Kartka z kalendarza: Walentynki - pomysły na prezent

Wielkimi krokami zbliża się ten szczególny dzień - przez jednych uwielbiany, przez drugich znienawidzony. Walentynki, bo to o nich mowa, można oczywiście zupełnie zignorować, ale mając drugą połówkę lub wykonując kartki na zamówienie, dość trudno przejść obok tego dnia tak całkiem obojętnie. Ponieważ czerwona kolorystyka, jak i upominki dla panów, mogą przysparzać sporo trudności, dziś podpowiadamy, komu co podarować na Walentynki. Oto przegląd najbardziej trafionych scrapbookingowych upominków walentynkowych. Zainspiruj się!Walentynki - obchodzić czy nie?

Przeciwnicy Walentynek mówią, że miłość powinno się okazywać każdego dnia, a nie tylko raz w roku. I my się z tym w pełni zgadzamy! Ale będąc konsekwentnym w takim postrzeganiu święta, trzeba zapytać: a Dzień Matki obchodzisz? Przecież miłość, wdzięczność i szacunek też należy mamie okazywać codziennie, a nie tylko raz w roku, a jednak nikt nie narzeka na Dzień Matki ;-) Podobnie jest z Dniem Ojca, Dniem Dziecka czy Dniem Kobiet... A zatem: jeśli świętujesz inne okazje, dlaczego Walentynki tak bardzo Ci przeszkadzają? Być może odpowiedź tkwi w nieco kiczowatym, przesłodzonym charakterze tego święta. Jak jednak za chwilę zobaczysz, walentynkowe upominki nie muszą ociekać różem i czerwienią i być pełne serduszek - choć, oczywiście, takie prace też się zdarzają, bo najważniejsze jest, by prezent dopasować do odbarowywanej osoby: jej upodobań, wrażliwości i poczucia estetyki.


Pełna miłości ramka z rodzinnym zdjęciem. Autor: Kasia Udalska.

Ręcznie robiony upominek na Walentynki - czy musi być czerwony?

Zgodnie z powyższym, upominek na Walentynki wcale nie musi być czerwony. Świetnie sprawdza się róż, odcienie beżu i bieli, a także inne kolory - w zależności od tego, jakiego typu pracę tworzysz i jaki jest ulubiony kolor obdarowywanej osoby :-) Zobacz poniżej, jak pięknie prezentują się miłosne prace w rozmaitych kolorach!


Miłosny layout w brązowej tonacji. Autor: Kareen Dion.

Fioletowa kartka walentynkowa. Autor: Kasia Udalska.

Prezent na Walentynki dla mężczyzny - co wybrać?

Prezent dla mężczyzny to zawsze większe wyzwanie niż upominek dla kobiety. Kobiety przywiązują uwagę do drobiazgów, cieszą się z samego gestu, z pamięci o Nich. Kobietę wzruszy sam fakt, że dostała kartkę walentynkową od swojego ukochanego. W przypadku mężczyzn jest trochę trudniej. Praca musi być szczególna, zwracać uwagę, nawiązywać do jakiegoś ważnego wspomnienia lub zainteresowań. No i powinna być utrzymana w odpowiedniej kolorystyce i klimatach, ponieważ mało który mężczyzna doceni różowiutką kartkę miłosną pełną kwiatów i koronek ;-) Co podarować na Walentynki chłopakowi? Oczywiście może to być upominek handmade - mężczyźni też lubią takie rzeczy! Niech będzie to minimalistyczna ramka z wyznaniem miłosnym, obrazek mixed-mediowy z Waszym ulubionym zdjęciem, czy nieco mniej ukwiecona kartka w stonowanej kolorystyce. Oto kilka podpowiedzi, jak może wyglądać prezent na Walentynki dla mężczyzny:


Walentynkowa ramka z miłosnym wyznaniem. Autor: Retro Drobiazgi.

Miłosny layout w ramce. Autor: Emilia Sieradzan.

Miłosny mini album na wspólne zdjęcia. Autor: Natalya Boykowa.

Wnętrze miłosnego mini albumu. Autor: Natalya Boykova.

Pełna uczuć ramka foto dla mężczyzny. Autor: Bea Konefał-Trzaska.

Kartka walentynkowa - kilka inspiracji

Najpopularniejszym drobnym upominkiem z okazji Święta Zakochanych jest walentynkowa kartka. Może to być anonimowe wyznanie uczuć lub pełna miłości kartka dla ukochanej osoby. Zamiast kupować gotową pocztówkę w sklepie, możesz wykonać taką kartkę samodzielnie. Ręcznie robiona walentynka z pewnością zwróci na siebie uwagę i stanie się namacalnym dowodem na to, że zależy Ci na tej drugiej osobie! Jak powinna wyglądać idealna kartka walentynkowa? To zależy tylko od Ciebie! Może być całkiem prosta i pozbawiona wielu ozdób, lub udekorowana wieloma artykułami do rękodzieła. Może być z tradycyjnym motywem serca lub pozbawiona symbolu miłości. Oto kilka kartek walentynkowych naszych Projektantek, zobacz, jak różne są to propozycje! I każda z nich będzie odpowiednia, by wyznać komuś miłość :-)


Delikatna walentynka. Autor: Lakuna.

Kartka love. Autor: Kasia Kowalska.

Romantyczna kartka walentynkowa. Autor: Kasia Kowalska.

Delikatna kartka miłosna w bieli. Autor: Ewa Szymczak.

Kartka z sercem. Autor: Klaudia Szpunar.

Miłosna kartka z dodatkiem czerwieni. Autor: Klaudia Szpunar.

Walentynki - pomysły na prezent handmade

Choć walentynka jest najczęściej wybieranym drobnym upominkiem na Święto Zakochanych, z okazji Walentynek możesz podarować także coś innego. Mile widziane są różnego rodzaju ramki na zdjęcia, miłosne albumy i mini albumy, pudełeczka ze słodkimi upominkami. Prezent z okazji Walentynek nie musi być kosztowny, by mógł być drogocenny i wzruszający! Zobacz, co ciekawego można stworzyć samodzielnie na prezent na Walentynki:


Mini ramka foto. Autor: Alena Grinchuk

Okrągła ramka na zdjęcie. Autor: Ania Wysocka.

Serce pełne miłości. Autor: Agata Werycha.

Ramka na drewnianym sercu. Autor: Donata Niedziela.


Pudełko w formie gorsetu. Autor: Irena Rysa Maciąg.

Kartka walentynkowa handmade - jakie papiery do scrapbookingu wybrać?

Chcąc wykonać kartkę walentynkową lub inny ręcznie robiony prezent na Walentynki, staniesz przed wyborem odpowiednich papierów do scrapbookingu. Wśród kolekcji LemonCraft najlepiej w tematykę miłosną wpisują się: vintage'owa kolekcja House of Roses, romantyczna i zwiewna Next To Me (i jej poprzedniczka Just Love Me).

Kolekcja papierów Dom Róż Extra.

Zestaw papierów do scrapbookingu Next to Me.


Ale wspaniałe czerwienie, brązy i błękity, idealne do prac walentynkowych, znajdziesz także w kolekcjach świątecznych i wśród papierów z innych naszych kolekcji :-) Więc? - z których papierów LemonCraft stworzysz swoje tegoroczne prace walentynkowe?


3 komentarze:

  1. These are such beautiful papers!! Such gorgeous projects to love as well!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne prace. Z okazji nadchodzących Walentynek życzę nam wszystkim, abyśmy umieli okazywać sobie miłość nie tylko od święta. Własnoręcznie wykonane prace są jednym z najlepszych sposobów. 💖💖💖

    OdpowiedzUsuń
  3. Sam, uważam że świetnym pomysłem na prezent w tym wyjątkowym dniu jest biżuteria! Sam, kupiłem swojej kobiecie złoty łańcuszek za pośrednictwem tego sklepu: https://prezent.pakamera.pl/ (strasznie się jej spodobał!)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger