Ręcznie robiony album na dowolną liczbę zdjęć

Zdarzyło Ci się, że chciałaś wywołać zdjęcia z jakiegoś wydarzenia i umieścić je w jednym miejscu, ale stron i kieszonek w dostępnych na rynku albumach było albo za dużo, albo za mało? W efekcie się zniechęciłaś, zdjęcia pozostały jedynie w wersji cyfrowej, albo leżą gdzieś, zapomniane, na dnie pudełka... Tak nie musi być! Scrapbooking jest idealną odpowiedzią na tego typu problem - wyobraź sobie: ręcznie robiony album na dowolną liczbę zdjęć i w dodatku wyglądający dokładnie tak, jak tego chcesz! Sprawdź, jaki album na dziś przygotowała nasza Projektantka, Magda. Może się zainspirujesz i też stworzysz miejsce dla swoich ulubionych zdjęć?


Ręcznie robiony album czy kupny album na zdjęcia?

Jeśli masz dylemat, czy lepiej kupić gotowy album fotograficzny, czy może jednak poświęcić nieco czasu i przydasi i stworzyć taki album samodzielnie, postaram się teraz przybliżyć Ci wady i zalety każdego z tych rozwiązań. 

Gotowy, kupny album na zdjęcia:

+ możesz mieć szybko;
+ czas poświęcasz jedynie na wyszukanie odpowiedniego albumu;
- ograniczona możliwość ingerencji w wymiary albumu, liczbę stron i ilość zdjęć, które pomieści;
- może mieć tematyczną okładkę, ale strony są jednolite i raczej nieciekawe.

Ręcznie robiony album na zdjęcia:

+ możesz idealnie dopasować do potrzebnych Ci wymiarów, ilości stron i liczby zdjęć, które chcesz w nim zmieścić;
+ możesz stworzyć go w dowolnym stylu i w wybranej przez Ciebie kolorystyce, dzięki czemu w 100% będzie dopasowany do charakteru zdjęć;
+ nikt nie będzie mieć identycznego :-)
- potrzebujesz czasu na jego wykonanie;
- potrzebujesz materiałów na jego wykonanie

WNIOSKI: jeśli szybko potrzebujesz zdobyć album na zdjęcia, fotografie mają jeden z klasycznych rozmiarów, a zdjęć masz tyle, by dopasować ich ilość do ilości miejsc w gotowym albumie, album fotograficzny ze sklepu będzie dobrym rozwiązaniem, ale jeśli poszukujesz niebanalnego rozwiązania, które podkreśli piękno i wyjątkowość zdjęć, a do tego zdjęcia mają nietypowy format, albo są w różnych formatach i ich liczba też jest dość nietypowa, ręcznie robiony album foto będzie zdecydowanie lepszym wyborem :-)

Ręcznie robiony album na dowolną liczbę zdjęć - inspiracja Projektantki

Magda pokazuje dziś, jak może wyglądać ręcznie robiony album na zdjęcia. Wykonała go na gotowej bazie bazyl i ozdobiła, wykorzystując papiery do scrapbookingu z kolekcji Grow Old With Me LemonCraft. Album ma niezwykle romantyczny charakter, a zarazem zyskał magiczny klimat vintage.

Przyjrzyj się tym wszystkim sprytnym schowkom, rozkładówkom i kieszonkom, które Projektantka zastosowała w swoim albumie, a które sprawiają, że nawet na niewielkiej liczbie stron można pomieścić naprawdę dużo zdjęć!Klapki w albumie nie otwierają się samoczynnie, ponieważ Magda zastosowała zamknięcia na magnesy oraz metalowe wskazówki. Innym sposobem, dzięki któremu na jednej stronie można umieścić większą liczbę fotografii, jest stworzenie kieszonki, do której wsuwa się karty ze zdjęciami:

Te wszystkie zabiegi sprawiają, że nawet na niewielu stronach albumu można pomieścić mnóstwo zdjęć, a oglądając taki album ma się niesamowitą frajdę z odkrywania kolejnych schowków :-) To także wygodne rozwiązanie, jeśli nie chcesz, by wszystkie zdjęcia były widoczne dla potencjalnego oglądającego - te bardziej prywatne fotografie możesz skryć na rozkładanych skrzydełkach i po prostu nie pokazywać ich podczas prezentowania albumu znajomym :-)


Ręcznie robiony album scrapbooking - dokładnie taki, jak chcesz!

Ręcznie robiony album scrapbookingowy to niesamowita pamiątka. Jeśli wybierzesz wzorzyste papiery do scrapbookingu, tak, jak uczyniła to Magda, mogą one stanowić nawet jedyną ozdobę Twojego albumu. Ale jeśli wybierzesz delikatniejsze wzory, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stworzyła bogato zdobiony album. Jeśli jesteś ciekawa, jak może wyglądać taki album na zdjęcia z dużą ilością ozdób wewnątrz, zajrzyj do wcześniejszych inspiracji naszych Projektantek, np. TUTAJ lub TUTAJ. Na dziś to już wszystko, mam nadzieję, że dzisiejszy wpis zainspirował Cię do stworzenia wyjątkowego, ręcznie robionego albumu na dowolną liczbę zdjęć. A może już masz takie albumy w swojej kolekcji? Koniecznie pochwal się w komentarzu, napisz, na jakie zdjęcia przygotowałaś album(y), a może podzielisz się linkiem do swojej pracy? :-) Dziękuję Ci za Twoją uwagę i czas poświęcony na przeglądanie bloga LemonCraft, pozdrawiam Cię serdecznie!


PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger