Pudełko wspomnień - prezent na chrzest

 


Chrzest święty to pierwsza uroczysta okazja w życiu maluszka. Pełnienie roli rodzica chrzestnego to ogromny zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Czy wiesz już, co podarujesz dziecku? Czy masz już wybrany prezent na chrzest dla chrześniaka? Jeśli nie, serdecznie polecam Ci pudełko wspomnień! Szkatułka pełna najważniejszych wspomnień z pierwszych miesięcy życia to prawdziwy skarb, który w przyszłości będzie cudowną furtką do beztroskiej i radosnej przeszłości! Wybierz papier do scrapbookingu Lemoncraft, zainspiruj się przykładami z niniejszego artykułu, a potem kreuj wyjątkowy prezent na chrzest, tak, jak podpowiada Ci serce!


Oryginalny prezent na chrzest - wybierz pamiątkę wyjątkowego wydarzenia!

Chrzest święty to pierwsze ważne wydarzenie religijne w życiu człowieka. Poza aspektem czysto religijnym jest on jednak istotny również z innych powodów. Nierzadko chrzest jest momentem, gdy znaczna część rodziny (zwłaszcza tej mieszkającej w dużej odległości) spotyka maluszka po raz pierwszy. To także chwila, w której rodzice chrzestni debiutują w nowej roli. Nic dziwnego, że chrzciny są tak istotnym momentem dla rodziny. W przyszłości staną się także pięknym wspomnieniem z dzieciństwa, opowiadanym przez najbliższych. A opowieści te będą najpewniej uzupełniane o wspólne oglądanie pamiątek z tego wyjątkowego dnia!

Jesteś matką chrzestną bądź ojcem chrzestnym i chcesz przyczynić się do budowania wspomnień małego człowieka? Prezent od chrzestnych na chrzest powinien być czymś wyjątkowym i nie chodzi tu wcale o to, by upominek był jak najdroższy, ale o to, by niósł ze sobą jakieś przesłanie, zapadał w pamięć, budził pozytywne emocje i rodził wzruszenia... Mam dziś dla Ciebie oryginalny pomysł na prezent na chrzest - pudełko wspomnień. To doskonały wybór na okazję, jaką jest Chrzest Święty, ponieważ:

 • jest ręcznie robionym upominkiem, podarowanym od serca;
 • nakłania i motywuje rodziców dziecka do gromadzenia pamiątek z okresu niemowlęctwa i wczesnego dzieciństwa;
 • pozwala budować pierwsze wspomnienia w oparciu o swoiste trofea;
 • stanowi piękną pamiątkę na całe życie.

Pudełko wspomnień na chrzest to oryginalny pomysł na sentymentalny, wzruszający upominek od chrzestnych.

 

Pudełko wspomnień na chrzest - trwały i praktyczny prezent na chrzest

Pudełko wspomnień jako prezent na chrzest jest świetnym pomysłem i - choć nadal jeszcze nie jest u nas bardzo modnym rozwiązaniem - z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Czym tak naprawdę jest pudełko wspomnień? Jest to udekorowana szkatułka, wewnątrz której znajdują się mniejsze pudełeczka tematyczne. W tych poszczególnych pudełeczkach można przechowywać np. pasemko włosów z pierwszego obcinania, opaskę poporodową na rączkę ze szpitala, pierwszy smoczek, szatkę z Chrztu Świętego. 

Poza pamiątkami rzeczowymi, w pudełku wspomnień może znaleźć się miejsce dla spisanych i/lub uwiecznionych na fotografiach wspomnień: przegródki na wpisanie daty pierwszego kroczku, pierwszego uśmiechu czy pierwszej zupki stają się coraz bardziej popularne. Tak naprawdę tylko od Ciebie zależy, jak zagospodarujesz wnętrze dziecięcego pudełka na wspomnienia. Niezależnie od tego, jakie pudełeczka tematyczne wybierzesz, na pewno stworzysz pamiątkę chwytającą za serce.

Ponieważ pudełko wspomnień na chrzest to upominek, który z założenia ma przetrwać wiele lat w doskonałej kondycji, niezwykle ważne jest, aby cała konstrukcja szkatułki była nie tylko piękna, ale i trwała. Nie wiesz, jak ją przygotować? Nie masz pojęcia, od czego zacząć? Nie martw się! Mamy dla Ciebie kurs krok po kroku, z którego dowiesz się, jak przygotować pudełko wspomnień na chrzest - KLIKNIJ TUTAJ i zobacz tutorial Lemoncraft na kanale YouTube. UWAGA: z kursu video dowiesz się, jak przygotować trwałe pudełko handmade, oklejone materiałem - tę wiedzę możesz wykorzystać do tworzenia wyjątkowego upominku na dowolną okazję. Jak udekorować prezent na chrzest i przystosować pudełko do przechowywania dziecięcych pamiątek, dowiesz się, czytając dalej ten artykuł :-)


Zobacz czytelną instrukcję video Lemoncraft i naucz się, jak krok po roku, zrobić trwałe i piękne pudełko wspomnień na chrzest.


Papier do scrapbookingu - wyczaruj piękne pudełko wspomnień na chrzest!

Jeśli tworzenie pamiątek handmade to dla Ciebie nowy obszar, w którym dopiero stawiasz pierwsze kroki, musisz wiedzieć, iż do przygotowania pudełka wspomnień na chrzest będziesz potrzebować kilku rzeczy. Nie daj się wystraszyć znalezionym w sieci tutorialom i poradnikom. Wcale nie musisz zaczynać od kupowania drogich narzędzi i mnóstwa artykułów dekoracyjnych! Tak naprawdę, najważniejszym elementem Twojej pracy będzie papier do scrapbookingu. To bardzo ważne, by wybrać odpowiedni papier dobrej jakości, bo dzięki temu stworzysz prezent na chrzest, który będzie nie tylko piękny, ale i wyjątkowo trwały. 

Dobrej jakości papier do scrapbookingu, który będzie zarówno trwały, jak i piękny, to Twój klucz do sukcesu!


Wybierając papier do scrapbookingu spośród kolekcji Lemoncraft, możesz dopasowywać do siebie kawałki papieru oraz elementy do samodzielnego wycięcia. Dzięki nim znacznie ograniczysz ilość potrzebnych dodatków. Spójrz na projekt na powyższym zdjęciu - poza kawałkami dekoracyjnego papieru i wyciętymi papierowymi dodatkami w postaci dziecięcych gadżetów i zabawek, nie ma tu zbyt wielu ozdób, zaledwie kawałek koronki, guziczek, wstążka i dwa kwiatki :-)
 

Personalizowany prezent na chrzest - stwórz niepowtarzalne pudełko wspomnień

Pudełko wspomnień na chrzest to prezent na chrzest, który możesz dowolnie spersonalizować. To oznacza, że jeśli chcesz uczynić upominek jeszcze bardziej wyjątkowym, możesz podczas tworzenia przemycić do swojej pracy elementy związane z dzieckiem, dla którego prezent jest przeznaczony. 

Imię dziecka i Jego zdjęcie na wieczku pudełka wspomnień? Tak personalizowanej pamiątki nie kupisz w żadnym sklepie!

Pomysły na personalizację pudełka wspomnień:

 • umieść na wieczku pudełka imię dziecka;
 • po wewnętrznej stronie wieczka możesz umocować metryczkę urodzinową, zawierającą informacje na temat daty i godziny urodzenia, długości ciała i wagi noworodka;
 • w swój projekt możesz wkomponować zdjęcie maluszka - fotografia może stanowić integralną część dekoracyjnej kompozycji lub znajdować się wewnątrz pudełka np. jako pierwsza z wypełniających je pamiątek :-) ;
 • maleńkie dzieci nie mają jeszcze sprecyzowanych upodobań, ale jeśli chrzest święty odbywa się, gdy dziecko jest już bliżej roczku, być może ma swój ulubiony kolor lub zabawkę - taki motyw również możesz wykorzystać tworząc pudełko wspomnień na chrzest.

Scrapbooking daje Ci mnóstwo możliwości personalizacji upominku.
 

Prezent od chrzestnych na chrzest - osobisty i niezapomniany gest 

Pudełko wspomnień może być idealnym prezentem od chrzestnych dla dziecka. Dlaczego? Bo to właśnie od rodziców chrzestnych nie oczekuje się, że prezent będzie w pełni praktyczny. Ma stanowić pamiątkę wyjątkowego dnia, przypominać o wydarzeniu, jakim jest Chrzest Święty, ale i być namacalnym wspomnieniem z dzieciństwa. Tutaj warto postawić na emocjonalną otoczkę upominku - pudełko wspomnień na chrzest to swoista kapsuła czasu. Przeglądanie po latach zawartości pudełeczek może przypominać podróż do przeszłości. W pięknie udekorowanej szkatułce można zamknąć kształty, zapachy, tekstury i kolory kojarzące się z bezpieczeństwem, beztroską, radością i bezkresną miłością. Któż inny powinien wręczać tak wzruszający i sentymentalny prezent na chrzest, jeśli nie matka chrzestna lub ojciec chrzestny? :-)

Pudełko wspomnień na chrzest? Chrzestni koniecznie powinni przemyśleć taką opcję! To rodzaj upominku, którego się nie zapomina!

 
Wnętrze pudełka wspomnień stanie się w przyszłości źródłem wielu wzruszających niespodzianek.


Jesteś chrzestną/chrzestnym? Wykonaj pudełko wspomnień na chrzest samodzielnie! Takie pudełeczko już samo w sobie stanowi niesamowitą pamiątkę, ale jeśli przygotujesz je własnoręcznie, będzie mieć wartość dodaną. To ogrom miłości, oddania i zaangażowania, które będzie widać w każdym milimetrze Twojej pracy. Ręcznie robiony prezent na chrzest od chrzestnych to upominek, który zostanie zapamiętany na zawsze i doceniony - najpierw przez rodziców maluszka, a w przyszłości również przez samego obdarowanego.

Papier do scrapbookingu - zadbaj o trwałość pudełka wspomnień 

Jak już wspomniałam wyżej, wybór materiałów, z których stworzysz pudełko wspomnień, jest niezwykle istotny. Dobrej jakości papier do scrapbookingu pozwoli Ci nie tylko zadbać o piękną kolorystykę i przyciągające wzrok wzornictwo. Pudełko wspomnień to przedmiot, który - przynajmniej na początku - jest często użytkowany. Wielokrotne otwieranie pudełka, umieszczanie zawartości w poszczególnych przegródkach, a w przyszłości również wielokrotne otwieranie pudełeczek i przeglądanie pamiątek to czynności, które wymagają solidnej podstawy, tak, by po kilku miesiącach użytkowania wszystko się nie rozleciało. 

Możesz kupić papier dekoracyjny w popularnych marketach. Z pewnością będzie on tańszy, niż klasyczny papier do scrapbookingu. Nie od dziś wiadomo jednak, że cena idzie za jakością. Jeśli zależy Ci na trwałości upominku, który samodzielnie przygotujesz, zwróć uwagę na to, iż papier do scrapbookingu:

 • jest bezkwasowy i bezdrzewny - co ma decydujący wpływ na trwałość kolorów i jakość papieru;
 • ma gramaturę przyjazną twórczej pracy - dobraną w taki sposób, by z jednej strony gwarantować trwałość, a z drugiej umożliwiać bezproblemową obróbkę plastyczną (np. zaginanie, pokrywanie farbą, sklejanie klejem);
 • jest dostępny w formatach gwarantujących najwygodniejszą pracę nad rękodziełem oraz optymalne zużycie poszczególnych arkuszy;
 • jest drukiem offsetowym (nie zawsze, ale warto zwrócić uwagę na sposób drukowania papierów do scrapbookingu, w Lemoncraft stosujemy druk offset co pozwala uzyskać papier scrapbooking najwyższej jakości, z pięknymi, nasyconymi i trwałymi kolorami, bez zbędnego błyszczenia się powierzchni).

Przykład wykorzystania papieru do scrapbookingu w dekoracji pudełka wspomnień

Spójrz na poniższe zdjęcie, przedstawiające wewnętrzną część wieczka pudełka wspomnień:

Piękny papier do scrapbookingu może stać się główną ozdobą Twojego rękodzieła na chrzest!


Znajduje się tu bogata kompozycja dekoracyjna, z miejscem na wsunięcie zdjęcia maluszka. Czyż to nie wspaniały pomysł na pamiątkę na całe życie? :-) Takie pudełeczko niewątpliwie pomoże zachować dziecięce wspomnienia. Jednocześnie zastosowanie grafiki w postaci małego chłopczyka sprawia, że kompozycja nie wygląda na pustą - nawet bez wsuniętej fotografii praca prezentuje się kompletnie i pięknie! To wszystko zasługa przemyślanej kompozycji, ale przede wszystkim - odpowiednio dobranych papierów do scrapbookingu. Okalający całą kompozycję wzór drobnej kratki wypełnia ramę kompozycyjną, delikatne, niemal jednolite tło w środku stanowi doskonałą bazę dla fotografii, puste miejsce jest dobrze zagospodarowane przez nadrukowaną na papierze kompozycję z drobnych kwiatuszków, a chłopczyk pięknie współgra z kolorystyką papieru, stanowiąc integralną część całości.

Jak dobrać kolory na pudełko wspomnień na chrzest?

Błękitno-beżowe pudełeczka, ozdobione odrobiną bieli, prezentują się niezwykle delikatnie i elegancko zarazem. Taki dobór kolorów to świetny wybór na prezent na chrzest dla chłopca. Potrzebny Ci prezent na chrzest dla dziewczynki? Wystarczy zastąpić błękit pastelowym różem lub jaśniutkim, lawendowym odcieniem fioletu. 

Beż i błękit z odrobiną bieli to świetny wybór na pudełko wspomnień dla chłopca.


Inne zestawienia barw, które doskonale sprawdzą się podczas tworzenia prezentu na chrzest święty, to m.in.:

- biel z zielenią;
- beż z bielą;
- krem/beż z miętą (rozumianą jako mieszanka chłodnych odcieni zieleni i błękitu). 

Przejrzyj kolekcje papierów do scrapbookingu Lemoncraft i zainspiruj się zestawieniami kolorystycznymi, by stworzyć niebanalne i zachwycające pudełko wspomnień na chrzest!


Pudełko wspomnień - ciekawy prezent na chrzest

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię dziś do spróbowania swoich sił w rękodziele. Mając do dyspozycji inspiracje Cytrynowych Projektantek na naszym blogu Lemoncraft, czytelne kursy video krok po kroku oraz nasze świetnie skomponowane papiery do scrapbookingu i kreatywne dodatki do samodzielnego wycinania, bez trudu wykonasz niezapomniany i wzruszający prezent na chrzest od chrzestnych, jakim jest pudełko wspomnień. 

Włóż kawałek serca w upominek dla maleństwa, wobec którego będziesz pełnić szczególną życiową rolę. Daj Mu cenne wspomnienia przechowywane w sposób bezpieczny, piękny i zachęcający do podróży w przeszłość, gdy będzie już dorosłe.


 

Odwiedź nasz sklep i wybierz papiery do scrapbookingu Lemoncraft, z których stworzysz pudełko wspomnień na chrzest!

Już teraz życzę Ci samej radości z tworzenia, udanego projektu oraz wielu wzruszeń w dniu Chrztu Świętego Twojego Chrześniaka! :-)PODPIS

3 komentarze:

 1. Świetny pomysł takie pudełko wspomnień. Śliczna praca. 😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak wykonać takie pudełko? Podzieli się Pani szablonem albo podpowie jak? Jest śliczne

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger