Dzień Kobiet - pomysły na prezent dla siebie samej

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet - święto, które wiele osób traktuje dziś nieco po macoszemu. A przecież jest to świetna okazja, nie tylko do tego, by wykonać ręcznie robione kartki na zamówienie panów, którym udało się pamiętać o tym święcie ;-) ale również do tego, by znaleźć czas na własne przyjemności i zrobić coś tylko dla siebie. Odpowiedz sobie szczerze na pytanie: jak często wśród tych wszystkich kartek okolicznościowych, albumów dla rodziny i przyjaciół, ramek dla bliskich, zaproszeń robionych po znajomości, znajdujesz czas, by przygotować coś, co jest wynikiem Twojej weny i fantazji? Coś, co będzie mogło cieszyć Twoje oko, a nie wyruszy zaraz w świat, do kogoś innego? Tegoroczny Dzień Kobiet potraktuj jako swoje święto! Śmiało, zasługujesz na to! :-) A zanim zabierzesz się do pracy, pozwól nam się zainspirować...


Prezent dla siebie samej? A dlaczego nie?!

Wiemy, wiemy - zanim przejdziemy do sedna problemu, na pewno musimy Cię przekonać, że warto przygotowywać upominek dla samej siebie ;-) Podamy Ci teraz kilka najmocniejszych argumentów, przemawiających za tym, że powinnaś to rozważyć. Gotowa? Zaczynamy!

1. Ile osób zna już Twoją twórczość? Jak wiele osób obdarowałaś swoimi wyjątkowymi dziełami? A kiedy ostatnio zrobiłaś coś dla siebie? No właśnie! Na co dzień brakuje nam czasu na to, by oddać się tworzeniu dla samej przyjemności. Zwykle proces twórczy nie jest dla nas celem samym w sobie, usprawiedliwiamy się troszkę przed sobą i innymi, że kleimy po nocach kartki, bo musimy, aby mieć wyjątkowe życzenia na ślub kuzynki czy urodziny babci... Dzień Kobiet to właśnie ten dzień w roku, kiedy bez wyrzutów sumienia możesz usiąść i zająć się swoją pasją. Stworzyć swoją pracę dokładnie tak, jak Ci w duszy gra! Sięgnąć po ulubione papiery do scrapbookingu i po te najpiękniejsze dodatki, chomikowane w scrap-kąciku, bo zawsze żal Ci ich było użyć... Teraz możesz - w końcu stworzona przez Ciebie praca zostanie z Tobą! :-)

2. Wszystkie każdego dnia realizujemy się na wielu płaszczyznach. Jesteśmy żonami, matkami, gospodyniami domowymi, pracownikami, kucharkami, planerkami życia rodzinnego... Ponieważ wiele zajęć wykonujemy "od zawsze", często nasza praca nie jest doceniana, a przynajmniej nie w takim stopniu, w jakim być powinna. Bierzemy na siebie coraz więcej i więcej obowiązków, a nasz czas wolny stopniowo się kurczy. W końcu okazuje się, że mamy go, jak na lekarstwo, a i tak przeznaczamy go na dodatkowe problemy rodzinne czy pomoc przyjaciółce... Pozwól sobie w Dzień Kobiet na tę odrobinę luksusu: odsuń od siebie wszystkie obowiązki, ważne sprawy i nagłe zajęcia i zajmij się tym, co naprawdę lubisz robić. Niech to będzie prezent dla Ciebie od Ciebie... i od Twoich bliskich! Uprzedź Ich kilka dni wcześniej, że swoje święto zamierzasz spędzić, czerpiąc przyjemność z każdej godziny - niech pomogą Ci tak zorganizować plan dnia, abyś znalazła kilka godzin na delektowanie się swoją pasją :-)

3. Jeśli wykonasz dla siebie jakiś przedmiot codziennego użytku: ozdobisz pudełko, w którym będziesz przechowywać ważne dokumenty, udekorujesz nudną ramkę na zdjęcie, tworząc z niej coś wyjątkowego, albo przygotujesz scrap w ramce do powieszenia na ścianie, zyskasz nie tylko Ty, ale także Twoje domowe wnętrza! A także wszyscy domownicy, którym z pewnością będzie milej mieszkać w pięknie udekorowanym domu ;-)
Czujesz się choć troszkę przekonana? No to czytaj dalej! :-D

Pomysły na Dzień Kobiet - co możesz stworzyć?

Wyżej padło już kilka pomysłów. Możesz wykonać ramkę na zdjęcie, ozdobić jakieś pudełko lub przygotować scrap w ramce albo przestrzenny, mediowy obrazek na podobraziu malarskim. Ale tak naprawdę możesz dla siebie przygotować wszystko, na co tylko masz ochotę! Notes na prywatne zapiski, planer, przepiśnik na ulubione przepisy, dekoracyjny magnes na lodówkę, który poprawi Ci humor, ilekroć na niego spojrzysz, albo piękną girlandę do Twojego scrapowego kącika... Jeśli trudno jest Ci podjąć decyzję, na jakiego rodzaju twórczość przeznaczyć cenne godziny, obejrzyj poniższe archiwalne prace z naszego bloga - być może znajdziesz wśród nich inspirację? :-)

Album na ulubione zdjęcia, w dodatku wykonany ze swojej najulubieńszej kolekcji - to brzmi świetnie, prawda? :-) Sama decydujesz o rodzaju i wielkości bazy, liczbie stron, kolorystyce i klimacie albumu... Możesz stworzyć wyjątkową pamiątkę dla siebie i swojej rodziny!


Album na ulubione zdjęcia. Autor: Alya Boyarkina.

Wnętrze albumu na ulubione zdjęcia. Autor: Alya Boyarkina.

Album z ulubionej kolekcji papierów. Autor: Elena Senkovskaya.
Wnętrze albumu z ulubionej kolekcji. Autor: Elena Senkovskaya.
 
Ramka na zdjęcie również jest wspaniałym pomysłem - możesz udekorować swoje ulubione zdjęcie i tym samym zyskać oryginalną ozdobę do salonu, przedpokoju czy scrapowego kącika.Okrągła ramka na zdjęcie. Autor: Beata Folwarczny.
Multi ramka z ulubionymi zdjęciami. Autor: Beata Folwarczny.
Ramka A4 z ulubionym zdjęciem. Autor: Kasia Udalska.
 
A może stworzysz coś z humorem, co będzie nie tylko zdobić domowe wnętrze, ale i poprawiać Ci humor...? :-)


Zabawna ramka do pralni. Autor: Ewa Szelest.
 
Każda z nas ma tyyyyle na głowie! Warto zapisywać najważniejsze rzeczy, aby nam nie umykały. Poza codziennymi notatkami i listami "to do", wiele kobiet prowadzi pamiętniki i dzienniki, aby na zawsze zachować najpiękniejsze wspomnienia i przeżycia. Planery, pamiętniki i notesy kulinarne własnoręcznie wykonane i ślicznie udekorowane są dodatkową motywacją do regularnego prowadzenia zapisków.


Romantyczne notesy na prywatne zapiski. Autor: Alya Boyarkina.
Notesik na ważne zapiski. Autor: Klaudia Szpunar.
Przepiśnik, czyli notes kulinarny na ulubione przepisy. Autor: Klaudia Szpunar.
A może masz ochotę na dekorację do domu, która będzie cieszyć Twoje oko, a jednocześnie stanie się praktycznym elementem wyposażenia?


Pięknie udekorowane świeczniki do nastrojowej sypialni. Autor: Katarzyna Kowalska.
Ręcznie dekorowana szkatułka na biżuterię. Autor: Kasia Udalska.
Początek marca to wciąż dobry moment na stworzenie swojego kalendarza - jeśli dotąd nie znalazłaś na to czasu ;-)


Kieszonkowy kalendarz. Autor: Maja Nowak.
 
Layout, czyli kwintesencja scrapbookingu, przez wiele scrapujących osób (a zwłaszcza: przez bliskich tych osób) postrzegany jest jako wyjątkowe marnowanie czasu i materiałów. Zaszalej w Dzień Kobiet i daj się ponieść twórczej fantazji. Możesz oscrapować zdjęcie przedstawiające Ciebie, fotografię rodzinną, a może fotkę ukochanego pupila...? :-)


Layout z rodzinnym zdjęciem - obrazek do salonu. Autor: Kareen Dion.
Layout ze zdjęciem pupila. Autor: Kareen Dion.


Prezenty na Dzień Kobiet - dla Ciebie i dla Twojej przyjaciółki

Masz więcej niż jeden pomysł, a bliscy postanowili podarować Ci aż kilka godzin spokoju w Dzień Kobiet? ;-) Wykonaj więcej projektów! Wcale nie musisz robić tych wszystkich rzeczy dla siebie, gotowymi dziełami możesz się podzielić z przyjaciółką albo z mamą :-) Możesz też zaprosić Je do wspólnego tworzenia! Czyż taki papierowy Dzień Kobiet, spędzony w gronie najbliższych na wspólnym wykonywaniu czegoś pięknego dla siebie nie jest wspaniałym pomysłem na wyjątkowe spędzenie tego święta? :-))
 


2 komentarze:

  1. Bardzo fajny wpis. Ostatnio powstało już sporo rzeczy tylko i wyłącznie dla mnie, są też i zaczęte projekty, które realizuję.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger