Scrapbooking - jak wykorzystać elementy do wycinania?

Na pewno zauważasz trendy w scrapbookingu. I zapewne zauważyłaś też, że od pewnego czasu bardzo popularne stały się arkusze z elementami do wycinania. W ofercie papierów do scrapbookingu LemonCraft również takich arkuszy nie brakuje. Co można z ich pomocą zrobić? Dlaczego tak fajnie jest mieć zapas wycinanek? Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać elementy do wycinania, koniecznie przeczytaj dzisiejszy tekst i obejrzyj przepiękną inspirację naszej Projektantki, Jasminy.

Trzy torebki prezentowe w różnych kolorach, wszystkie wykorzystują w kompozycji elementy do wycinania z bloczka kreatywnego Happy Annivrsary

Elementy do wycinania w scrapbookingu: czy naprawdę się przydają i co z nimi zrobić?

Elementy do wycinania znajdziesz u nas albo w postaci arkuszy Vintage Time, albo na kartach bloczków kreatywnych A4, albo na odwrocie wybranych arkuszy w kolekcjach papierów do scrapbookingu. Jak widzisz, wybór wycinanek jest ogromny i dzieje się tak nie bez powodu. Co takiego jest w tych elementach do wycinania, że wszyscy chcą je mieć? Zalet mają one całe mnóstwo, oto najistotniejsze:

- pasują stylem i kolorystyką do kolekcji papierów LemonCraft, więc łatwo wpleść je w kompozycję;
- wypełniają kompozycję, mogą więc zastąpić inne elementy dekoracyjne - co oznacza, że nie musisz ani wydawać fortuny na przydasie, ani wynajmować oddzielnego mieszkania na składowanie swoich skarbów ;-)
- możesz je wycinać na zapas, na przykład podczas oglądania ulubionego serialu: wszyscy, którzy to robią, zgodnie twierdzą, że wycinanie elementów pomaga się wyciszyć i zrelaksować, można więc powiedzieć, że scrapbookingowe elementy do wycinania mają działanie terapeutyczne! ;-)
- pasują wszędzie tam, gdzie przydałoby się coś jeszcze, ale nie wiesz, co;
- są niezwykle pomocne w budowaniu warstwowej, wieloelementowej kompozycji, dają wrażenie bogactwa kompozycji.

Prawda, że to sensowne argumenty? :-) Ja jestem zdania, że elementów do wycinania nigdy zbyt wiele! :D Warto mieć w swoich zbiorach scrapowych wycinanek kwiaty (pojedyncze i w bukietach/kompozycjach), listki różnej wielkości, no i - oczywiście - motyle. Motyli warto mieć najwięcej - one pasują zawsze i wszędzie, do każdej pracy! ;-) No dobra, to moja subiektywna opinia, bo jak za chwilę zobaczysz, Jasmina nie użyła w swojej dzisiejszej pracy ani jednego motylka. Użyła za to mnóstwo kwiatów :-)

Scrapbooking - jak wykorzystać elementy do wycinania? Inspiracja Projektantki


Jasmina przygotowała na dziś trzy urocze torebki prezentowe. Różnią się kolorystyką i użytymi kwiatami, ale łączy je zastosowana kolekcja papierów do scrapbookingu - bloczek A4 Happy Anniversary. Jasmina nie użyła jednak arkuszy z kolekcji jako tło swoich torebek - wykorzystała za to mnóstwo elementów do wycinania dostępnych w tym bloczku :-)Niebieska torebeczka ma tło z papieru z kolekcji "Boy's little world" - spójrz, jak pięknie ten błękit łączy się z szafirowymi kwiatami z bloczku rocznicowego! :-)

Poza kwiatami i listkami do wycinania, przydały się także napisy okolicznościowe, również znajdujące się w bloczku kreatywnym Happy Anniversary.Różowa torebka prezentowa ma tło z kolekcji "Next to me" - to kolejny dowód na to, że papiery do scrapbookingu LemonCraft można dowolnie ze sobą miksować, za każdym razem uzyskując inny, piękny efekt! :-)

Trzecia torebeczka ma najjaśniejsze tło, ponieważ tutaj elementy do wycinania mają ciemny, bordowy kolor:

Poza papierami do scrapbookingu i elementami do wycinania, Jasmina użyła zaledwie kilku papierowych kwiatów oraz ramki i listki z wykrojników. Musisz jednak przyznać, że kompozycje kwiatowe na torebkach prezentowych wcale nie są skromne, prawda? Zwróć uwagę na te warstwy i detale! Moim zdaniem są po prostu zachwycające, zgodzisz się ze mną? :-)

A które elementy do wycinania LemonCraft Ty lubisz najbardziej? Z których najchętniej korzystasz? Daj znać! :-) Dziękuję Ci za Twoją dzisiejszą obecność i uwagę :-)

PODPIS

1 komentarz:

  1. Torebeczki są cudowne i rzeczywiście wycięte elementy są piękną ozdobą.

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger