Tips, tricks & tutorials: jak zrobić tag z patchworkowym tłem?

Lubisz patchworkowe tło na pracach scrapbookingowych, ale zawsze braknie Ci miejsca na pracy, albo zostanie za dużo wolnej przestrzeni? A może Twoim problemem jest to, że stworzysz piękne patchworkowe tło, a potem i tak niewiele je widać, bo zakrywasz je ozdobami? ;-) Wszystkie znamy te problemy! Dlatego dziś zapraszam Cię na czytelny kurs foto, w którym nasza Projektantka, Kasia, pokazuje, jak zrobić piękny tag ozdobny ze wspaniałym patchworkowym tłem. Kasia ma sposób na to, by wycięte na tło elementy idealnie pasowały do wymiarów pracy! Zainteresowana? Czytaj dalej :-)Kurs foto krok po kroku na tag z patchworkowym tłem


Kasia przygotowała dla Ciebie naprawdę przejrzysty kurs foto, dzięki któremu możesz zobaczyć, jak powyższa, piękna praca powstawała, krok po kroku. W swoim tutorialu Kasia przemyciła kilka dodatkowych cennych rad, które przydadzą się każdej scraperce, nie tylko tej początkującej! Oddaję głos naszej Projektantce:

Cześć!

Uwielbiam układanki, dlatego chętnie stosuję motyw patchworku w moich scrapowych pracach. Dla mnie patchwork to bardziej zabawa, niż konieczność wykorzystania ścinków papierów. W trakcie wiosennych porządków w pracowni znalazłam mnóstwo małych, nie używanych przeze mnie wykrojników i postanowiłam wykorzystać je kreatywnie - właśnie do zabawy w patchwork.

Dzisiaj chciałabym zachęcić Was do zrobienia nietypowego, patchworkowego taga. Dlaczego nietypowego? Ponieważ zamiast najczęściej stosowanych w kartkowym patchworku kwadratów, wybrałam motyw niewielkich prostokątów o zaokrąglonych rogach. Prostokątne panele stworzyły bardzo ciekawe tło, które nie wymagało dodania zbyt wielu ozdób.

Tag powstał w całości z kolekcji papierów do scrapbookingu Forget Me Not. Wykorzystałam:
- zestaw papierów 30x30 cm oraz ścinki pozostałe z pierwszej edycji tej kolekcji, 
- zestaw papierów bazowych, 
- beermatę (dwa większe kawałki ok 15x8 cm oraz ścinki), 
- wybrany zestaw wykrojników, 
- tekturki oraz elementy do ozdobienia taga (buttony, kwiaty, sznurki, sizal).W pierwszym etapie wycięłam z beermaty bazę taga o wymiarach około 15x7,5 cm oraz dwa niebieskie elementy do oklejenia tej bazy, większe od bazy o około 4 mm z każdej strony.Drugą warstwę taga stworzyły: dystans z beermaty o wymiarach około 6,2x14 cm oraz beżowy element z papieru, większy od beermaty o około 5 mm z każdej strony. W górnej części beermaty wycięłam prostokątny otwór w którym będzie schowany sznurek.Brzegi elementów papierowych potuszowałam i postarzyłam narzędziem do szarpania.Na bazę taga z obu stron nakleiłam papiery, zrobiłam otwór i zawiązałam sznureczki.
Opcjonalnie można dodać małe kółeczko na tylnej ściance taga, aby ozdobić okolicę otworu na sznurki.Na przednią stronę taga nakleiłam dystans z beermaty oraz beżowy papier.Ze ścinków papierów wycięłam panele, które stworzyły mój wzór patchworku. Wycinanie wykrojnikami wielu identycznych elementów jest dosyć czasochłonne, więc wykorzystałam wolne miejsce w maszynce, aby przy okazji wyciąć zapas listków oraz serwetek.Po wycięciu zapasu scrapków ułożyłam wzór na tagu. Ważna informacja: wymiary taga ustaliłam na etapie planowania wyglądu tej pracy. Postanowiłam stworzyć wzór z dziewięciu rzędów "kafelków". Uwzględniając wysokość kafelków, przerwy między nimi oraz wielkość ozdobnej tekturki na szczycie taga, otrzymałam ostateczną wysokość taga.Po uzyskaniu oczekiwanego wzoru, potuszowałam kafelki na brzegach.Podkleiłam kafelki ścinkami beermaty.Przyklejanie kafelków rozpoczęłam od dolnej części taga, pilnując zachowania stałej odległości pomiędzy elementami wzoru.Po naklejeniu wzoru wybrałam tekturki do ozdobienia taga. Dodatkowo wycięłam dwie małe serwetki w kolorach pasujących do pracy: większą niebieską i mniejszą w kolorze beżowym.Serwetki potuszowałam, podkleiłam dystansami z beermaty i przykleiłam do taga.Na beżowej serwetce stworzyłam kompozycję z kwiatów i innych ozdób. Moje patchworkowe tło nie potrzebowało zbyt wielu dekoracji, dodałam tylko kilka cekinów, kuleczek, motylków i na koniec pochlapałam całość białą farbą.Tak prezentuje się gotowa praca :)Co zrobić z gotowym tagiem?

Tag, który stworzysz z pomocą Kasi, może mieć wiele zastosowań! Może stać się częścią większej kompozycji, na przykład kartki okolicznościowej, albumu lub scrapa, a może być samodzielnym bilecikiem prezentowym, czy zamiennikiem dla tradycyjnej kartki z życzeniami. Może Ci także posłużyć jako stylowa zakładka do książki - jednak musisz się liczyć z tym, iż kwiaty mogą się nieco zniekształcić pod naciskiem kart książki ;-) A w jaki sposób Ty wykorzystasz swój tag z patchworkowym tłem?
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger