiedzić konta scraperek i marek, które obserwujesz. LemonCraft też prężnie działa na instagramie, więc koniecznie odwiedź nasz profil i daj się zainspirować! :-)

Piękne zdjęcia pięknych prac, które znajdziesz na Instagramie, wspaniale pobudzają kreatywność!
Pinterest, czyli scrapbookingowy świat w pigułce


Zdarza się i tak, że nie wiesz, czego tak naprawdę szukasz. Po prostu brakuje Ci pomysłu, inspiracji, czegoś nieuchwytnego. Wiesz, że chcesz zrobić COŚ, ale nie do końca potrafisz się zdecydować na rodzaj papierowej twórczości. Co w takiej sytuacji? Skąd czerpać pomysły w scrapbookingu, jeśli nie potrafisz określić, czego tak naprawdę szukasz? I na to jest rada! W takiej sytuacji polecam Ci Pinterest. Można śmiało powiedzieć, że to swego rodzaju scrapbookingowy świat w pigułce. 

Inspirujące motywy, intrygujące zdjęcia, przyciągające wzrok kompozycje - wszystko to odkryje przed Tobą Pinterest.Znajdziesz tam linki prowadzące i do świetnych tutoriali, i do interesujących treści, są też zdjęcia przepięknych inspiracji, a kiedy je oglądasz, algorytm podpowiada Ci kolejne, podobne. Trzeba tylko uważać, bo świat Pinterestu wciąga niemożliwie! Z chwilowego przeglądania strony mogą się zrobić długie godziny przeglądania mnóstwa inspirujących rzeczy ;-) Oczywiście, również i tutaj znajdziesz aktywne konto LemonCraft, zajrzyj TUTAJ i daj się ponieść fali kreatywności!

Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł odpowiedział Ci na pytanie: scrapbooking - skąd czerpać pomysły. Czy nie znałaś któregoś z miejsc wspomnianych w artykule? A może jeszcze inaczej radzisz sobie z chwilowym brakiem weny, niewiedzą, czy zagubieniem? Koniecznie daj znać w komentarzu! 

Życzę Ci samych radosnych, kreatywnych dni!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger