Jak zapakować prezent? Efektowne opakowanie scrapbooking

Lubimy dawać prezenty, zwłaszcza te ręcznie robione, prawda? Problem pojawia się, gdy trzeba upominek jakoś zapakować... Rękodzielnik nie chce owijać prezentu w zwykły papier prezentowy, bo postrzega to jako pójście na łatwiznę. Lubimy dekorować torebki prezentowe, dodawać bileciki, a zwykły, szary papier przemieniamy w małe dzieła sztuki. Wiemy bowiem, że radość z otrzymanego podarunku może rozpoczynać się już od podziwiania opakowania. Jak zapakować prezent? Zobacz dzisiejszą propozycję naszej Projektantki, Mariny. Pakowanie prezentów to świetna zabawa!


Jak zapakować prezent? Pomysły dla scraperki i nie tylko

Masz do wręczenia prezent i zastanawiasz się, jak go zapakować? Możliwości jest całkiem sporo :-) Jeśli upominek ma nieregularny kształt, najłatwiej będzie go włożyć do torebki prezentowej lub odpowiednio dobranego wymiarami pudełka. Torebkę prezentową najlepiej wybierz jednokolorową: szarą lub białą. Taka torebka na prezent umożliwi Ci bogate udekorowanie opakowania. Możesz okleić ścianki torebki papierami do scrapbookingu lub zostawić torebkę w oryginalnym kolorze, ale ułożyć na niej kompozycję z wyciętych elementów, papierowych kwiatów, koronek, motyli i innych dodatków do scrapbookingu. Możesz też poszaleć z techniką mixed-media: stworzyć własne tło, wymieszać kolory i tekstury. Dodatkowo do torebki prezentowej możesz wykonać tag ozdobny - to fajny dodatek, pełniący zarówno funkcję dekoracyjną, jak i sprawdzający się w roli małej kartki z życzeniami. Będzie świetnym wyborem zwłaszcza, jeśli do prezentu nie planujesz dodawać ręcznie robionej kartki.

Pudełko na prezent również możesz wspaniale udekorować. Solidne pudełko z grubej tektury możesz okleić papierami do scrapbookingu i/lub pomalować farbą, np. kredową, albo białym czy czarnym gesso. Następnie wieko pudełka możesz potraktować jak każdą inną powierzchnię roboczą i stworzyć coś na kształt scrapa czy dużej kartki :-) Ty będziesz się świetnie bawić, a obdarowana osoba z pewnością będzie zachwycona, zwłaszcza, że takie pudełko może sobie zostawić do przechowywania różnych drobiazgów.

A jak zapakować prezent o bardziej regularnych kształtach, jak np. książkę, albo jakiś przedmiot oryginalnie opakowany w pudełko? Najłatwiej będzie zawinąć taki upominek w papier prezentowy. Zamiast jednak wybierać ten najbardziej pospolity, gotowy, ze sklepu papierniczego, spróbuj przygotować swój własny papier do pakowania prezentów. W tym celu wybierz szary papier pakowy, im grubszy, tym lepszy. Postaraj się znaleźć gładki papier lub taki o delikatnej fakturze prążków. Możesz zaszaleć ze stemplami, farbami, mediami, papierami do scrapbookingu i swoimi ulubionymi ozdobami. A jeśli brakuje Ci pomysłu, koniecznie obejrzyj poniższą pracę Mariny.

Jak zapakować prezent? - inspiracja Projektantki

Opakowanie na prezent, które wykonała Marina, jest bardzo radosne i kolorowe. Niewątpliwie przyciąga uwagę mnóstwem warstw, tekstur i swoją kolorystyką. Energetyczne i dynamiczne połączenie piórek, kwiatów i motyli sprawia, że buzia sama uśmiecha się do tak zapakowanego prezentu :-)Podstawą pracy naszej Projektantki jest mediowe tło, na którym zbudowana została cała, wielowarstwowa kompozycja. Kolory farbek, mgiełek i innych mediów zostały dobrane do użytych kawałków papieru i papierowych elementów do wycinania. Taka praca jest świetnym sposobem, żeby uszczuplić nieco zasoby ścinków, których na pewno też masz całe mnóstwo :D Marina w swoim projekcie wykorzystała resztki papierów z kolekcji Daydream oraz elementy wycięte z różnych arkuszy Vintage Time.
Jak zapakować prezent, gdy brakuje Ci czasu?

Na pewno pomyślałaś, że fajne te opakowania, ale ich przygotowanie bywa czasochłonne. Tymczasem nierzadko zdarza się, iż upominek pakujemy na ostatnią chwilę, dosłownie 5 minut przed wyjściem z domu na przyjęcie urodzinowe czy inną imprezę. Co w takiej sytuacji? Również wtedy nie musisz całkowicie rezygnować z pięknego opakowania upominku :-) Wystarczy prezent zawinąć w celofan, zawiązać pakunek dekoracyjną wstążką i gdzieś obok niej przykleić wyciętego z papieru motylka albo papierowy kwiatek. Efekt i tak będzie dużo bardziej zaskakujący i wywołujący pozytywne emocje niż gotowe opakowanie na prezent ze sklepu :-) 

A Ty, tworzysz samodzielnie opakowania prezentowe? Pochwal się! :-)

To wszystko na dziś, serdecznie dziękuję za Twoją uwagę i życzę Ci wspaniałego dnia!

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger