Ręcznie robiony kalendarz - zrobisz go w każdej chwili!

Z końcem roku (lub na początku kolejnego) każda z nas zaczyna rozglądać się za kalendarzem... Wiesz, jakie są minusy gotowych kalendarzy? Musisz pamiętać o zakupie w odpowiednim czasie, a Twój wybór - choć i tak dość bogaty - jest jednak ograniczony. Jeśli w jednym kalendarzu nie odpowiadają Ci fotografie dekoracyjne, w drugim układ jest nie taki, a trzeci jest zwyczajnie za drogi, pamiętaj o tym, że jako miłośniczka scrapbookingu możesz przecież wykonać kalendarz samodzielnie! Marzy Ci się ręcznie robiony kalendarz? Przeczytaj dzisiejszy artykuł!Ręcznie robiony kalendarz - zalety

Zalety posiadania ręcznie robionego kalendarza można wymieniać i wymieniać... W skrócie najważniejsze z nich to:

1. Możliwość pełnej personalizacji i 100-procentowego dopasowania kalendarza do Twoich potrzeb, gustów i oczekiwań;


2. Możliwość stworzenia kalendarza w dowolnym momencie w roku - nawet, jeśli dopiero w czerwcu stwierdzisz, że potrzebny Ci jest nowy kalendarz, możesz go mieć! Z gotowcami byłoby trudniej, po sezonie (listopad-styczeń) wybór staje się bardzo, bardzo ograniczony.


3. Kalendarz możesz wykonać na dowolną liczbę miesięcy, możesz też tworzyć co miesiąc nową wersję kalendarza, albo przerabiać dotychczasowy, jeśli w trakcie użytkowania uznasz, że nie odpowiada Ci jego układ, wygląd, czy cokolwiek.


4. Będziesz mieć piękny, a zarazem stosunkowo niedrogi kalendarz. Piękny, bo zadbasz o to, by taki był. Niedrogi - bo, jeśli jesteś scraperką, większość materiałów i tak już posiadasz, więc wydanie pewnej kwoty "w przydasiach" nie będzie tak odczuwalne i bolesne, jak jednorazowy wydatek w księgarni na kalendarz z górnej półki cenowej.


Ręcznie robiony kalendarz - inspiracja Projektantki

Marina postanowiła wykonać stojący kalendarz biurkowy. Udekorowała go w iście prowansalskim stylu. Delikatne odcienie fioletu, z domieszką subtelnej zieleni i beżu, prezentują się wspaniale! Ilekroć spojrzysz na tego typu kalendarz, poczujesz w sercu wiosnę! :-) Papiery do scrapbookingu odgrywają tutaj drugoplanową rolę, ponieważ na pierwszy plan wysuwają się elementy z arkusza do wycinania. Cała praca Mariny jest spójna i harmonijna, ponieważ została w całości wykonana z kolekcji My Sweet Provence.

Zauważ, że właściwie papiery do scrapbookingu i elementy do wycinania wystarczyłyby do udekorowania tego pięknego ręcznie robionego kalendarza. Poza nimi znajdują się tu tylko: mała klamerka, duży biały kwiat, odrobina koronki i okno z okiennicami. Zobacz, jak niewiele materiałów do rękodzieła potrzebujesz, by stworzyć coś naprawdę wyjątkowego i pięknego!

Przeszycia zawsze dodają pracom scrapbookingowym charakteru. Nie martw się, jeśli nie masz maszyny do szycia! Takie przeszycia bez problemu zrobisz ręcznie, nasza Ambasadorka Gosia pokazywała kiedyś jak wykonać przeszycia na papierze.Wymiary kalendarza, czyli wielkość bazy oraz wielkość obszaru z datami, możesz w pełni dostosować do swoich potrzeb, zwłaszcza, jeśli bazę kalendarza również wykonujesz samodzielnie. Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy, czy kalendarz będzie pełnić przede wszystkim funkcję dekoracyjną - jak u Mariny - czy raczej będzie formą organizera na zapiski, a piękne dekoracje będą stanowić jedynie jego dopełnienie. To co, czujesz się zmotywowana do stworzenia kalendarza na kolejne miesiące? :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger