Proste kartki świąteczne ręcznie robione - jeszcze zdążysz!

Jest, udało się! Masz w tym roku mnóstwo zamówień na kartki świąteczne ręcznie robione. A może trafiło Ci się duże zamówienie od jakiejś firmy? Tak, czy siak, w chwili publikacji tego artykułu zostało Ci około 5 tygodni na wykonanie wszystkich bożonarodzeniowych prac. Z jednej strony, wydaje się, że jest to dość dużo czasu. Z drugiej - jeśli przeliczysz, ile poświęcasz go na zaplanowanie i stworzenie pojedynczej, bogato zdobionej kartki, okazuje się, iż musisz się pospieszyć, jeśli chcesz się ze wszystkim wyrobić. Postanawiasz więc, że w tym roku wykonasz kartki w stylu clean&simple. I tu pojawia się problem: przeciętna scraperka, taka, która kocha warstwowe prace i mnóstwo dekoracyjnych dodatków, nie potrafi robić prostych i szybkich kartek. Okazuje się, że ich przygotowanie zajmuje jeszcze więcej czasu, niż bogata kompozycja! Dlatego dziś przychodzę Ci z pomocą i podpowiedziami, jak szybko zrobić kartkę świąteczną. Dowiedz się, w jaki sposób wykonać proste kartki świąteczne ręcznie robione! Mam dla Ciebie nie tylko przydatne podpowiedzi, ale również kurs scrapbooking na szybkie kartki na święta. Gotowa? Zaczynamy!Kartki świąteczne ręcznie robione - mierz siły na zamiary!


Warto pozostać wierną swojej stylistyce, ale czasami trzeba odpuścić - po to, by móc zrealizować wszystkie swoje plany. Ta rada często przydaje się w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Jeśli masz sporo zamówień na kartki świąteczne handmade, albo poza kartkami diy chcesz przygotować dekoracje świąteczne, zapakować upominki pod choinkę i stworzyć album świąteczny scrapbooking, to najpewniej przyjdzie taki moment, w którym zaczniesz wyścig z czasem. 

Proste kartki świąteczne handmade to Twoja odpowiedź na zbyt szybko upływający czas!Pamiętaj, że w czasie przed świętami nie tylko rękodzieło będzie "złodziejem" Twojego czasu. Mycie okien, zakupy spożywcze, szukanie prezentów dla bliskich - każde z tych zadań zajmie Ci dłuższą chwilę i warto wziąć to pod uwagę. 

Nie zapominaj o tym, że tworzenie kartek świątecznych ręcznie robionych to tylko jedno z wielu Twoich zadań w okresie przedświątecznym!Dlatego właśnie tworząc kartki świąteczne ręcznie robione trzeba mierzyć siły na zamiary. Przy 10 kartkach świątecznych możesz sobie pozwolić na wymyślne kompozycje pełne zachwycających detali. Ale jeśli masz tych kartek do zrobienia 50, albo nawet 100, bogate kompozycje mogą przyczynić się do Twojego niepowodzenia. Co w takiej sytuacji? Czas przekonać się, że proste kartki świąteczne ręcznie robione też mogą być efektowne! A potem uwierzyć, że Ty też potrafisz je wykonać! ;-)

W prostych kartkach handmade najbardziej liczy się pomysł oraz precyzja wykonania.Proste kartki świąteczne - dlaczego warto?


Wiesz już, że umiejętność przygotowywania prostych kartek przydaje się, gdy masz sporo zamówień i niewiele czasu. Ale to nie jedyna sytuacja, w której warto umieć tworzyć proste kartki świąteczne. Kiedy jeszcze się przydają?

- gdy Klientowi zależy na ekonomicznym rozwiązaniu - im mniej czasu i materiałów poświęcisz na wykonanie pojedynczej pracy, tym niższa może być jej cena;
- gdy musisz wykonać kartkę świąteczną do koperty, taką, która przejść musi długą drogę i/lub jest wysyłana za granicę, w związku z czym pragniesz zminimalizować koszty wysyłki;
- kiedy masz niewiele materiałów do tworzenia prac świątecznych i/lub gdy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze scrapbookingiem i to będą Twoje pierwsze kartki świąteczne ręcznie robione;
- gdy chcesz nauczyć innych tworzyć kartki świąteczne diy, np. w klubie seniorów, albo dzieci w przedszkolu.

Czasami nawet kilka elementów może dać spektakularny efekt!


Kurs scrapbooking na proste kartki świąteczne ręcznie robione


Teoria brzmi pięknie: weź minimalną ilość dodatków, piękne papiery do scrapbookingu i stwórz z tego kartki z jak najprostszą kompozycją. Z doświadczenia jednak wiem, że zagospodarowanie pracy za pomocą kilku elementów może być trudne, zwłaszcza, jeśli dotychczas tworzyłaś kompozycje pełne kwiatów, tekturek, wycinanek, wstążek i innych wspaniałości. Zazwyczaj praca nad prostymi kartkami kończy się wówczas tym, że przekładasz te kilka elementów z jednego miejsca w drugie i nic Ci nie pasuje. Mijają cenne minuty, irytacja w Tobie narasta i nic nie jest tak, jak powinno... Aby tego uniknąć, Cytrynowa Projektantka, Jola, przygotowała dla Ciebie foto kurs scrapbooking na proste kartki świąteczne ręcznie robione!

Mamy dla Ciebie foto kurs i video tutorial na te szybkie, proste i piękne kartki świąteczne handmade.W dobie łatwej dostępności do materiałów video, kursy foto odeszły w zapomnienie, myślę jednak, że czasami warto z nich korzystać - można dokładnie prześledzić każdy etap powstawania pracy, bez konieczności ciągłego pauzowania ;-) Dla tych, którzy wolą uczyć się ze zdjęć, dziś specjalny tutorial krok po kroku na szybkie kartki świąteczne. A jeśli wolisz kurs scrapbooking w formie video instruktażowego, TU ZNAJDZIESZ FILM Z KURSEM NA PROSTE KARTKI ŚWIĄTECZNE :-) Na pewno zgodzisz się ze mną, że mimo ekspresowego czasu wykonania, kartki te wciąż zachwycają i są wyjątkowe! To nadal prace, które dumnie noszą miano unikatowego rękodzieła!

1. Przygotuj niezbędne materiały:
- papiery do scrapbookingu COZY CHRISTMAS LemonCraft;
- bazy kartek;
- wycinanki tematyczne z bloczku połówkowego COZY CHRISTMAS LemonCraft;
- klej introligatorski
- napisy okolicznościowe: wydrukowane, stemplowane lub wycięte z bloczków połówkowych LemonCraft;
- tekturę introligatorską;
- czarny cienkopis (może być żelowy);

2. Przygotuj sobie poszczególne wymiary warstw kartek według schematu podanego na zdjęciu (sprawdź zdjęcie poniżej pierwszego kolażu - tam łatwiej Ci będzie zobaczyć prawidłowe wymiary);

3. Sklej dwie spodnie warstwy (bazę i tło) w jedną całość;

4. Stwórz udawane przeszycia za pomocą cienkopisu.

Kurs scrapbooking na proste kartki świąteczne w kilku krokach.Tutaj dokładniej możesz się przyjrzeć potrzebnym wymiarom poszczególnych warstw kartek:


Odpowiednie przygotowanie warstw kartki to już połowa sukcesu.


5. Warstwę z "przeszyciami" podklej tekturą i przyklej na wcześniej przygotowaną bazę z tłem;

6. Podklej tekturą wybrane wycinanki tematyczne;

7. Umieść wycinanki na kartce;

8. Dodaj napis okolicznościowy. 

Tworzenie szybkich kartek może być proste i dawać wiele twórczej satysfakcji!


W zaledwie kilku krokach możesz szybko przygotować tak zachwycające kartki świąteczne handmade - bez względu na to, jaki jest Twój poziom zaawansowania oraz jak wieloma przydasiami dysponujesz.Pomysły na proste kartki świąteczne diy


Powyższa propozycja prostych kartek świątecznych to tylko jedna z wielu możliwości. Spójrz, jak jeszcze można ugryźć temat szybkich kartek świątecznych diy!

Możesz zainspirować się wzorem na papierze scrapbooking - tutaj Cytrynowe Projektantki uczyniły z zimowego pejzażu główny element swojej pracy i dodały zaledwie kilka kwiatów:

Papier scrapbooking może stać się główną ozdobą Twoich kartek.Piękne kwiaty handmade mogą stać się jedyną ozdobą kartek - musisz tylko odpowiednio wybrać papiery scrapbooking!


Choinka nadrukowana na scrapowym papierze również może być szalenie inspirująca - jeśli przytniesz ją do wymiarów kartki, naprawdę niewiele potrzeba, by stworzyć wyjątkowe rękodzieło!

W prostocie tkwi siła, a pomysłowość to Twoja tajna broń w walce z czasem.


Proste kartki świąteczne ręcznie robione to również skromne prace z dekoracyjnymi tekturami scrapbooking. Kompozycja poniższej kartki została zbudowana tak, by uwydatnić piękno tekturowej, ażurowej bombki.

Wykorzystaj piękno tekturek dostępnych na rynku - ozdobne elementy nie potrzebują już zbyt wielu dekoracji.


Czasami można wykorzystać zawijaski na papierze i zbudować na nich dekoracyjną kompozycję, stosując listki i kwiaty. Taką kartkę też robi się bardzo szybko!


Dokładnie przyglądaj się wzorom na papierach - wszystko może stać się Twoją inspiracją!


Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł Cię trochę uspokoił. Niezależnie od tego, jak potoczą się Twoje przedświąteczne przygotowania, masz szansę wyrobić się ze wszystkim na czas! Proste kartki świąteczne ręcznie robione to dla wielu z nas prawdziwe wyzwanie, ale wierzę, że nasze darmowe warsztaty scrapbooking oraz kolekcja COZY CHRISTMAS pomogą Ci uniknąć stresu i usprawnić proces twórczy :-) Wspaniałych, sprawnych i kreatywnych przygotowań do Bożego Narodzenia!

P.S. Koniecznie śledź nasz blog scrapbookingowy - za tydzień będę mieć dla Ciebie niespodziankę! :-)PODPIS

2 komentarze:

  1. Dziękuję za bardzo pomocny i inspirujący artykuł :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się, że artykuł okazał się pomocny, życzę miłego tworzenia! :-)

      Usuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger