Tips, tricks & tutorials - jasna kartka z kolorowymi kwiatami

Czy można stworzyć kartkę handmade, która będzie jednocześnie delikatna i barwna? Tak! To kwestia odpowiednio wyważonych proporcji pomiędzy delikatnymi papierami do scrapbookingu, a kolorowymi dodatkami. Dziś Tatiana pokaże Ci w kursie fotograficznym krok po kroku, jak taki efekt uzyskać. Jeśli chcesz stworzyć elegancką, delikatną i bardzo wiosenną kartkę okolicznościową, ten tutorial jest właśnie dla Ciebie!Jasna kartka z odrobiną koloru - dobra na każdą okazję!

Niezależnie od tego, na jaką okoliczność wykonujesz kartkę i w czasie której pory roku odbywa się dana uroczystość, kartka łącząca w sobie jasność i delikatność oraz barwne kwiaty i mocniejsze akcenty kolorystyczne, zawsze będzie odpowiednim wyborem. Jasne tło dodaje takiej kartce wytworności i lekkości, podkreśla jej uroczysty charakter, natomiast barwne dodatki ożywią kompozycję, dodadzą jej rumieńca i przełamią "sterylność" projektu. W ofercie LemonCraft znajdziesz mnóstwo jasnych, delikatnych papierów, które możesz wykorzystać jak tło dla swojej kartki handmade. Tatiana pracuje dziś na bloczku kreatywnym Melody, który również świetnie się tutaj sprawdza :-) Kolorowe kwiaty i kreatywne dodatki do rękodzieła w żywych kolorach znajdziesz w Hobby Place.


Jasna kartka z kolorowymi kwiatami - kurs krok po kroku

Tatiana, jak sama mówi, chciała przedstawić delikatność i jednoczesną jaskrawość wiosennych kwiatów. Spójrz, jak świeża i barwna jest Jej praca! Ty też możesz taką wykonać, ponieważ poniżej znajdziesz dokładną instrukcję przedstawiającą etapy powstawania kartki :-)Witajcie! Przedstawiam Wam krótki tutorial na kartkę.


Podczas tworzenia pracy do moodboardu "Spring flowers" chciałam połączyć na niej delikatność oraz jednoczesną jaskrawość wiosennych kwiatów. Moja praca powstała z bloczka "Melody". Tulipany i konwalie kojarzą mi się z wiosną bardziej niż jakiekolwiek inne kwiaty.
Melody - Bloczek papierów do scrapbookingu 21x29cm - Lemoncraft - LEMMEL01 Blok kreatywny

Wycięłam kilka kwiatowych kompozycji z arkusza. Ułożyłam je naprzeciwko siebie razem z koronką i tak powstała baza do kompozycji.
Tekturkową ramkę oraz napis pokryłam proszkiem do embossingu - będą one centralną ozdobą mojej kartki.
Teraz zaczyna się zabawa!


W mojej kompozycji są dwie pionowe linie, po lewej i po prawej stronie ramki, ale te części tworzą tj. wznoszącą się przekątną.


Dekorowanie zaczęłam od dużych kwiatów - biała róża i duża hirtensja po lewej i ciut mniejsza po prawej. Podczas budowania kompozycji nie zapominam o cieniowaniu i dokładaniu kolorowych akcentów.
Uwielbiam warstwy w pracach i łączenie różnych tekstur.

Aby urozmaicić kompozycję dodałam fragmenty tekturek, porwaną koronkę ( uwielbiam ją dawać  w swoich pracach ), małe kwiatki, gałązki z pąkami, jagody. Kolejnym krokiem było dodanie koralików, guziczków i innych małych dodatków.
Ożywiłam kompozycję z pomocą moich ulubionych motyli.Na koniec dodałam jeszcze kilka dodatków na sam wierzch kompozycji i nałożyłam odrobinę farby w kolorze palety mojego projektu na niektóre elementy.


Dziękuję Wam za uwagę!


To rezultat mojej pracy:
Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do stworzenia takiej kartki! Zapraszam Was również do wzięcia udziału w naszym marcowym wyzwaniu z moodboardem:


March challenge


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger