Kartka w nietypowym kształcie - plaster miodu

Zdarza Ci się czasem zrobić kartkę w jakimś nietypowym kształcie? Musisz przyznać, że nawet, jeśli tak, to niezbyt często, prawda? Tradycyjne kartki robi się jakoś łatwiej, no i cieszą się także większym powodzeniem wśród zamawiających rękodzieło. Ale być może wynika to z faktu, że wszędzie można obejrzeć właśnie takie tradycyjne kartki: kwadratowe i prostokątne. Może gdyby na rynku pojawiło się więcej propozycji o nietypowych kształtach, ludzie częściej by się na nie decydowali? Okrągła kartka, kartka w kształcie serca albo gwiazdki... Takie propozycje mogą prezentować się naprawdę interesująco! Zobacz, jaka kartka w nietypowym kształcie powstała w rękach naszej zdolnej Projektantki, Eleny. Zainspiruj się, przełam się i ... odejdź na chwilę od rutyny!Kartka w nietypowym kształcie - jaka i dla kogo będzie odpowiednia?


Czy wiesz, że tak naprawdę ręcznie robiona kartka w nietypowym kształcie będzie odpowiednia dla każdego i na każdą okazję? To, że kartka ma niestandardowy kształt nie wpływa na to, czy pasuje do danej okoliczności i osoby - bo o tym decyduje stylistyka i tematyka pracy oraz dopasowanie jej do odbiorcy :-) Tak więc, jeśli tylko masz ochotę, możesz wykonać kartkę w nietypowym kształcie na ślub, komunię, urodziny czy narodziny dziecka. Dobierz tylko kształt do okazji :-) Na przykład, na ślub idealna będzie kartka w kształcie serca, a na urodziny możesz podarować kartkę-doniczkę z kwiatami. Uniwersalne kształty, jak koło, owal, plaster miodu czy tag, sprawdzą się na każdą okazję!

Kartka w nietypowym kształcie - plaster miodu - inspiracja Projektantki

Elena przygotowała na dziś uroczą, dziewczęcą kartkę w nietypowym kształcie. Kartka w formie plastra miodu intryguje i przyciąga uwagę, pozwala także na zbudowanie nietuzinkowej kompozycji. Jak sama Elena przyznaje, lubi sięgać po niestandardowe rozwiązania, by inspirować innych :-) Czujesz się zainspirowana? Mam nadzieję, że tak! :-)Kartka w kształcie plastra miodu powstała z kolekcji papierów do scrapbookingu Girl's little world. Elena wykorzystała mały pad papierów 15x15 oraz bloczek A4 z elementami do wycinania. Kompozycja powstała w oparciu właśnie o te elementy, uzupełniona została tekturką z zestawu oraz zaledwie kilkoma tekturowymi kwiatami. Zobacz, jak niewiele trzeba, by stworzyć kartkę handmade z bogatą, warstwową kompozycją! :-)

Przeszycia na brzegach kartki oraz delikatne chlapnięcia białą farbą stanowią swoistą kropkę nad "i", są pięknym wykończeniem wspaniałej kartki w nietypowym kształcie :-)Elena Martynova

Kartka w nietypowym kształcie - zalety


Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy warto sięgnąć po nietypowe formy i stworzyć niestandardową kartkę, oto garść argumentów, która ostatecznie powinna Cię do tego nakłonić ;-)

1) ponieważ coraz więcej osób zajmuje się tworzeniem kartek i każdy, kto zarabia na rękodziele, stara się jakoś wyróżnić na tle konkurencji, kartka w nietypowym kształcie na pewno sprawi, że Twoje prace nie pozostaną niezauważone;

2) to świetny sposób na przełamanie rutyny, kiedy zaczynasz mieć wrażenie, że trochę Cię to całe kartkowanie zaczyna nudzić...;

3) nietypowy kształt kartki to idealne rozwiązanie, gdy zamierzasz podarować kartkę komuś, kto otrzymał już od Ciebie kilka prac;

4) to doskonały sposób na zużycie niekompletnych arkuszy papierów, np. z odciętym rogiem (bo akurat potrzebowałaś wyciąć jeden listek w tym kolorze :P), albo z zagiętym brzegiem.

Mam nadzieję, że kartka Eleny zainspirowała Cię do spróbowania czegoś nowego i że skusisz się na chociaż jedną kartkę w nietypowym kształcie! :-) 

Pozdrawiam serdecznie!PODPIS

1 komentarz:

  1. Nietypowy kształt ale FANTASTYCZNIE wygląda 😍😍😍
    Kolory BomBa 😍

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger