Pomysł na dekorację do pokoju dziecka - chłopięcy layout

Pokój dziecka to przestrzeń wyjątkowa - chcemy w niej stworzyć niesamowity, baśniowy klimat, ale z drugiej strony pragniemy także "zatrzymać czas", dodając nieco sentymentalnych dodatków, jak dziecięca metryczka, ramki na zdjęcia czy dyplomy z osiągnięć malucha. Nasza Projektantka, Tatiana, ma na dziś jeszcze jeden pomysł na dekorację do pokoju dziecka - chłopięcy layout z naszych cudnych, dziecięcych papierów "Boy's little world". Zobacz, jak możesz sama wykonać przepiękną i oryginalną ozdobę do pokoju swojego dziecka!
Pomysł na dekorację do pokoju dziecka - co możesz wykonać samodzielnie?

Na rynku dostępne są przeróżne dekoracje do pokoju dziecka. Możesz wybierać wśród wielobarwnych poduszek, uroczych plakatów w ramkach i gotowych metryczek. Ale możesz też wykorzystać swoje umiejętności i posiadane materiały i sama przygotować jakąś wyjątkową dekorację do pokoju swojej pociechy :-) Możliwości masz naprawdę mnóstwo!

1) Metryczkę z datą narodzin, wagą, wzrostem i zdjęciem dziecka możesz wykonać samodzielnie, wykorzystując papiery do scrapbookingu, a następnie oprawiając pracę w głęboką ramkę z szybką;
2) jeśli jesteś miłośniczką techniki mixed-media, albo po prostu posiadasz kilka podstawowych produktów do zabawy z mediami, m.in. białe gesso, farbę kredową w wybranym, pastelowym kolorze, preparat do spękań i tusz do przyciemniania brzegów, możesz nabyć element z drewna lub z płyty HDF albo MDF i samodzielnie go udekorować. Konik na biegunach w gwiazdki, zajączek vintage, a może pełne róż i motyli serduszko...? Ty wybierasz, czym udekorujesz pokój swojego dziecka!
3) Potrafisz władać szydełkiem? Możesz "wydziergać" kocyk dla swojego maluszka, np. z jego imieniem :-) 
4) Papier do scrapbookingu może Ci posłużyć także do wykonania dekoracyjnej girlandy, którą zawiesisz nad niemowlęcym łóżeczkiem, albo w pokoju starszego dziecka np. pod półką z książkami;
5) możesz też w wyjątkowy sposób oprawić ulubione zdjęcie dziecka - przygotuj bogato zdobiony layout, który oprawisz w ramkę i powiesisz na ścianie. Jeśli poszukujesz inspiracji i pomysłu na chłopięcy layout, koniecznie obejrzyj pracę naszej Projektantki, Tatiany! :-)

Pomysł na dekorację do pokoju dziecka - praca Projektantki


Tatiana wykorzystała papiery i dodatki z naszej najnowszej kolekcji papierów "Boy's little world". Odcienie błękitu, granatu i beżu to przecież idealna kolorystyka do chłopięcego pokoju, prawda? :-) Ten layout to świetny pomysł na dekorację do pokoju dziecka: z jednej strony pozwala zachować wspomnienia, stając się piękną oprawą dla ulubionej fotografii, z drugiej - sam w sobie jest szalenie ozdobny i radosny, dokładnie taki, jakie powinno być wyposażenie pokoju małego chłopca! :-) Dlatego mamy tu uroczego zajączka, barwne guziczki, latający balon czy tekturowy pociąg. Wszystko to, co wprowadza nas w chłopięcy świat kilkulatka :-)Zobacz, w jak wspaniały sposób Tatiana zbudowała kompozycję swojej pracy: jest bardzo warstwowa, a jednocześnie nie ma tu mowy o żadnej przesadzie! :-) Spójne kolorystycznie dodatki dają efekt harmonii i ładu kompozycji, a zróżnicowane tekstury przyciągają wzrok i dodają pracy efekt trójwymiarowości.Chłopięcy layout wykonany przez Tatianę powstał głównie z elementów papierowych, które możesz wyciąć z bloczka kreatywnego A4 pasującego do kolekcji papierów. Dzięki temu nie musisz inwestować w bardzo dużą ilość dodatków rękodzielniczych, by stworzyć ciekawą, bogatą kompozycję :-) To świetne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę ze scrapbookingiem.

Pamiętaj, że jeśli chcesz użyć jakiegoś elementu, a nie masz go w odpowiednim, pasującym do pracy, kolorze, zawsze możesz go przemalować na pożądaną barwę. Tak zrobiła Tatiana m.in. z puzzlami, które "pożyczyła" od dzieci ;-)

A Ty, wykonałaś samodzielnie jakąś dekorację do pokoju dziecka? A może zrobiłaś ich więcej niż jedną? Koniecznie daj nam znać w komentarzu! :-) Dziękuję Ci za Twoją dzisiejszą obecność i uwagę i - jak zawsze - życzę cudownego, kreatywnego dnia :-)
PODPIS

2 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger