Scrapbooking - proste kartki do koperty

Chyba każdej z nas zdarzyło się, że trzeba było w krótkim czasie przygotować większą ilość prac. Sporo z nas zetknęło się również choć raz z wyzwaniem, jakim jest stworzenie "płaskiej" kartki do koperty. Dziś nasza Projektantka, Marta, prezentuje prace, które można wykonać szybko, z niewielkiej ilości materiałów do scrapbookingu, a jednocześnie uzyskując projekty efektowne i przyciągające uwagę. Zobacz, jak stworzyć proste kartki do koperty i zainspiruj się, oszczędzając czas, pieniądze i materiały!Proste kartki do koperty - 6 powodów, dla których warto je robić!

Jeśli tak, jak ja, jesteś miłośniczką bogatych, wielowarstwowych kompozycji i trudno Ci jest powstrzymać się przed dodaniem kolejnych kwiatów, motyli i innych przydasi, przeczytaj poniższe 6 powodów, dla których od czasu do czasu warto skusić się na zrobienie prostych kartek do koperty. Takie rozwiązanie naprawdę ma sens, sama zobacz:

1) oszczędzasz czas - to niezwykle ważne w sytuacji, gdy w niedzielę o 23:00 dowiadujesz się, że na poniedziałek musisz wykonać 10 podziękowań dla nauczycieli, 20 zaproszeń ślubnych albo 15 firmowych kartek świątecznych ;-)

2) oszczędzasz materiały - produkty, które normalnie zużyłabyś na stworzenie jednej kartki, możesz wykorzystać do przygotowania aż kilku prac! To istotny argument w sytuacji, gdy:
A) klientowi zależy na niskiej cenie usługi,
B) jesteś na wyjeździe i masz do dyspozycji niewielką ilość produktów do rękodzieła,
C) kończą Ci się zapasy przydasi, a wiesz, że na kolejne zakupy będziesz musiała nieco poczekać,
D) jesteś osobą, która cardmakingiem i scrapbookingiem zainteresowała się stosunkowo niedawno i nie posiadasz jeszcze zbyt pokaźnej kolekcji papierów i innych materiałów do rękodzieła;

3) ukazujesz piękno papierów do scrapbookingu - papiery to coś, co każda scraperka kocha. Lubimy mieć wszystkie nowe kolekcje, lubimy też "chomikować" te dawne, już niedostępne na rynku ;-) Ale większość z nas lubi też różnego rodzaju ozdoby, techniki pracy i rozwiązania, które, niestety, w znaczniej mierze zakrywają papier i przyćmiewają jego urok ;-) Proste kartki do koperty to idealne rozwiązanie, by uwypuklić wzory i kolory naszych ulubionych papierów do scrapbookingu, których tym razem nie zakryjemy dziesiątkami przydasi :D

4) ćwiczysz zestawianie wzorów i kolorów - w prostych kartkach, w których nie ukryjesz ewentualnych błędów ;-) dobór każdego elementu ma ogromne znaczenie. Na takich prostych, skromnych kartkach handmade możesz śmiało poćwiczyć łączenie różnych wzorów i kolorów. Być może właśnie w ten sposób odkryjesz jakieś niesamowite połączenie barw albo nieoczywiste zestawienie deseni? :-)

5) ograniczasz bałagan powstający w miejscu pracy - im mniej przydasi wykorzystasz do tworzenia swoich prac, tym mniejszy bałagan wokół Ciebie powstanie. Większość z nas na co dzień nie musi aż tak przejmować się porządkiem ;-) jednak w sytuacji, gdy scrapujesz na stole w salonie, a za 2 godziny masz gości, ten argument zyskuje na znaczeniu :D Chcesz lub musisz poscrapować, ale nie możesz sobie pozwolić na zrobienie bałaganu? Zamiast powstrzymywać się od pracy twórczej, wykonaj proste kartki do koperty!

6) zyskujesz nową grupę docelową - jeśli zajmujesz się rękodziełem zarobkowo, na pewno wiesz, że klienci mają zróżnicowane gusta. Tworząc zawsze prace w jednym, określonym stylu, trafiasz do jednej, określonej grupy odbiorców. Poszerzając swój asortyment o proste kartki do koperty, skromne, ale wykonane ze starannością, masz szansę dotrzeć do nowej grupy klientów, tej, która docenia prostotę, estetykę, niższe ceny i krótszy czas realizacji zamówień :-)

Proste kartki do koperty - inspiracja ProjektantkiPonieważ wielu scraperkom trudno jest wyobrazić sobie tworzenie prostych, skromnych projektów, Marta przygotowała na dziś namacalny dowód, że ograniczenie ilości użytych przydasi jest naprawdę możliwe, a przy tym - że w ten sposób mogą powstać piękne, eleganckie kartki handmade! :-) Spójrz, jak wspaniałe i delikatne kartki stworzyła Marta, wykorzystując kolekcję papierów do scrapbookingu Serenity (mały pad), tekturki tematyczne, serwetki z wykrojnika i garść papierowych kwiatów.Kartki ujmują swą prostotą, a jednocześnie przyciągają uwagę delikatnością i elegancją. Proste kartki do koperty ręcznie robione to zdecydowanie lepsza wersja gotowych, kupnych kartek okolicznościowych :-)


Taka skromna praca handmade może być zarówno wyjątkową kartką z życzeniami, jak i pięknym zaproszeniem na uroczystość. Nie ma problemu z powieleniem wzoru, a praca - choć efektowna - nie jest czasochłonna. Same plusy! :-)


Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z ręcznym tworzeniem kartek, na pewno nie bez znaczenia pozostanie dla Ciebie fakt, iż nie musisz zbyt wiele główkować nad doborem elementów pod względem ich kolorystyki. Zobacz, Marta postawiła na jasne papiery do scrapbookingu w odcieniach bieli i kremu, dzięki czemu mogła zdecydować się na wybór kwiatów w zbliżonych barwach, uzyskując monochromatyczny look (popatrz na powyższe zdjęcie), lub wybrać kwiaty kontrastujące z resztą pracy, jak poniżej:A Ty - lubisz robić proste kartki do koperty? Ich przygotowanie to dla Ciebie prawdziwe wyzwanie czy raczej łatwizna? :-) Na jakie okazje najczęściej tworzysz takie skromne projekty scrapbookingowe? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Tymczasem dziękuję Ci za Twoją uwagę i czas poświęcony na przeczytanie dzisiejszego artykułu. Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego dnia! :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger