Dziewczęcy album tylko z papierów do scrapbookingu

Nasze Projektantki wielokrotnie udowadniały, że papiery do scrapbookingu LemonCraft są idealne do tworzenia wyjątkowych albumów handmade. Ostatnio największą popularnością w tym zakresie cieszy się dziewczęca, urocza kolekcja Girl's Little World, z której powstają naprawdę piękne pamiątki do przechowywania zdjęć z dzieciństwa. To, co zadziwia najbardziej, to fakt, że choć dziewczyny tworzą z tej samej kolekcji, każdy album jest inny i potrafi zaskoczyć. Obejrzyj dzisiejszą propozycję Mariny i zachwyć się razem ze mną!Album tylko z papierów do scrapbookingu? To możliwe!


Wiele scraperek nie wyobraża sobie tworzenia swoich prac bez posiadania wielu różnorodnych materiałów kreatywnych, takich jak papierowe i materiałowe kwiaty, różnego rodzaju tekturki tematyczne, stemple, samoprzylepne kryształki i perełki, koronki, sznurki i wiele, wiele innych. Powszechna jest opinia, że najwięcej tego typu produktów zużywa się podczas tworzenia layoutów (ze względu na dużą powierzchnię pracy) oraz albumów, w których ozdobić trzeba co najmniej kilka kart oraz okładkę. Albumy handmade wydają się być także jedną z najtrudniejszych i najbardziej pracochłonnych form w scrapbookingu, dlatego nie każda miłośniczka papierowego rękodzieła decyduje się na ich wykonywanie. Dziś chcę Ci pokazać, że przepiękny, bogaty kompozycyjnie album możesz stworzyć, używając (prawie) tylko papierów do scrapbookingu.

5 zasad, dzięki którym uda Ci się zrobić album tylko z papierów do scrapbookingu


1) znajdź odpowiednie papiery do scrapbookingu, tzn. takie, które mają w kolekcji zarówno arkusze niemal gładkie, jednolite, jak i takie bardziej wyraziste, z konkretnymi wzorami;
2) upewnij się, że wybrana przez Ciebie kolekcja papierów posiada również elementy do wycinania i/lub arkusze, z których możesz wyciąć grafiki, kompozycje z obrazkami itp.;
3) nie bój się łączyć ze sobą różne wzory i kolory;
4) polub precyzyjne wycinanie elementów z papieru;
5) nie bój się warstw!

Stosując powyższe zasady, nie tylko stworzysz piękny album, właściwie radząc sobie bez dodatkowych materiałów do rękodzieła, ale udoskonalisz swój warsztat pracy z zakresu łączenia elementów, budowania kompozycji i technicznego tworzenia albumów scrapbookingowych. Potrzebujesz konkretnego przykładu? Obejrzyj ze mną dzisiejszą niesamowitą inspirację naszej Projektantki, Mariny! :-)

Dziewczęcy album tylko z papierów do scrapbookingu - inspiracja Projektantki

Ten album jest doskonałym przykładem na to, że mając do dyspozycji odpowiednie papiery do scrapbookingu, jesteś w stanie stworzyć efektowny, bogato dekorowany album na zdjęcia, wcale nie wykorzystując zbyt wielu dodatków kreatywnych. Kolekcja Girl's Little World jest tak zaprojektowana, abyś mogła wykonać piękny projekt, stosując niemal wyłącznie papiery i elementy do wycinania dostępne w ramach kolekcji. To oszczędność czasu, pieniędzy i ogromna wygoda! Oczywiście, mogłabyś mi zarzucić kłamstwo, bowiem w albumie Mariny znajdziemy papierowe kwiaty, elementy wycięte wykrojnikami w maszynce oraz nieco bawełnianych koronek, ale musisz przyznać, że są to zaledwie dodatki, drobne akcenty, uzupełniające kompozycję, która świetnie obroniłaby się także bez nich :-)

Największe szaleństwo dekoracyjne znajdziesz na okładce albumu - choć nawet tutaj królują przede wszystkim wycinanki z kolekcji Girl's Little World:Zauważ, że główną ozdobą poszczególnych stron również są elementy do wycinania, które znajdziesz w bloczku A4 do kolekcji oraz grafiki wycięte z arkuszy dużego i małego pada.Poza grafikami oraz papierami w wyraziste desenie i z nasyconą kolorystyką, ozdób mamy tu niewiele: kilka kwiatków, drobne wycinanki z wykrojnika i garść cekinów to właściwie wszystkie przydasie zdobiące wnętrze :-) A musisz przyznać, że strony albumu prezentują się niezwykle bogato i dekoracyjnie!Tym, co niewątpliwie nadaje albumowi wizualnego bogactwa są warstwy. Warstwy kompozycyjne oraz zróżnicowane kształty: prostokątne strony albumu, prostokątne przekładki na zdjęcia i okrągłe elementy dekoracyjne z grafikami świetnie się przenikają i uzupełniają. Dzięki nim strony albumu nie dają wrażenia płaskich i jednolitych, dużo się na nich dzieje i stanowią zróżnicowaną, przyciągającą wzrok całość. Nie bez znaczenia jest tu także gra zróżnicowanych wzorów. Powiedziałabyś, że połączenie kratki, desek i kwiatów wypadnie tak świetnie? :-)Mam nadzieję, że oglądanie albumu Mariny było dla Ciebie tak samo dużą przyjemnością, jak dla mnie! Skusisz się na wykonanie albumu scrapbookingowego niemal wyłącznie z papierów do scrapbookingu? Po którą kolekcję papierów LemonCraft sięgniesz? W jakiej tematyce będzie Twój album? Koniecznie daj mi znać w komentarzu!

Serdecznie dziękuję Ci za Twoją obecność tutaj i życzę miłego dnia :-)PODPIS

1 komentarz:

  1. Album jest prześliczny! Cudowne są te warstwowe kompozycje, wszystkie detale urzekają: kwiatki, koronki, przeszycia... 💝💝💝 Fantastyczny😍

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger