Kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona - zainspiruj się i stwórz kartkę świąteczną DIY!

W okresie poprzedzającym święta, kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona jest wśród scraperek tematem najbardziej "chodliwym". Być może przeczytałaś na ten temat już wiele treści, ja jednak chcę Ci dziś pokazać, iż kartka świąteczna DIY niejedno ma imię. Pamiętajmy o tym, że istnieje coś jeszcze, pomiędzy prostymi kartkami świątecznymi do wysłania w kopercie a bogato dekorowanymi kartkami. Ilość ozdób, stylistykę kartek oraz trudność ich wykonania zawsze możesz dostosować do swoich umiejętności, zasobów oraz czasu. Niech każda Twoja kartka na Boże Narodzenie będzie zgodna z Twoim gustem i niech odpowiada na Twoje potrzeby. Zamierzam Ci dziś podpowiedzieć kilka ciekawych propozycji na kartki świąteczne DIY - z doświadczenia wiem, że interesujące inspiracje przydają się, gdy w pewnej chwili czujemy już przesyt Bożym Narodzeniem w naszej papierowej twórczości. Zapraszam do lektury dzisiejszego artykułu! 

Kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona - komu taką kartkę wysłać lub wręczyć?

Myślisz, że tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami zanika? Powszechnie uważa się, że tak jest, ale... czy widziałaś, jak wiele kartek bożonarodzeniowych można obecnie nabyć w sklepach papierniczych, kioskach, w placówkach pocztowych czy w księgarniach? Czy gdyby nikt tych kartek nie wysyłał, sklepy zadawałyby sobie tyle trudu z odpowiednim zatowarowaniem? 

Zamiast jednak kupować gotowce i rozsyłać je wśród bliskich, mam dla Ciebie inną propozycję. Czyż kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona nie będzie lepszym upominkiem? Podarowana od serca, przygotowana z dbałością o każdy szczegół, jedyna i wyjątkowa... Tak, kartka świąteczna diy to zdecydowanie rozwiązanie, które pomoże Ci podkreślić serdeczne stosunki łączące Cię z odbiorcą kartki i podkreślić wyjątkowość osoby, dla której Twoja kartka powstała. 

Kto ucieszy się z ręcznie robionej kartki świątecznej na Boże Narodzenie? 

Taką kartkę możesz wysłać m.in.:

 • do członków rodziny reprezentujących starsze pokolenia: do Dziadków, Cioć i Wujków, Chrzestnych;
 • do osób, z którymi zawsze byłaś blisko, ale z którymi - z różnych powodów - nie możesz spędzić Bożego Narodzenia, np. do przyjaciółki, która wyjechała za granicę albo do kuzynostwa, które mieszka na drugim końcu Polski;
 • do osób, z którymi nie jesteś spokrewniona, ale które są dla Ciebie ważne: do przyjaciół, do dawnej sąsiadki z rodzinnych stron, do ulubionego nauczyciela, który miał wpływ na Twój rozwój i na Twoją przyszłość.
Jako scraperka prawdopodobnie znasz - wirtualnie lub realnie - inne scraperki, a także miłośniczki innych form rękodzieła. Takie osoby szczególnie docenią gest wysłania do Nich ręcznie robionej kartki świątecznej, wypełnionej szczerymi życzeniami i garścią ciepłych słów. 

Pamiętaj, że kartka świąteczna ręcznie robiona nie zawsze musi trafić do koperty i przebyć drogę do skrzynki pocztowej odbiorcy. Równie dobrze możesz ją wręczyć osobiście, jako samodzielny, drobny upominek lub pamiątkowy dodatek do większego prezentu. A kto może od Ciebie otrzymać taką kartkę świąteczną ręcznie robioną? Na przykład:
 • szefostwo i koleżanki z pracy;
 • para wymiankowa, jeśli bierzesz udział w jakiejś świątecznej wymiance scrapbooking;
 • sąsiedzi;
 • osoby prowadzące zajęcia i koleżanki z klubów sportowych, kółek zainteresowań etc.;
 • koleżanki i koledzy Twojego dziecka, np. podczas Wigilii klasowej;
 • możesz też przygotować kilka kartek na szkolny kiermasz świąteczny lub różnego rodzaju akcje charytatywne, których w okresie przedświątecznym nie brakuje.

Piękna kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona to odpowiedni upominek dla wielu osób - sprawdź, komu Ty możesz ją wręczyć!


Prosta zmiana, duży efekt - kartka świąteczna ręcznie robiona z efektem wow!


Czy pomyślałaś kiedyś o tym, że aby kartka świąteczna DIY była zachwycająca i zaskakująca, wcale nie są Ci potrzebne rozwiązania "z sufitu"? Żyjemy w błędnym przekonaniu, że aby coś się wyróżniało, to trzeba nad tym spędzić więcej czasu i przygotować coś szalenie skomplikowanego i odkrywczego. Tymczasem wystarczy zmienić kształt kartki, wprowadzić jakiś jeden intrygujący szczegół, albo zastosować coś, czego zwykle w kartkach świątecznych nie stosujemy i już mamy gotowy przepis na kartkę świąteczną ręcznie robioną z efektem wow! Wydaje Ci się, że to tylko puste słowa? Popatrz zatem na poniższe zdjęcia. Cytrynowa Projektantka zastosowała bardzo ciekawy pomysł, który jednak nie sprawił, że praca nad kartką trwała dłużej, była trudniejsza, czy wymagała użycia większej ilości przydasi.

W tej kartce liczy się przede wszystkim pomysł. Udekorowane świąteczne okienko przyciąga wzrok - każdego aż kusi, by zajrzeć do środka!

 

Wszystko, czego potrzebujesz, by wykonać zaskakującą i piękną kartkę w kształcie okna to:

1) baza kartki w kształcie okna - możesz poszukać gotowej u producentów papierowych baz do kartek lub wykonać ją samodzielnie, odrysowując w odpowiednich miejscach zaokrąglenia np. od talerzyka lub cyrklem;

2) odpowiedni papier do kartek ręcznie robionych - w najnowszej kolekcji świątecznej Lemoncraft Wonderful Christmas znajdziesz papiery z przepięknymi grafikami w postaci scenek, jak użyty w prezentowanej kartce obrazek dzieci rozpakowujących prezenty przy choince w pobliżu kominka. Ta graficzna kompozycja jest tak bogata, że nie trzeba już nic wewnątrz kartki dodawać, a i tak sprawia wrażenie bardzo udekorowanej i zachwyca każdym detalem :-) Podobny trik Projektantka zastosowała w szybkach na froncie kartki, wykorzystując zimowe pejzaże - wycięte z bonusowego wzoru na odwrocie okładki zestawu głównego 30x30;

Papier do kartek ręcznie robionych to Twój największy sprzymierzeniec. Wybierz mądrze papiery do scrapbookingu, a ułatwisz sobie pracę i uzyskasz znakomity efekt!


Cała reszta tego projektu to już tradycyjne dekorowanie kartki na Boże Narodzenie ręcznie robionej - trochę tematycznych wycinanek, kwiaty poinsecji, nieco gałązek z wykrojnika i odpowiedni napis okolicznościowy. Nic trudnego, a efekt jest powalający, prawda?

Ważne: zwróć uwagę na to, iż kompozycja na froncie tej nietypowej kartki-bramy współgra z kompozycją umieszczoną we wnętrzu kartki. Dziewczynka przy choince wspaniale komponuje się na tle kominka z półotwartej kartki! Zwracaj uwagę na takie detale, jeśli też chcesz uzyskać efekt wow w swoich bożonarodzeniowych kartkach handmade :-)

A więcej pomysłów na nietypowe kartki świąteczne ręcznie robione znajdziesz w naszym starszym artykule, TUTAJ (klik).

Piękne świąteczne papiery Lemoncraft zawierają w sobie dekoracyjne, nastrojowe scenki. Wyklejając takim papierem wnętrze kartki, nie musisz dodawać już nic poza życzeniami. Jest pięknie!

 

Papier do kartek ręcznie robionych - sposób na to, by nawet prosta kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona zachwycała!

W czasie totalnego zabiegania, przygotowań do świąt, ogromu zamówień na rękodzieło, spraw prywatnych i niezwykle gorącego, końcoworocznego czasu w miejscu zatrudnienia, niejedna scraperka zastanawia się, czy kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona może jednocześnie powstać ekspresowo i zachwycać... Oczywiście, to możliwe. Kluczem do sukcesu jest w tej sytuacji papier do kartek ręcznie robionych, który wybierzesz. Elegancki, modny, w odpowiedniej kolorystyce i z pięknymi dekoracyjnymi grafikami - taki papier scrapbooking ułatwi Ci tworzenie i sprawi, że będziesz mogła ograniczyć do minimum dodawanie innych ozdób do swojej kartki. 

Nie wierzysz? Mam dla Ciebie piękny przykład kartek, doskonale obrazujący to zagadnienie. Spójrz na poniższe dwie kartki, w których, poza papierem do scrapbookingu Lemoncraft oraz elementami do samodzielnego wycięcia z kolekcji WONDERFUL CHRISTMAS, znajdziesz zaledwie kilka gałązek z wykrojnika i po 3 ręcznie robione kwiaty poinsecji. I to już wszystko! Czy jednak kartki sprawiają wrażenie niedokończonych, zbyt skromnych, zanadto oszczędnych w formie? Oczywiście, że nie! Ich główną dekorację stanowią obrazki tematyczne umieszczone w centralnej części kartek, natomiast tło wypełniły papiery z wyrazistymi wzorami kraty i desek oraz fragmenty pięknych, świątecznych kompozycji nadrukowanych na scrapowych arkuszach. Taki zabieg pozwolił na wizualne wypełnienie pustki i umożliwił użycie niewielkiej ilości dekoracyjnych dodatków.

Mocno dekorowane papiery do scrapbookingu pomogą Ci wypełnić pustkę kompozycyjną i pozwolą ograniczyć ilość dekoracyjnych dodatków.


Pamiętaj, że tworząc nawet proste kartki świąteczne, w których to papier do kartek ręcznie robionych gra główną rolę, możesz postawić na zaskakujące elementy, np. nietypową formę kartki, czy shaker z błyskotkami na froncie kartki. Możesz też połączyć kilka wyjątkowych elementów w jeden fantastyczny projekt - nadal nie odbierając papierom scrapbooking ich uroku i wyjątkowości :-)

Papiery do scrapbookingu Lemoncraft podkreślają piękno i wyjątkowość Twojego świątecznego rękodzieła.

 

Kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona? Z papierami Lemoncraft szybko osiągniesz pożądany efekt!

 

 

Jak zrobić kartkę świąteczną? 

To pytanie nie ma jednej prostej odpowiedzi. Proste natomiast jest tworzenie kartek na Boże Narodzenie w towarzystwie Cytrynowych Projektantek! Na naszym kanale YouTube Lemoncraft znajdziesz całą playlistę poświęconą tworzeniu świątecznych kartek handmade! Zobaczysz tam nie tylko pomysły na kartki świąteczne własnoręcznie robione, ale również dokładny instruktaż, jak dana kartka świąteczna na Boże Narodzenie została wykonana. Wszystko to podano w wyjątkowo przyjaznej, czytelnej formie i to zupełnie za darmo! Kliknij w poniższą miniaturę lub TUTAJ (klik) i przenieś się do świata wspaniałych ręcznie robionych kartek świątecznych dla każdego! 


Kartka świąteczna firmowa - jak zrobić kartki świąteczne w ilościach hurtowych?

Przed dużym wyzwaniem stają co roku te scraperki, które przyjmują zamówienia na świąteczne kartki dla korporacji. Jednak kartka świąteczna firmowa to nie jedyna sytuacja, kiedy bożonarodzeniowe kartkowanie staje się prawdziwą łamigłówką. Inną sytuacją, w której przydają się proste i szybkie kartki świąteczne jest sprzedaż rękodzieła na bożonarodzeniowych jarmarkach. Również kartki świąteczne do wysłania, które muszą się zmieścić do klasycznej koperty stanowią nie lada trudność dla wielu z nas. Na wszystkie te sytuacje świetnym rozwiązaniem będzie prosta kartka na Boże Narodzenie ręcznie robiona. Największymi zaletami kartek w stylu clean&simple są:

 • szybkość wykonania;
 • łatwość w powtórzeniu wzoru;
 • płaskość, dzięki której kartka bez problemu mieści się w kopercie;
 • ekonomiczność (stworzenie takich prostych kartek świątecznych nie generuje wysokich kosztów zakupu materiałów).
Chcesz wiedzieć, jak może wyglądać taka kartka świąteczna firmowa, czy inna prosta kartka tworzona w ilościach niemal hurtowych? Koniecznie zobacz nasz hitowy warsztat scrapbooking YouTube, przygotowany przez Cytrynową Projektantkę! Asia Szulik przygotowała tutorial na proste kartki świąteczne, które potrafi wykonać każdy, nawet osoba nie zajmująca się na co dzień scrapbookingiem. Kliknij w poniższą miniaturkę i zobacz film już teraz, by zdążyć przygotować kartki na Boże Narodzenie ręcznie robione!Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł dostarczył Ci świeżych pomysłów na bożonarodzeniowe rękodzieło. Pamiętając o tym, że papier do robienia kartek odgrywa kluczową rolę w przygotowywaniu świątecznych kartek diy, koniecznie odwiedź nasz sklep lemoncraft.pl, w którym znajdziesz piękne papiery świąteczne do scrapbookingu doskonałej jakości, a także mnóstwo innych kolekcji, odpowiednich na rozmaite okazje, do papierowych prac w różnym stylu.

Dziękuję Ci za Twoją obecność i uwagę. Do przeczytania!


 PODPIS

2 komentarze:

 1. Przepiękne kartki. Też od parunastu lat kartki robię sama. Wiem że obdarowani to doceniają. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to docenienie najbardziej motywuje, by w kolejnym roku znów do tych kartek usiąść, prawda? :-) Pozdrawiamy serdecznie!

   Usuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger