Ręcznie robiony prezent na rocznicę ślubu

Są w życiu wydarzenia, które szczególnie warto pielęgnować. Rocznica ślubu to wspaniałe święto dwojga ludzi, którzy mogą wspólnie cieszyć się z kolejnego spędzonego razem roku. Często jednak rocznica ślubu wcale nie jest świętem wyłącznie dwóch osób: chętnie świętują także dzieci małżonków, a jeśli małżonkowie obchodzą akurat okrągłą rocznicę ślubu, nierzadko organizowane jest z tej okazji przyjęcie, będące okazją do spotkania się całej rodziny. W takiej sytuacji pojawia się dylemat: co dać w prezencie na rocznicę ślubu? Wszak wydaje się, iż małżonkowie, którzy żyją ze sobą 10, 20, 30... lat, mają już wszystko, czego Im potrzeba. Nowa pościel? Sztućce? Zastawa stołowa? A może coś bardziej oryginalnego, wyjątkowego i podarowanego od serca? Nasza Projektantka, Ewa, pokaże Ci dziś, co możesz samodzielnie wykonać na prezent z okazji rocznicy ślubu. Ręcznie robiony prezent na rocznicę ślubu to zawsze mnóstwo pozytywnych emocji i ogrom wzruszeń.


Ręcznie robiony prezent na rocznicę ślubu - pomysły i propozycje

Wybierasz się na rocznicę ślubu? A może będziesz wkrótce świętować własną i zastanawiasz się, co podarować swojej drugiej połówce? Jeśli zajmujesz się scrapbookingiem, masz naprawdę mnóstwo możliwości! Upominek z okazji rocznicy ślubu powinien być:

  • pełen miłości - pokaż uczucie małżonków: zamieść w pracy Ich zdjęcie, ukazujące moc łączących Ich uczuć;
  • sentymentalny - stara fotografia z dnia ślubu, zachowane zaproszenie na ślub, bilet z muzeum z podróży poślubnej, ważne dla obojga symbole lub cytat, który znaczy dla Nich coś więcej - każdy taki szczegół sprawi, że pamiątka stanie się bardzo silnie spersonalizowanym upominkiem rocznicowym;
  • romantyczny - w upominku z okazji rocznicy ślubu nie musisz się bać romantycznej atmosfery. Tutaj, tak, jak w przypadku prac ślubnych, nie trzeba się martwić tym, że praca jest kierowana zarówno do kobiety, jak i do mężczyzny. Nikt nie poczuje się dotknięty, gdy w prezencie na rocznicę ślubu dostanie pięknie oprawioną fotografię, otuloną kwiatami, koronkami i motylami.
Jaki ręcznie robiony prezent na rocznicę ślubu możesz wykonać? Masz naprawdę ogrom możliwości! Jeśli ma to być tylko dodatek do prezentu głównego, ręcznie robiona kartka w pudełku lub ozdobny tag z życzeniami będą w sam raz. Ale możesz też samodzielnie wykonać cały prezent dla jubilatów. Wtedy świetnie sprawdzi się ręcznie robiony album ze zdjęciami od pierwszej randki (albo od dnia ślubu) do obchodzonej rocznicy ślubu - stworzysz w ten sposób swoistą kronikę rodzinną, która stanie się wspaniałą pamiątką dla małżonków, a w przyszłości także dla kolejnych pokoleń. Możesz przygotować także mini album harmonijkowy, albo trójdzielną ramkę ze zdjęciami. Pojedyncza ręcznie robiona ramka na zdjęcie też będzie świetna. A może skusisz się, żeby wykonać przestrzenną ramkę na podobraziu malarskim albo stworzysz wyjątkowy scrap, który następnie oprawisz w ramkę...? Jak widzisz, tutaj nie ma złych pomysłów. Twórz, co Ci dyktuje serce i bądź pewna, że jubilaci będą zachwyceni takim wyjątkowym, oryginalnym upominkiem!

Prezent ręcznie robiony na rocznicę ślubu - inspiracja Projektantki


Ewa przygotowała na dziś przepiękną pracę będącą upominkiem dla Jej rodziców z okazji 32 rocznicy ślubu. Oryginalna kompozycja ze zdjęciem została stworzona na plastrze drewna, co jeszcze bardziej podkreśla nietuzinkowy charakter pracy i przyciąga do niej wzrok. Tak udekorowany kawałek drewna staje się nie tylko niebanalnym prezentem na rocznicę ślubu, ale i doskonale wpisuje się w aktualne trendy w aranżacji wnętrz: praca pozostaje bliska naturze, świetnie koresponduje więc z drewnianymi meblami i doskonale uzupełni wystrój wnętrza w stylu eko, klasycznym, skandynawskim, rustykalnym, vintage czy romantycznym.Również zielonkawe odcienie listków, kwiatów i dodatków w kompozycji wzmacniają naturalny charakter pracy, a jednocześnie sprawiają, że całość jest świeża, lekka i subtelna. Kolorystykę pracy podyktowały Ewie papiery z bloczku kreatywnego A4 LemonCraft: Melody.


Delikatną zieleń i biel przełamują drobniutkie akcenty w postaci żółtych motylków i różowych maleńkich różyczek.

Pastelowe kolory i delikatność kompozycji zostały przełamane dzięki subtelnym czarnym chlapnięciom. Nawiązują one do ciemnych elementów stroju ze zdjęcia i sprawiają, że całość nie wydaje się rozmyta i monotonna.Taki ręcznie robiony prezent na rocznicę ślubu to niezwykła pamiątka, która stanie się także przepiękną ozdobą domowego wnętrza.

Zauważ, że w pracy Ewy papiery do scrapbookingu nie odgrywają głównej roli. Ale to dzięki nim powstało piękne, wielowarstwowe tło, a kompozycja pracy jest pełna i dopracowana.

A Ty - jakie prace najchętniej tworzysz z okazji rocznicy ślubu? Jeśli często robisz kartki rocznicowe i inne prace na rocznice ślubów, zwłaszcza na te okrągłe, koniecznie zwróć uwagę na nasz bloczek kreatywny: Happy Anniversary, w którym znajdziesz piękne, nasycone kolory nawiązujące do nazewnictwa poszczególnych rocznic :-)


Na dziś to już wszystko. Mam nadzieję, że dzisiejszy artykuł Cię zainteresował i że przeczytałaś go z przyjemnością. Nie wątpię, że przepiękna inspiracja naszej Projektantki, Ewy, zachwyciła Cię i wprawiła w twórczy nastrój, dlatego życzę Ci wspaniałych, kreatywnych chwil przy biurku/stole i pozdrawiam Cię serdecznie!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger