Album typu pop up - co to jest?

Kartka pop up to forma, która cieszy się coraz większą popularnością wśród rękodzielniczek, ale scraperki wciąż poszukują coraz to nowszych i bardziej zaskakujących form artystycznego wyrazu. Widziałaś już album typu pop up? Jeśli zastanawiasz się, co to w ogóle jest, koniecznie przeczytaj dzisiejszy tekst oraz zachwyć się razem ze mną przepiękną inspiracją naszej Projektantki, Eleny!Album pop up - co to jest?


Wyobraź sobie ręcznie robiony album, który zaskakuje i zachwyca jeszcze bardziej niż "zwykłe" rękodzieło. Album typu pop up to album określany mianem rękodzieła interaktywnego - na wzór starych książeczek dla dzieci, posiada on bowiem strony z rozkładanymi, ruchomymi elementami. Odwracając strony albumu, możesz podziwiać prostopadłe do kart albumu scenki i dekoracje, przenosząc się na chwilę do iście bajkowej krainy! Jeśli więc masz wśród swoich bliskich osoby, które dobrze już znają Twoje rękodzieło i chciałabyś podarować Im coś, co naprawdę Ich zaskoczy - zrób album typu pop up! Obok takiego nietypowego albumu handmade nikt nie przejdzie obojętnie. Wykonanie albumu pop up jest pracochłonne i wymaga dużego skupienia oraz precyzji, ale efekt końcowy wart jest zachodu :-) Nie jesteś przekonana? Koniecznie obejrzyj dzisiejszą inspirację Eleny i zobacz, jak cudownym projektem może być album typu pop up!

Album typu pop up - inspiracja Projektantki


Elena przygotowała na dziś przepiękny album pop up, wykonany z naszych papierów do scrapbookingu w stylu prowansalskim: My Sweet Provence. Okładka albumu nie zdradza, jakie cuda możemy znaleźć w środku ;-) Jest przepięknie skomponowana i zdecydowanie wskazuje na stylistykę pracy, jednak dopiero po otwarciu albumu odkrywamy niespodziankę :-DPierwsze strony albumu witają nas przestrzenną kompozycją, mamy tutaj buteleczkę w ukwieconym koszyczku, dzbanuszek i kosz z lawendą oraz śliczny rower. Czy poczułaś już klimat sielskiej i romantycznej Prowansji? :-)Kolejne strony to niesamowite, unoszące się ponad tłem kart ramki na zdjęcia oraz tagi:Następnie zapierające dech w piersi, "fruwające" po kartach albumu motyle. Czyż to nie prawdziwe arcydzieło wśród ręcznie robionych albumów? :-)Jest też okienko, w które można wsunąć zdjęcie :-)Kolejne karty albumu to ruchome ramki na zdjęcia:

Album ma wymiary 16x16 cm i łączy w sobie praktyczność albumu do przechowywania zdjęć z artystycznym kunsztem i rękodzielniczym popisem. Czy zgodzisz się ze mną, że tego typu ręcznie robiona pamiątka to upominek, obok którego nie da się przejść obojętnie? :-)Jeśli chcesz zobaczyć, jak rozkładają się te przestrzenne dekoracje na poszczególnych stronach oraz obejrzeć wnętrze zachwycającego albumu Eleny jeszcze dokładniej, Projektantka przygotowała dla Ciebie pokazowy film video z albumem pop up :-)


Co sądzisz o albumie pop up? Skusisz się na spróbowanie swoich sił w tej formie papierowego rękodzieła? A może już masz na swoim koncie album takiego rodzaju? :-)

Pozdrawiam i życzę dobrego dnia!PODPIS

2 komentarze:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger