Kartka handmade w mocnych kolorach - jak ją stworzyć?

Większość z nas najczęściej tworzy kartki w delikatnych, pastelowych kolorach. Na śluby, chrzty czy komunie wybieramy neutralne barwy. Ale przecież wśród obdarowywanych Twoimi dziełami osób na pewno jest ktoś, kto kocha żywe, soczyste kolory! I właśnie dla takiej osoby warto stworzyć radosną, pełną barw, energetyczną pracę. Jak powinna wyglądać kartka handmade w mocnych kolorach, żeby nie sprawiała wrażenia przeładowanej i zbyt ciężkiej? Obejrzyj dzisiejszą inspirację naszej Projektantki, Kasi, i przeczytaj, jak tworzyć barwne prace.

Kartka handmade w mocnych kolorach - co zrobić, żeby nie przesadzić?

Scrapbooking i cardmaking w mocnych barwach jawią Ci się jako coś wspaniałego, ale jednocześnie boisz się spróbować, bo nie chcesz jarmarcznego efektu? Najtrudniejszą rzeczą w tworzeniu kolorowej kartki jest... przełamać się i sięgnąć po te mocne kolory :-) Na co dzień jesteśmy przyzwyczajone raczej do neutralnych beży, kremów i bieli. Często sięgamy także po pastele, zwłaszcza po pudrowy róż, błękit i chłodną miętę. Ale mocne kolory także mają w sobie to coś i czasem warto zaryzykować i wprowadzić do swojej pracy nieco pozytywnej energii :-) Jak to zrobić, żeby nie przesadzić?

1) wybierz 2-3 soczyste kolory i przypilnuj, żeby w pracy nie pojawiło się ich więcej;
2) dodaj jeden neutralny kolor: biel, krem itp.;
3) używaj wybrane kolory w kilku różnych odcieniach - jeśli zdecydujesz się na soczyste kwiaty w kolorze fuksji, zestaw je z detalami w delikatniejszym, bardziej pastelowym odcieniu różu;
4) wybierz jednolite tło lub papiery w delikatne desenie. Jeśli wybierasz wzorzyste papiery do scrapbookingu, koniecznie zwróć uwagę na to, by kolory wzoru korespondowały z barwami kartki;
5) jeśli obawiasz się, że nie potrafisz dobrać kilku mocnych kolorów w taki sposób, by ładnie współgrały ze sobą na pracy, pokieruj się paletą barw z wybranej przez siebie kolekcji papierów do scrapbookingu.

Kartka handmade w mocnych kolorach - inspiracja Projektantki


Kasia przygotowała na dziś kartkę, w której kolorami przewodnimi są fuksja oraz nasycony, mocny odcień koloru żółtego. Trzecim kolorem zastosowanym przez Projektantkę jest świeża, wiosenna zieleń. Radosne barwy podyktowane są przez papiery, które Kasia ze sobą zestawiła. Mamy tu mix aż czterech różnych kolekcji papierów LemonCraft! Widzimy tutaj bloczek kreatywny Spring Wishes, nieco starszą Love of my life, a także Lullaby i House of roses extra.Zauważ, że - choć Kasia użyła wzorzystego papieru w kolorowe kwiatki - całość kompozycji jest spójna, harmonijna i wcale nie krzykliwa. Co sprawiło, że praca Kasi jest wyważona, a nie przeładowana? Deseń kwiecistego papieru utrzymany jest w odcieniach przewodnich kartki. Ponadto, zarówno pod, jak i na ukwieconym arkuszu, znajdują się bardziej jednolite i stonowane papiery.Odrobina bieli także "uspokaja" tę wielobarwną, radosną kompozycję.W pracy Kasi nawet tekturowa ramka jest delikatnie podkolorowana w barwach przewodnich kartki! Ta kartka handmade w mocnych kolorach jest dopracowana w każdym, nawet najmniejszym, szczególe! :-)

Lubisz mocne kolory? Mamy je w LemonCraft

Jeśli i Ty jesteś fanką zdecydowanych, soczystych barw, nie bój się ich używać! Mam nadzieję, że dzisiejszy post pomógł Ci przełamać lęk i zachęcił do stworzenia kolorowej i radosnej pracy. Kartka handmade w mocnych barwach to świetny wybór na urodziny, imieniny, czy letni ślub. Również kilkuletnie dzieci będą zachwycone, gdy otrzymają wesołą, kolorową kartkę ręcznie robioną. Wśród naszych papierów znajdziesz kilka kolekcji, świetnie nadających się do stworzenia prac scrapbookingowych nasyconych kolorami. Polecam Ci przede wszystkim:
Dziękuję Ci za Twoją dzisiejszą uwagę i zapraszam na kolejne posty na blogu LemonCraft. Pozdrawiam serdecznie!
PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger