Pamiątka ślubu - scrapbooking

Choć na co dzień większość zdjęć gromadzimy gdzieś w pamięci komputera, w chmurze, w smartfonie, są takie okazje, które z pewnością warto utrwalić na papierze fotograficznym - tak, by móc w każdej chwili wrócić do pięknych wspomnień. Musisz przyznać, że wywołane zdjęcie jest czymś zupełnie innym niż to samo zdjęcie oglądane na ekranie monitora. No dobrze, ale co z takimi wywołanymi zdjęciami zrobić? Część z nich możesz, oczywiście, umieścić w albumie pamiątkowym, niech to nawet będzie album ręcznie robiony, jeśli masz ochotę go wykonać. Ale ulubione fotografie warto wyeksponować w szczególny sposób. Dzięki temu może powstać np. wyjątkowa pamiątka ślubu w postaci przestrzennego obrazka. A obrazek ten może udekorować ścianę w salonie albo w sypialni. Zobacz, jak wspaniale oprawiła ślubne zdjęcie nasza Projektantka, Marina, i przekonaj się, że ślub i scrapbooking to para idealna!
Wyjątkowa pamiątka ślubu - dlaczego warto?

W naszym życiu mają miejsce wydarzenia, które są dla nas szczególnie ważne. Dla każdego będzie to coś innego, jednak przyznać musisz, że większość osób za najistotniejsze wydarzenia uzna m.in. zaręczyny, ślub, narodziny dziecka. Wydarzeniom tym towarzyszy ogromna radość, podniosła atmosfera, morze miłości i szczęścia. Niestety, w codziennym pędzie nie mamy czasu na celebrowanie chwil i pielęgnowanie wspomnień i nawet te najważniejsze dla nas wydarzenia blakną w naszej pamięci. Szczegóły się zacierają, emocje związane z daną sytuacją nieco przygasają, a wyjątkowe dni giną pod stosem codziennych spraw.... I właśnie dlatego warto gdzieś w widocznym miejscu mieć pamiątki, które choć na chwilę ściągną na siebie nasz wzrok, pozwolą na moment zatrzymać się w biegu codzienności, rozjaśnią gorszy dzień. Ramki na zdjęcia, obrazki powieszone na ścianach, metryczki - niby nic, a jednak ich rola jest niezwykle istotna. Pamiątka ślubna to coś, co szczególnie warto umieścić w zasięgu wzroku - wizualizacja własnego szczęścia gasi gniew w zalążku, zapobiegając małżeńskiej kłótni ;-) i nierzadko staje się źródłem przypływów czułości :-)

Ślubne pamiątki w rękodziele - co możesz przygotować? 

Scrapbooking, jak zawsze, daje Ci mnóstwo możliwości zadbania o wspomnienia :-) Pamiątka ślubu w scrapbookingu może przyjąć formę ramki na zdjęcie, alterowanej (czyli przerobionej, upiększonej gotowej ramki) lub tworzonej od podstaw. Możesz też wykonać shadow box ze zdjęciem, tworząc w ten sposób oryginalny przestrzenny obrazek. Album harmonijkowy, czy też parawanik także się świetnie nada na ślubną pamiątkę, zwłaszcza, że możesz go w rozłożonej formie ustawić na półce. Inne pomysły to oprawiony w ramkę scrap (layout) lub ramka albo obrazek na podobraziu malarskim. W bardziej nietypowej formie ramka na ścianę może powstać na drewnianym tamborku, kawałku drewna czy bazie hdf lub mdf o wymyślnym kształcie. Jak widzisz, masz naprawdę sporo form do wyboru!
 

Pamiątka ślubu w postaci scrapa - inspiracja Projektantki

Marina zadecydowała, że tworzona przez Nią scrapowa pamiątka ślubu będzie mieć formę pełnowymiarowego scrapa (30,5x30,5 cm). 


Jej praca, choć zawiera mnóstwo detali, jest niezwykle delikatna. Pastelowe kolory i delikatna kompozycja dają wrażenie zwiewności i ulotności. Layout ze ślubnym zdjęciem przyjął szalenie romantyczny, marzycielski charakter, a taki efekt dało połączenie papierów do scrapbookingu marki LemonCraft z dwóch różnych kolekcji: Yesterday i Next to Me.
Zobacz, jak Marina uczyniła z elementów do wycinania (wyciętych z arkuszy Vintage Time) bazę swojej kompozycji. Przepiękne róże, zegar, motyle i ramki wystarczyło już tylko uzupełnić kilkoma kwiatami, koronką i odrobiną mediów :-)


Yesterday - Ephemera cards   Papier ozdobny - Vintage Time 024   Papier ozdobny - Vintage Time 025

 
 

Jak wybrać papiery do scrapbookingu idealne do prac ślubnych

W scrapbookingu prace ślubne są chyba najpopularniejsze, najczęściej wykonuje się kartki ślubne na zamówienie i inne ślubne projekty. Od tego, jakie papiery wybierzesz do swojej pracy, będzie zależeć uzyskany efekt końcowy. Ponieważ śluby odbywają się obecnie w wielu różnych konwencjach stylizacyjnych, także Twoje ślubne prace scrapbookingowe mogą być bardzo różne. Jak zatem wybrać idealne papiery do scrapbookingu w tematyce ślubnej? Nie ma na to gotowej recepty, ponieważ kolorystykę, styl i wzornictwo papierów musisz dobrać indywidualnie do każdego ślubu i do upodobań pary młodej. Warto jednak przy wyborze papierów scrapowych zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów:

  • jeśli chcesz stworzyć romantyczną pamiątkę ślubu pełną delikatności, tak, jak zrobiła to Marina, wybieraj papiery w jasnych, pastelowych barwach. Biel, krem, jasny beż, pudrowy róż, delikatna mięta i ciepłe odcienie szarości nadają się tu wprost doskonale;
  • jeśli nie wiesz, w jakim stylu będzie ślubna ceremonia i przyjęcie weselne, najbezpieczniej jest postawić na klasyczną, neutralną kolorystykę. Beże, kremy i biel pasują na każdy ślub!;
  • desenie odpowiednie do prac ślubnych to kwiaty (dodają romantycznej atmosfery), motyw desek (nadają lekko starociowy, sentymentalny klimat, świetne są także do prac ślubnych w stylu rustykalnym), koronki i damaski (dwa ostatnie dodają pracy elegancji i wytworności);
  • planujesz pracować z mediami? Chcesz nałożyć pastę strukturalną przez wzór z maski albo podkolorować pracę mgiełkami? Koniecznie wybierz dobrej jakości papiery do scrapbookingu o wysokiej gramaturze i gładkiej, matowej powierzchni - zyskasz pewność, że papier się nie rozwarstwi, nie podziurawi ani nie powygina.

Często robisz ślubne prace? Jaką najbardziej nietypową pamiątkę ślubu wykonywałaś? :-) Chętnie sięgasz po papiery LemonCraft do swoich ślubnych projektów? Koniecznie daj znać w komentarzu! :-)PODPIS


2 komentarze:

  1. Praktycznie do większości moich prac sięgam po papiery Lemoncraft. Jeśli chodzi o kolorystykę ślubnych, to najbardziej lubię jaśniejsze kolory, które można ozdobić kompozycjami. 😘

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger