Kartka komunijna w nietypowych kolorach

Ręcznie robione kartki komunijne cieszą się coraz większą popularnością. Zdecydowana większość zamawiających upiera się przy klasycznej kolorystyce i symbolice kartek na I Komunię Świętą. Króluje więc biel, krem, beż, kartki komunijne dla dziewczynek zawierają też odrobinę pudrowego różu, a chłopięce mają w sobie nieco błękitu. A gdyby tak odejść od stereotypów i stworzyć kartkę komunijną w ulubionej kolorystyce dziecka...? Tak postąpiła nasza Projektantka, Marta, która przygotowała kartkę komunijną w nietypowych kolorach: barwą przewodnią  jest tutaj kolor... fioletowy! Czy kolorowe kartki komunijne to dobre rozwiązanie? Jak sprawić, by taka barwna praca nie zatraciła swojego eleganckiego, uroczystego charakteru? Czytaj dalej!Kartka komunijna w nietypowych kolorach - jak to zrobić dobrze?


Fioletowa kartka komunijna, kartka komunijna z elementami w kolorze czerwonym, granatowym, a może żółtym...? Brzmi dziwnie? Być może, ale tylko dlatego, że tkwi w nas mocno zakorzeniony stereotyp jasnych kartek komunijnych, w których przeważa biel. Okazuje się jednak, że nawet kartki na Pierwszą Komunię Świętą, wykorzystujące mocne kolory, mogą być piękne i eleganckie. Trzeba je tylko zrobić dobrze. A co to oznacza? Jeśli chcesz dodać nietypowy kolor do komunijnego projektu trzymaj się kilku prostych zasad:

- niech mocny kolor stanowi jedynie akcent w Twojej pracy - postaw na jasne tło i dodatki w neutralnej kolorystyce;
- wybierz jeden lub dwa mocniejsze kolory, nie decyduj się na umieszczenie na swojej pracy całej barwnej tęczy :D ;
- postaw na delikatną, lekką kompozycję - nie przesadzaj ani z bogactwem kompozycji, ani z wielością różnorodnych elementów na kartce;
- wykorzystaj charakterystyczną dla kartek komunijnych symbolikę.

Dzięki temu Twoja praca pozostanie subtelna, lekka i elegancka, mimo zastosowania mocnych barw. Nie wierzysz? Obejrzyj inspirację Marty - Jej kartka jest na to namacalnym dowodem! :-)

Kartka komunijna w nietypowych kolorach - inspiracja ProjektantkiKartka komunijna w nietypowych kolorach, którą stworzyła Marta, powstała dla miłośniczki fioletu i lawendy. Przyznać musisz, że kolor fioletowy nie jest barwą typową dla tematyki komunijnej ;-) A jeśli jeszcze połączyć ją z soczystą zielenią... wiele osób mogłoby się złapać za głowę :D A jednak! Spójrz, kartka Marty pozostaje subtelna i delikatna, swoją stylistyką idealnie przecież wpisuje się w gatunek :-)Ciemnofioletowe kwiaty, fioletowy papier w tle oraz jasnofioletowa wstążeczka zostały rozjaśnione białym arkuszem papieru, bladoróżowymi kwiatkami i delikatnymi chlapnięciami wykonanymi białą farbą. Zieleń z kolei ożywia kompozycję.


Delikatna, tekturowa ramka tematyczna nie pozostawia złudzeń, na jaką okazję powstała ta piękna kartka, a kompozycja na bazie wianka jest lekka i radosna, a zarazem utrzymuje uroczysty charakter, typowy dla prac komunijnych.


Do stworzenia tej pięknej pracy Marta użyła papiery do scrapbookingu z kolekcji My Sweet Provence LemonCraft - wybór nieoczywisty, ale udowadnia, że w rękodziele nie ma sztywnych ram i zasad, których nie można łamać ;-)

A Ty miałaś już okazję wykonać jakiś projekt na Pierwszą Komunię Świętą w nietypowych barwach? Co to było i po jakie odcienie sięgnęłaś? :-) Czy była to kartka komunijna w nietypowych kolorach, czy może jakiś bardziej rozbudowany projekt, na przykład album? Koniecznie daj znać w komentarzu! :-)

Pozdrawiam serdecznie!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger