Jak znaleźć motywację? Motywujący projekt scrapbooking

Każda, nawet najbardziej zmotywowana, pracowita i pewna siebie osoba, ma czasem gorszy dzień. W życiu każdego człowieka zdarzają się chwile, kiedy trudno nam zmusić się do działania i popadamy w bliżej nieokreśloną nicość... Rękodzielnik ma o tyle trudniej, że brak motywacji do działania często idzie w parze z zanikiem weny, a kiedy siada kreatywność, to albo w ogóle ciężko zmusić się do sięgnięcia po nożyczki, albo każda próba pracy z papierem kończy się wyrzuceniem wszystkiego na śmietnik... Jak znaleźć motywację do działania? Jak zwalczyć uczucie beznadziejności i doskwierający brak weny? Najlepiej zrobić to za pomocą...własnej twórczości! Nasza Projektantka, Marina, pokazuje dziś przepiękny motywujący projekt scrapbooking. Możesz wykonać dla siebie taką pracę w przypływie weny i umieścić w widocznym miejscu - w gorsze dni będzie Ci przypominać, jak zdolna i pomysłowa jesteś i na pewno stanie się pomocna w zwalczaniu twórczego kryzysu! :-)

Jak znaleźć motywację? - czyli: gdy scrapowa wena leży i kwiczy...

Na pewno to znasz - o ile scrapbooking nie stał się Twoją pasją zaledwie miesiąc temu ;-) Przychodzi taki moment - po roku twórczości, po dwóch albo pięciu latach... - kiedy masz ochotę tym wszystkim rzucić w kąt. Praca z papierem przestaje dostarczać Ci satysfakcji, kupujesz coraz mniej przydasi, a w rzadkich chwilach, gdy już skusisz się i sięgniesz po papiery do scrapbookingu, każdy projekt rodzi się w bólach. I postanawiasz zrobić sobie przerwę: u jednych trwa ona kilka dni, u innych kilka miesięcy, a są i takie scraperki, które po kilku latach braku aktywności twórczej postanowiły wyprzedać cały swój scrapowy dobytek, bo uznały, że ta pasja już w Nich umarła na dobre. Do tej ostatniej sytuacji nie chciałabyś dopuścić, prawda? Nawet w chwilach, gdy jest Ci nie po drodze z Twoją pasją, trudno myśleć o tym, że miałoby jej nie być... Jak zatem przerwać marazm? Jak otrząsnąć się z tej scrapowej niemocy i znaleźć motywację do pracy z papierem? Jest na to, na szczęście, co najmniej kilka sposobów :-) Sprawdź, może któryś zadziała także u Ciebie :-)

1) Zatęsknij. Brzmi dziwnie? A jednak, czasami nawet za tym, co kochamy najbardziej, zdrowo jest trochę zatęsknić. Wyłącz się na kilka dni ze scrapowej społeczności, ale tak w 100%. Przez kilka dni spędzaj popołudnia i wieczory na czymś innym, niż scrapowanie czy obmyślanie kompozycji kolejnej kartki ;-) Spędź ten czas z Bliskimi, albo sama ze sobą - zrób sobie domowe spa, obejrzyj zaległy serial, przeczytaj książkę... Nie przeglądaj scrapowych blogów, inspiracji na Facebooku i Instagramie, nie śledź nowości w sklepach. Zobaczysz, że po kilku dniach takiego odseparowania się od wszystkiego, co związane z Twoją pasją, wrócisz głodna nowinek i chętna do klejenia - o ile to rzeczywiście pasja ;-)
2) Przygotuj przestrzeń wokół siebie. Być może to zabrzmi dość przewrotnie, ale czasami... mamy za dużo przydasi :-) Ja wiem, że w języku scraperki taki zwrot jak "za dużo przydasi" nie funkcjonuje, ale nasza podświadomość czuje się czasem przytłoczona nadmiarem wzorów, kolorów, materiałów, z których musimy wybierać, by móc stworzyć nowy projekt scrapbookingowy. Potraktuj chwilowy brak chęci do rękodzieła jako okazję do zrobienia porządków w scrap kącie, zastanów się, z których produktów rzeczywiście korzystasz, a które masz dla samego posiadania ;-) Luźniej na biurku, to luźniej w głowie! :-)
3) Przypomnij sobie, dlaczego kochasz scrapbooking. Zastanów się chwilę, dlaczego to właśnie scrapbooking stał się Twoją największą pasją? Dlaczego wygrał z innymi rodzajami rękodzieła, z innymi sposobami spędzania czasu? Co tak bardzo kochasz w rękodziele? Możesz wypisać swoje uwagi na kartce, albo... oscrapować je. Możesz np. przygotować taki motywacyjny blejtram, jak nasza Projektantka, Marina. Wtedy zawsze, gdy będziesz mieć gorszy czas, wystarczy, że zerkniesz na swoje dzieło i od razu zrobi Ci się lepiej!

Motywujący projekt scrapbooking - inspiracja ProjektantkiInspirujący cytat i pięknie oprawiona fotografia - tak niewiele, a zarazem tak wiele! Tyle wystarczy, by poprawić sobie humor i odnaleźć zagubioną gdzieś wenę. Marina o tym wie i dlatego przygotowała na dziś energetyczny, inspirujący blejtram motywacyjny. Zdecydowała się na mocne, ciemne, zmysłowe barwy, które znajdziesz w bloczku kreatywnym A4 Happy Anniversary


Całość nie jest jednak przytłaczająca, ponieważ pracę wspaniale rozświetla biel, której mamy tutaj całkiem sporo:Marina zastosowała swoje ulubione techniki: spękania, chlapnięcia farbą, warstwowość kompozycji... W takim motywującym projekcie scrapbooking warto wykorzystać swoje ulubione narzędzia, techniki, kolory i produkty kreatywne - to sama przyjemność tworzenia, a przy tym praca nieustannie będzie Ci przypominać, co najbardziej kochasz w scrapbookingu :-)


Scrapbooking - co jeszcze pomoże, gdy masz twórczy kryzys?

Każda z nas jest inna i każda z nas potrzebuje innego "kopa" motywacyjnego. Może masz swój pomysł na poradzenie sobie z twórczym kryzysem? Im więcej propozycji tym większa szansa, że trafi tu ktoś, zniechęcony swoją twórczością i uratuje swoją miłość do scrapbookingu :-) Bo jest co ratować, prawda?

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę Ci nieustającej weny i ciągłej radości z tworzenia :-)

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger