Scrap w nietypowym kształcie - jak zrobić okrągły layout?

Lubisz robić scrapy? To świetny sposób na oprawę pojedynczych zdjęć! Gotowy layout można oprawić w ramkę i zawiesić na ścianie lub umieścić w specjalnym albumie na scrapy. A czy próbowałaś kiedyś wykonać scrap w nietypowym kształcie, tzn. inny niż kwadratowy? Do wyboru masz całą gamę figur geometrycznych - Dorota dziś proponuje layout w kształcie koła. Jak zrobić okrągły scrap? Tak samo, jak każdy inny! Twórz, baw się i daj się ponieść wenie! I koniecznie obejrzyj inspirację naszej Projektantki :)Scrap w nietypowym kształcie - warto czy nie warto?


Wiele osób w ogóle boi się sięgnąć po tę najpopularniejszą, rdzenną formę scrapbookingu i stworzyć swój pierwszy scrap. Przeraża nas ogromna płaszczyzna do zagospodarowania, konieczność użycia wielu przydasi w kompozycji (zwłaszcza początkujące scraperki mają z tym problem, bo "żal" Im zużyć skromne zapasy produktów do rękodzieła), praca ze zdjęciem... Gdy jednak już się przełamiesz i stworzysz swój pierwszy layout, zobaczysz, jaka to świetna zabawa i będziesz chciała tworzyć kolejne i kolejne... Najczęściej sięgamy po tradycyjne wymiary scrapa, czyli 30x30 cm. Czasem tworzone są mniejsze prace - z myślą o stworzeniu na przestrzeni miesięcy czy lat zbiorczego albumu - i wówczas tworzymy layouty o wymiarach 25x25 lub 20x20 cm. Coraz popularniejsze są także scrapy w formacie A4. A inne kształty? Przecież nikt nie powiedział, że scrap MUSI być kwadratowy, względnie - prostokątny. Tak, jak możesz się bawić stylem, kolorami i technikami, tak też możesz się bawić kształtem, formą swojej pracy :-) Od czasu do czasu zdarza mi się widywać w sieci scrapy trójkątne, okrągłe lub w kształcie heksagonu. A Ty widujesz takie prace? :-)

Pozostaje pytanie, czy warto stworzyć taki scrap w nietypowym kształcie. Cóż, jeśli w ogóle się nad tym zastanawiasz, to odpowiedź brzmi: zawsze warto wcielać w życie swoje pomysły :-) Jeśli tylko masz ochotę spróbować oprawić zdjęcie na niekwadratowej płaszczyźnie - zrób to! Może właśnie Twoja wena podpowiada Ci, w jaki sposób masz stworzyć wyjątkową oprawę swojego ulubionego zdjęcia...? ;-) Być może za pierwszym razem wyda Ci się, iż praca na planie koła lub trójkąta jest trudniejsza, ale najprawdopodobniej jest to jedynie kwestia przyzwyczajenia, tak, jak przyzwyczajamy się do robienia kwadratowych i prostokątnych kartek ;-) Zobaczysz jednak, iż praca z nietypową formą będzie dla Ciebie frajdą, a efekt końcowy pozytywnie Cię zaskoczy! To jak, spróbujesz? Zanim sięgniesz po papiery do scrapbookingu i ulubione przydasie, obejrzyj pracę naszej Projektantki, Doroty i daj się zainspirować!

Scrap w nietypowym kształcie, czyli jak zrobić okrągły layout? Inspiracja ProjektantkiDorota przygotowała na dziś piękny mini layout w kształcie koła. Oddaję głos Dorocie :-)

Cześć!
Mam dziś dla Ciebie mediowy mini layout. Czemu mini? Bo ma tylko 16 cm średnicy :) Potrzebowałam takiego maluszka, aby wkomponować w niego mikro-zdjęcie. Małe, ale słodkie, prawda? Moją bazę stanowi kółko z mdf, które zmediowałam tak, aby przypominało korę drzewa. Na to nakleiłam papiery do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Sweet Secrets.
Papiery wcześniej potargałam ;) potuszowałam i powyginałam. Nałożyłam je warstwowo, aby praca była ciekawsza i zapowiadała warstwy jakie będą się dziać w centralnej części LO.Jak zrobić okrągły layout (lub jakikolwiek inny :P)? Najpierw przygotowuję zdjęcie do layoutu. Dopasowuję do niego papiery tak, aby troszkę spod niego wystawały - tak, tak, to znowu nawiązanie do warstw ;)Papiery z kolekcji Sweet Secrets mają bardzo stonowane kolory. Potrzebowałam więcej kontrastu (więcej różu! ;)), aby nawiązać do słodkich kwiatuszków jakie zamierzałam umościć na projekcie.
Ten kontrast zapewniły mi Ephemera Card z tej samej kolekcji, które bezczelnie pocięłam :)Postawiłam na przestrzenną kompozycję, aby niektóre elementy mogły wystawać spod zdjęcia i warstw papieru.Wykorzystałam też papier ozdobny Vintage Time 014, z którego wycięłam urocze motylki.


Z kolei z arkusza Vintage Time 035 wycięłam zegar, który wpisuje się w klimat pracy.W pracy, jak widzisz, jest sporo uroczych dodatków: kwiatuszki, gipiura, metalowe elementy, złociste kaboszony. Nie obyło się też bez brokatu.Mam nadzieję, że moje połączenie cudnych lemonkowych papierów i mediów przypadła Ci do gustu, a Ty sama też spróbujesz takich mieszanek :) Twórczego dnia życzę!

Ja jestem pracą Doroty oczarowana, a Ty? :-) Jeśli skusisz się na tego typu projekt, koniecznie pochwal się efektami w komentarzu! Życzę Ci wspaniałego dnia i nieustającej weny oraz radości z tworzenia :-)PODPIS

3 komentarze:

  1. Każdy milimetr tego LO jest przepiękny ❤️❤️❤️😍❤️❤️❤️

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna praca👍🏼👍🏼👍🏼

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger