5 trików na romantyczną kartkę ręcznie robioną

Ręcznie robione kartki to, oczywiście, głównie wynik weny, umiejętności i stylu konkretnego twórcy. Ale co zrobić w sytuacji, gdy musisz wykonać pracę w określonym klimacie, a zupełnie nie masz na nią pomysłu? Dziś podpowiadamy 5 trików na romantyczną kartkę handmade, im więcej ich zastosujesz, tym więcej romantyzmu zyska Twoja praca! Gotowa na kilka praktycznych porad oraz piękną pracę naszej Ambasadorki, Agaty?

Jak zrobić romantyczną kartkę

5 trików na romantyczną kartkę

Często tworzysz prace w romantycznym stylu i najwięcej czasu zajmuje Ci wybór elementów i koncepcji projektu? Poszukujesz gotowego przepisu na kartkę, która będzie piękna i szalenie romantyczna zarazem? Wspaniałe, romantyczne kartki ręcznie robione to idealny upominek ślubny, walentynkowy, rocznicowy, ale taka romantyczna kartka idealnie sprawdzi się także w projektach kobiecych: urodzinowych, imieninowych czy na Dzień Matki. Jak widzisz, jest wiele okazji, na które romantyczna kartka handmade będzie najlepszym wyborem, warto więc mieć gotową "ściągę", jak taką kartkę wykonać :-) Oto 5 trików na romantyczną kartkę ręcznie robioną:

1) wybierz możliwie najbardziej romantyczne papiery do scrapbookingu, tzn. takie, które mają delikatne, pastelowe kolory, subtelne przecierki i duuużo pięknych kompozycji kwiatowych. Dodatkowym atutem będą motywy koronek, nut, starego pisma czy popękanych desek. Wszystkie te cechy romantycznych papierów scrapowych znajdziesz np. w kolekcji Yesterday LemonCraft;

2) dobierz romantyczne dodatki kreatywne, utrzymane w tej samej kolorystyce, co papiery do scrapbookingu. Jeśli wybierasz papierowe kwiaty lub kwiaty z foamiranu, pamiętaj, że z romantyczną atmosferą zawsze najbardziej kojarzą się róże. Pełne romantyzmu są także zwiewne koronki, tiul, motywy zegarów, urocze motylki;

3) pamiętaj, że za najbardziej romantyczny kolor uznawany jest kolor różowy, zwłaszcza w odcieniu pudrowego różu. Nie żałuj go na swojej romantycznej kartce, ale jednocześnie zachowaj umiar, kontrastując tę barwę z delikatnym beżem, kremem i bielą. Inne "romantyczne" kolory to odcień chłodnej mięty, łagodny błękit i delikatny, pastelowy fiolet;

4) jeśli chcesz stworzyć romantyczną kartkę ręcznie robioną, musisz zadbać o wizualną lekkość kompozycji. Kolory muszą być pastelowe i rozmyte, a cała kompozycja powinna być warstwowa i nie może przytłaczać. Jeśli chcesz stworzyć kartkę handmade z bogatą kompozycją kwiatową, umieść je tylko wzdłuż jednego boku kartki i skontrastuj z delikatniejszą, skromniejszą drugą stroną pracy. Stosuj kosteczki dystansowe, a także ażurowe elementy, zróżnicowane tekstury, elementy gazy, sznurki i lekkie wstążeczki - wszystko to, co sprawia, że kompozycja jest lekka i dynamiczna;

5) polub białą farbę kredową lub białe gesso - rozbielone elementy zyskują na delikatności: papierowe róże muśnięte na brzegach płatków białym medium staną się jeszcze bardziej subtelne, ich kontury staną się miękkie, rozmyte. To samo stanie się z wzorem na papierze scrapbookingowym, jeśli delikatnie pokryjesz białą warstewką cały arkusz lub pobielisz brzegi papieru.

Romantyczna kartka ręcznie robiona - inspiracja Ambasadorki


Kolekcja papierów Yesterday do romantycznych kartek

Spójrz, jak powyższe 5 trików na romantyczną kartkę ręcznie robioną, zastosowała Agata. Wybrała romantyczne i delikatne papiery z kolekcji Yesterday, dobrała pastelowe, różowe różyczki w kilku odcieniach, te najciemniejsze delikatnie rozjaśniając na brzegach białą farbą. Zastosowała misterne ramki, które podklejone na kostkach dystansowych dały efekt lekkości kompozycji, dodała tarczę zegarową, motyle i trochę koronki. "Najcięższy" element projektu, czyli kompozycja kwiatowa, został umieszczony po lewej stronie kartki, prawa część kompozycji jest zdecydowanie skromniejsza i lżejsza.

Sposoby na romantyczną kartkę handmade

Róże, koronki i pastele to sposoby na romantyczną kartkę

Jak zrobić romantyczny projekt scrapowy

Myślę, że tej kartce nie można odmówić romantycznej atmosfery. Zgodzisz się ze mną? :-) A Ty, masz jakieś swoje triki na romantyczną pracę scrapbookingową, o których ja nie wspomniałam? Dopisałabyś coś do mojej listy? A może coś byś wykreśliła? Chętnie poznam Twoje uwagi i przemyślenia, z ogromną przyjemnością obejrzę też Twoje romantyczne projekty, więc jeśli masz ochotę pochwalić się jakąś pracą, dodaj link do niej w komentarzu! :-) 

Życzę przyjemnej i spokojnej dalszej części majówki, mam nadzieję, że znajdziesz chwilę na radosną twórczość scrapową :-) Pozdrawiam serdecznie!
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger