Wielkanoc w scrapbookingu - nie tylko kartki świąteczne

Za nami pierwsze dni wiosny, co oznacza, że najwyższy czas rozpocząć przygotowania do Wielkanocy. W życiu rękodzielnika jest to okres niezwykle barwny, przepełniony radosnymi kolorami, kwiatami i wielkanocnymi motywami - z zajączkami, barankami i pisankami na czele. Zapewne Wielkanoc w scrapbookingu kojarzy Ci się przede wszystkim z kartkami świątecznymi. Ale dziś pokażemy Ci, że kartki wielkanocne - choć stanowią na pewno duży procent wiosennych prac - nie są jedynym rodzajem twórczości, który w tym czasie gości w scrapowych kątach. Jakie jeszcze ręcznie robione dekoracje domu na Wielkanoc możesz wykonać? Po jakie papiery scrapbookingowe sięgać w wiosennych i świątecznych projektach?


Ręcznie robione kartki na Wielkanoc

Kartki wielkanocne są jedną z ulubionych form scraperek wiosną. Dlaczego? Dlatego, że podczas ich tworzenia naprawdę można się wyżyć artystycznie! Możesz sięgać po intensywne barwy i delikatne kolory, po mnóstwo pięknych kwiatów z papieru, foamiranu czy materiału, po urocze króliczki i słodkie kaczuszki i kurczaczki... Właściwie można rzec, że w przypadku kartek na Wielkanoc niemal wszystkie chwyty są dozwolone! :-)

Najpopularniejsze są prace z motywem jajek i zajączków. Królują także kartki wielkanocne, w których zestawia się ze sobą kontrastujące dwie-trzy soczyste, wiosenne barwy, np. kolor zielony z żółtym, żółty z niebieskim czy żółty z zielonym i różowym, tak, jak na poniższych pracach:
Zauważ, że często tłem dla barwnych kwiatów i dodatków są delikatne, jasne papiery:
Poza kartkami wielkanocnymi w tradycyjnych kształtach i formatach, bardzo popularne są również kartki handmade w kształcie jajek:


Jeśli wysyłasz do kogoś kartkę jajo, obdarowana osoba będzie mogła potraktować ją jako przedmiot typu 2w1, ponieważ taka kartka świetnie sprawdzi się również w roli wiosennej dekoracji - zawieszki. Można ją zawiesić w oknie albo wyeksponować wśród wiosennego bukietu kwiatów i wierzbowych gałązek :-)


Ręcznie robione ozdoby wielkanocne - pudełka na słodkości

Jeśli zajmujesz się scrapbookingiem i cardmakingiem, z pewnością posiadasz większość przedmiotów, potrzebnych do wykonania ozdób wielkanocnych i wiosennych do Twojego domu. Zapewne posiadasz także umiejętności, aby takie dekoracje przygotować :-) Warto wygospodarować nieco czasu na przygotowanie przedmiotów, które swą urodą i wiosenną atmosferą będą cieszyć oczy domowników przez długi czas :-) Takie dekoracje świetnie sprawdzą się również w roli wielkanocnych upominków od serca!

Jedną z najpopularniejszych dekoracji wielkanocnych ręcznie robionych są... wiosenne domki :-) Domki te mogą pełnić funkcję typowo ozdobną, wprowadzając do domu wiosenną atmosferę:


Ale mogą być także dekoracją bardzo praktyczną, jeśli jednocześnie potraktujesz wiosenny domek jako pudełeczko na czekoladowe jajeczka albo na wielkanocne pisanki:
Słodycze podarowane w takim domku na pewno będą obdarowaną osobę bardziej cieszyć! :-) A jeśli domek Cię nie przekonuje, a chcesz wręczyć komuś z okazji świąt wielkanocnych słodki upominek, możesz też przygotować pudełeczko ozdobne w kształcie tortu i ozdobić je wiosenną dekoracją:


Jeszcze innym pomysłem na opakowanie wielkanocnych słodkości jest dekoracyjne jajko, do którego możesz przygotować także gniazdko z gałązek:Jakie jeszcze ozdoby wielkanocne wykonasz samodzielnie?

Niewątpliwie żadną trudnością nie będzie dla Ciebie wykonanie dekoracyjnych proporczyków. Możesz je później połączyć sznurkiem lub ozdobną wstążką, tworząc wiosenną girlandę. Zawieszona pod sufitem na pewno doda wnętrzu wyjątkowego, świąteczego charakteru. Proporczyki mogą zawierać wielkanocne motywy lub nawiązywać ogólnie do tematyki wiosny - w tym drugim przypadku powiszą w domu nieco dłużej.W przypadku świąt Bożego Narodzenia bardzo popularne są różnego rodzaju ręcznie robione wianki: na drzwi i na świąteczny stół... Na Wielkanoc również możesz wykonać taką dekorację! Może to być wiklinowy wianek, udekorowany ozdobnymi jajeczkami i kwiatami z foamiranu, a może to być np. wianek z filcową dekoracją, jeśli potrafisz szyć i posiadasz odpowiednie wykroje:


Taki wianek sprawdzi się w całym wiosennym okresie, a jeśli będzie uniwersalny, jak ten powyższy, z powodzeniem przez cały rok może pełnić rolę dekoracji np. do dziewczęcego pokoju :-)


Papiery do scrapbookingu na Wielkanoc

Wiele osób poszukuje odpowiednich papierów na Wielkanoc. Dedykowane papiery do scrapbookingu są, oczywiście, dobrym pomysłem, bo znacznie ułatwiają pracę. Posiadają odpowiednio dobraną kolorystykę i motywy, dzięki którym w szybki i prosty sposób stworzysz wyjątkowe kartki wielkanocne i wiosenne dekoracje do domu. Polecamy bloczek kreatywny LemonCraft Spring Wishes z typowo wielkanocnycmi barwami i motywami do wycinania oraz pełen wiosennej delikatności i elegancji bloczek A4 Melody.

Jeśli jednak nie posiadasz wielkanocnej kolekcji papierów do scrapbookingu, a nie planujesz zakupów scrapowych, nie musisz się martwić. Jak widać na powyższych projektach, z powodzeniem wykorzystasz do wielkanocnych prac także papiery do scrapbookingu z innych kolekcji LemonCraft! :-) Możesz sięgnąć po jasne arkusze z dowolnej kolekcji, albo postawić na ukwiecone wzory któregoś z najpopularniejszych zestawów papierów. Świetnie sprawdzą się tu m.in. Sercem Malowane, Nie Zapomnij Mnie, My Sweet Provence czy Dom Róż.

A jakie dekoracje wielkanocne Ty planujesz przygotować w tym roku? Być może już jakieś stworzyłaś? Koniecznie pochwal się w komentarzu! :-)PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger