Exploding box na prezent - pomysły na pudełko eksplodujące

W papierowym rękodziele funkcjonuje wiele różnych form. Najpopularniejsze są, oczywiście, kartki ręcznie robione. Scraperki, a także Klienci nabywający rękodzieło, uwielbiają je zarówno w klasycznych formatach, jak i w bardziej wymyślnych wersjach. Na szczególną uwagę zasługuje exploding box, który za każdym razem zaskakuje i który pasuje na wiele rozmaitych okazji. Cytrynowe Projektantki na przestrzeni lat przygotowały mnóstwo inspirujących, pięknych exploding boxów na ślub, urodziny, czy chrzest święty. Na blogu scrapbookingowym LemonCraft pojawiło się sporo treści związanych z tworzeniem eksplodujących pudełek. Być może część z nich przegapiłaś, dlatego dziś pragnę przypomnieć Ci 4 najlepsze artykuły o exploding boxach. Zapraszam do lektury!Exploding box scrapbooking - skąd popularność eksplodujących pudełek?Exploding box to forma, o której słyszała już chyba każda scraperka. Co więcej, Klienci nabywający papierowe rękodzieło też często są osobami, które słyszały już o tej niezwykłej kartce. 

Małe, zgrabne, pięknie udekorowane pudełko - exploding box to upominek na każdą okazję!Skąd bierze się popularność exploding boxów? Myślę, iż jest to kwestia tego, że w dzisiejszych czasach doceniamy rzeczy łączące w sobie piękno i... praktyczność. Są osoby, które nie zgodziłyby się ze stwierdzeniem, że pudełko, którego ścianki rozkładają się na 4 strony świata, może być w jakikolwiek sposób praktyczne. Ja jednak mam dla takich sceptyków całą listę kontrargumentów. 

Exploding box scrapbooking to:

- kartka i zarazem opakowanie na kartkę;
- kartka handmade o sporej powierzchni, w której bez trudu można zmieścić wszystkie swoje pomysły na dekoracje, treści i dodatkowe pamiątki (np. zdjęcia);
- opakowanie na prezent - pomysł na to, jak zapakować pieniądze na ślub, albo jak wręczyć drobny upominek, np. naszyjnik, zegarek;
- sposób na wręczenie upominku z przestrzenną kompozycją dekoracyjną;
- sposób na zaskoczenie obdarowanej osoby - nawet, jeśli otrzymała już wcześniej od nas kartkę handmade.

Forma exploding boxa pozwala na stosowanie przestrzennych dekoracji.Często Klienci, zamawiający kartki ręcznie robione, mają kilka pomysłów na motywy i tematy, które chcą zawrzeć w papierowej pamiątce. Exploding box sprawia, że nie musimy nakłaniać Klientów do rezygnacji z niektórych z nich - w eksplodującym pudełku łatwiej jest połączyć kilka różnych elementów w spójną całość. 

Exploding box na ślub to najpopularniejsza wersja eksplodującego pudełka!Dla scraperki exploding box również jest atrakcyjną formą, pozwalającą na artystyczne wyżycie się. Tutaj niemal nie istnieją ograniczenia, nie trzeba się pilnować, by kompozycja nie była zbyt przestrzenna, a jeśli coś nie zmieści się na środku i na wewnętrznych ściankach pudełeczka, zawsze jeszcze można udekorować wieczko boxa, a nawet - jego zewnętrzne ścianki!

W exploding boxie masz mnóstwo miejsca na zamieszczenie wszystkiego, co chcesz umieścić w pamiątce. Możesz nawet wykorzystać wieczko, np. umieszczając w jego wnętrzu życzenia ;-)
Exploding box - dobry na każdą okazję?Kolejną niewątpliwą zaletą exploding boxów jest to, iż można je wręczać na dowolną okazję. Bez trudu wykonasz exploding box ślubny, eksplodujące pudełko na urodziny, czy exploding box na chrzest.

Wystarczy wybrać odpowiednie papiery do scrapbookingu i dodatki tematyczne, by móc stworzyć exploding box na dowolną okazję.Wystarczy zmienić papiery do scrapbookingu, kolorystykę pracy i rodzaj użytych dodatków. Zgrabne, pięknie udekorowane pudełeczko z niespodzianką to odpowiedni upominek dla kobiety i dla mężczyzny, dla osób w każdym wieku, na każdą okoliczność! 

70 urodziny też są świetną okazją, by przygotować dla kogoś eksplodujące pudełko scrapbooking!Niech dowodem na to będą nie tylko liczne, piękne inspiracje - exploding box (klik!), ale również fakt, że powstaje coraz więcej pudełek handmade w nietypowej tematyce, np. powiadomienie "Będziecie dziadkami!", albo pożegnanie koleżanki z pracy odchodzącej na emeryturę. Ja osobiście miałam przyjemność wykonać również exploding boxy z podziękowaniem dla organizatorów wystawy psów. 

Exploding box może nawiązywać do dowolnego wydarzenia lub okazji - możesz np. stworzyć pudełko pożegnalne dla osoby odchodzącej z pracy na emeryturę.Jak widzisz - exploding box to forma, która nie stawia nam żadnych ograniczeń tematycznych czy stylistycznych! Warto po nią sięgać zawsze wtedy, gdy zależy Ci na efekcie wow.


4 najlepsze artykuły o eksplodujących pudełkachCzas przypomnieć kilka najchętniej czytanych na blogu LemonCraft artykułów o exploding boxach. Oto treści, których nie możesz przegapić!

1) Exploding box na ślub - sezon ślubny ruszył już na dobre! Jeśli czujesz, że po wykonaniu kilku kartek zaczyna Ci brakować pomysłów, koniecznie zajrzyj do tego artykułu. 
Znajdziesz w nim pomysł na ślubny exploding box w stylu prowansalskim, a także garść informacji na temat exploding boxów na ślub - tych w tradycyjnej, delikatnej kolorystyce i tych bardziej nietypowych;

2) Romantyczny exploding box z kwiatami - czasami warto mieć w zanadrzu pomysł na uniwersalny exploding box, taki, który nada się na każdą okazję. Kompozycje kwiatowe i romantyczna stylistyka wpisują się w tę potrzebę!Zobacz, jak wykonać różany exploding box, który będzie idealnym prezentem urodzinowym, imieninowym lub ślubnym! Z tekstu dowiesz się również, w jaki sposób tworzyć podobne prace z różnych kolekcji papierów do scrapbookingu, za każdym razem uzyskując zupełnie inny efekt;

3) Jak łączyć różne papiery w jednym exploding boxie - korzystanie z gotowych zestawów papierów do scrapbookingu jest wygodne i gwarantuje uzyskanie pożądanych efektów, czasem jednak mamy ochotę połączyć ze sobą coś nietypowego. Jeśli zastanawiasz się, jak łączyć różne kolekcje papierów w jednej pracy, w tym artykule znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie. Wszystko zostało omówione na przykładzie exploding boxa na chrzest święty, ale porady są na tyle praktyczne, że z powodzeniem możesz je zastosować w każdej swojej papierowej pracy! Zobacz koniecznie!;

4) Jak zrobić exploding box na Komunię - choć tegoroczny sezon komunijny jest już za nami, warto odpowiednio wcześniej przygotować się do kolejnego sezonu. Proponuję zacząć od lektury artykułu, w którym podpowiadam, jakie kolory i motywy można stosować w eksplodujących pudełkach na I Komunię Świętą. Ten tekst pomoże Ci przygotować listę zakupów oraz przygotować prace przykładowe, które będziesz mogła prezentować swoim Klientom w przyszłym roku!


Mam nadzieję, że dzięki dzisiejszemu zestawieniu tekstów, usystematyzowałaś swoją wiedzę na temat eksplodujących pudełek i że w Twoich dłoniach niedługo powstanie piękny exploding box! Być może Twój pierwszy, a może jeden z wielu. Wierzę, że poczułaś się zainspirowana do działania! :-) Dziękuję serdecznie za Twoją obecność i uwagę!

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger