Scrapbooking - jak używać gotowe obrazki?

Po piękne papiery do scrapbookingu, stemple do kolorowania, grafiki do samodzielnego wydruku i motywy wycięte z większego arkusza papieru sięgamy dość często, jednak z gotowymi obrazkami wiele osób ma problem. Jak wkomponować gotowe obrazki w kartkę? Z czym je połączyć, aby praca nie była pusta, ale jednocześnie - aby nie zakryć użytych obrazków? Dziś odpowiemy sobie na te i inne pytania związane z używaniem gotowych obrazków w scrapbookingu. Przeczytaj tekst i zachwyć się przepiękną inspiracją naszej Projektantki, Magdy!Gotowe obrazki w scrapbookingu - dlaczego warto je mieć?

W ofercie LemonCraft możesz znaleźć arkusze z linii Vintage Time, z których wytniesz samodzielnie gotowe obrazki scrapbookingowe oraz ephemera cards, czyli niewielkie karteczki z różnymi motywami, gotowe do użycia. Choć wszystkie te grafiki są przepiękne i wspaniale uzupełniają kolekcje papierów do scrapbookingu, niewiele osób potrafi ich używać. Większość scraperek traktuje te obrazki typowo kolekcjonersko: mają je dla samego posiadania ;-) Jeśli podobnie jest z Tobą, najprawdopodobniej nie odkryłaś jeszcze możliwości tych małych, uroczych obrazeczków. Dlaczego warto mieć gotowe obrazki do scrapbookingu?

- Dzięki nim szybko stworzysz piękną, dekoracyjną pracę,
- możesz ich używać, nawet, jeśli akurat drukarka odmówi współpracy :D
- stanowią świetną dekorację albumów, jeśli nie możesz sobie pozwolić na zbyt przestrzenne zdobienia na poszczególnych stronach,
- świetnie dyktują kolorystykę i stylistykę "płaskich" kartek robionych do koperty,
- mogą być szybką i efektowną dekoracją na wieczko pudełka dorabianego ekspresowo do kartki ;-)

Wiemy, jak wygląda życie scraperki. Każda z nas od czasu do czasu klei coś na ostatnią chwilę, albo przypomina sobie o jakiejś okazji w środku nocy... W takich sytuacjach gotowe do użycia obrazki są idealnym rozwiązaniem, bo pozwalają w krótkim czasie wyczarować naprawdę fajny projekt :-)

Scrapbooking - obrazki i najczęstsze problemy z nimi związane

Dlaczego wiele osób ma opory przed użyciem gotowych obrazków w projektach scrapbookingowych? Te małe, śliczne elementy graficzne, które teoretycznie powinny ułatwiać pracę, często ją.... utrudniają! Najczęstszym problemem jest to, że nie mamy pomysłu co do takiego obrazka dołożyć, żeby go całkowicie nie zasłonić, albo żeby nie przesadzić z kompozycją na kartce. Wiele osób mówi, że chcąc użyć taki gotowy obrazek, mają wrażenie, że już nic nie da się do niego dołożyć. Żeby pokazać Ci, iż wcale tak nie musi być, zachęcam Cię do obejrzenia dwóch pięknych kartek stworzonych przez naszą Projektantkę, Magdę.

Gotowe obrazki na kartkach handmade - inspiracja Projektantki

Magda przygotowała na dziś dwie kartki, w których wykorzystała nasze gotowe obrazki. Przyjrzyj się, w jaki sposób powstały obie prace. W każdej z nich obrazek stanowi centralną część kompozycji. Papiery wykorzystane w tle zostały dobrane według kolorów występujących na obrazkach. Dodatkowe dekoracje Magda umieściła w rogach obrazków - dzięki temu ich nie zasłoniła, ale jednocześnie znalazła miejsce na kompozycję, dzięki której kartki są bogatsze i ciekawsze w odbiorze.

W pierwszej kartce przeważa kolor różowy:Druga kartka utrzymana jest w odcieniach beżu i fioletu:
A Ty używasz nasze gotowe obrazki w swoich pracach? W jakich sytuacjach najczęściej po nie sięgasz? Które lubisz najbardziej? Koniecznie daj znać w komentarzu! A może brakuje Ci jakichś konkretnych obrazków? :-)


PODPIS

1 komentarz:

  1. Świetny wpis! Hahaha �� samo sedno życia twórczego scraperki... w nocy i na ostatnią chwilę �� szczególnie gdy scrapowanie to 5-6 etat. Ja należę do kolekcjonerek kart Vintage ☺️

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger