Jak zrobić mini album dla dziecka?

Wczesne dzieciństwo to tak wspaniały okres w życiu, że staramy się jak najwięcej chwil uwiecznić na fotografiach. Duże albumy ręcznie robione są wspaniałe, ale ich przygotowanie pochłania sporo czasu i materiałów, a samo przechowywanie dużej ilości opasłych albumów może być kłopotliwe. Dlatego oprawiając dziecięce fotografie, chętnie sięgamy po mniejsze formy. Jak zrobić mini album dla dziecka, by był poręczny, piękny, a jednocześnie mieścił sporo zdjęć maluszka? Koniecznie obejrzyj dzisiejszą inspirację naszej Projektantki, Mariny, a mini albumy nie będą miały przed Tobą tajemnic!


Mini album dziecięcy: jak zmieścić dużo zdjęć na małej powierzchni?

Mini albumy są super! Mieszczą się w dłoniach, nie zajmują zbyt dużo miejsca, a jednocześnie pozwalają "upchnąć" wewnątrz swoich kart naprawdę dużo zdjęć. Jak to możliwe? Scraperki lubujące się w tworzeniu mini albumów mają na to swoje sposoby! ;-) Do najpopularniejszych należą:

1. Rozkładówki, czyli dodatkowe, rozkładane skrzydełka na poszczególnych stronach. Przy zamkniętym albumie ich nie widać, ale podczas przeglądania albumu można rozłożyć na zewnątrz te dodatkowe fragmenty stron, zyskując  na każdej stronie miejsce na minimum jedno dodatkowe zdjęcie!

2. Kieszonki między stronami - w bazie albumu wystarczy zastosować metodę sklejania dwóch sąsiadujących ze sobą stron: w takim albumie sklejamy strony tylko trzema brzegami: klejem smarujemy jedynie boczne oraz dolną krawędź stron i sklejamy razem - w ten sposób powstaną nam solidne, sztywne karty z kieszonkami u góry. W tę kieszonkę można wsunąć dodatkowe, dwustronne karty na zdjęcia. Nie zapomnij dodać na górze dodatkowych kart wstążeczkę lub sznurek, aby ułatwić sobie ich wyciąganie z kieszonek.

3. Kieszonki na poszczególnych kartach mini albumu: zamiast na stronie albumu przygotować miejsce do wklejenia czy wsunięcia zdjęcia, można utworzyć papierową kieszonkę. Do niej zmieści się aż kilka dodatkowych kart na zdjęcia.

4. Przekładki na zdjęcia. Możesz też zaprojektować każdą stronę swojego mini albumu dziecięcego w taki sposób, by miejsca na zdjęcia były otwierane - wtedy pod jednym zdjęciem może znaleźć się następne, a pod nim jeszcze kolejne... Uwaga: to już rozwiązanie raczej dla osób doświadczonych w robieniu albumów, potrzebny jest pewien zmysł przestrzenny, aby rozmieścić poszczególne "klapki" na zdjęcia w takim sposób, by przeglądanie zdjęć było wygodne, a utrzymanie wszystkich skrzydełek na stronie nie stanowiło kłopotu (w tym celu stosuje się najczęściej wiązanie górnych klapek na wstążkę lub sznurek, specjalne plastikowe lub metalowe wskazówki podrzymujące całą konstrukcję, albo zamknięcie magnetyczne ukryte pod papierem scrapbookingowym).

Jak zrobić mini album dla dziecka - inspiracja ProjektantkiSpójrz na albumik Mariny: mieści się w dłoniach, ma zaledwie 5 kart i okładkę, a pomieści w sobie aż 40 zdjęć o wymiarach 10x10 cm! Czy to nie jest niesamowite, że takie maleństwo ma tak ogromne możliwości? :D A do tego, musisz przyznać, taki mały, pękaty albumik wygląda szalenie rozkosznie :D Idealna pamiątka dla młodych rodziców!Marina zastosowała szereg trików na powiększenie objętości malutkiego albumiku, w tym - wysuwane karty w kieszonkach między stronami oraz rozkładówki.

Ponieważ albumik wyszedł gruby, dekoracja okładki jest jednocześnie opaską trzymającą strony mini albumu w ryzach - zamykana na zatrzask obręcz powstrzymuje strony przed samoczynnym otwieraniem się.Ponieważ mini album dla dziecka, który stworzyła Marina, jest przeznaczony dla dziewczynki, wybór kolekcji papierów do scrapbookingu był tutaj oczywisty ;-) Marina zdecydowała się na słodką, dziewczęcą kolekcję "Girl's little world", pełną uroczych elementów do wycinania, które stały się główną dekoracją poszczególnych stron.

Zauważ, że elementy dekoracyjne są podklejone na kosteczkach dystansowych, dzięki czemu mogą wychodzić poza przygotowane ramki - nie utrudniają bowiem w żaden sposób wsunięcia zdjęć.
Całość prezentuje się niezwykle wdzięcznie, pastelowo, dziewczęco i radośnie! 

A Ty lubisz robić mini albumy? Stosujesz triki na zwiększenie miejsca na zdjęcia w takich maleństwach? A może masz jeszcze inny pomysł, jak zrobić mini album dla dziecka, który pomieści sporo fotek, a nie zabierze zbyt wiele przestrzeni domowej? :-) Koniecznie podziel się swoimi sposobami! 

Dziękuję Ci za dzisiejszą obecność i uwagę i serdecznie pozdrawiam, życząc wspaniałego, kreatywnego weekendu :-)


PODPIS

2 komentarze:

  1. Великолепный альбомчик!

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękny album i naprawdę ciekawe podpowiedzi :)
    Dziękuję i pozdrawiam.
    K.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger