Jak zrobić kartkę vintage z kolekcji Sense and Sensibility - kurs video krok po kroku

Styl vintage jest ponadczasowy, uniwersalny i niezwykle romantyczny. Nic więc dziwnego, że cieszy się niesłabnącą popularnością wśród scraperek z całego świata. Jeśli nie wiesz, jak uzyskać efekt postarzenia na pracy, jakie papiery do scrapbookingu będą najlepsze do klimatycznych, starociowych projektów i jak dobrać pasujące do kompozycji dodatki, obejrzyj dzisiejszą inspirację Emilii oraz Jej kurs video, w którym pokazuje, jak zrobić kartkę vintage z kolekcji Sense and Sensibility.

Jak zrobić kartkę vintage?


Zrobienie kartki vintage wcale nie jest trudne, wystarczy wybrać odpowiednie papiery do scrapbookingu i pasujące dodatki oraz zastosować kilka prostych tricków. Oto lista materiałów i zabiegów, które pozwolą Ci uzyskać starociowy klimat Twojej kartki. Jak zrobić kartkę w stylu vintage? Wykorzystaj wszystkie lub niektóre z poniższych podpowiedzi! :-)

1) wybierz bazę kartki w kolorze kraft - brązowa tektura wydaje się być zdecydowanie bardziej vintage niż śnieżnobiała baza ;-)

2) wybierz papiery do scrapbookingu, które posiadają klasyczne desenie (drobne kwiatki, krata, paski) oraz które stylizowane są na stare arkusze, np. za pomocą imitacji przetarć, zagnieceń, spękań, przebarwień itp. Jak za chwilę zobaczysz w dzisiejszej inspiracji Emilii, papiery z kolekcji Sense and Sensibility nadają się do tego typu projektów idealnie! Ale wśród kolekcji LemonCraft znajdziesz wiele takich w klimatach vintage :-)

3) zastosuj triki postarzające elementy pracy: zagięcia warstw papieru na brzegach, tuszowanie brzegów brązowym tuszem, rozbielanie fragmentów pracy białym gesso lub białą farbą kredową, przedarcia papieru, udawane ślady po przeszyciach (zrobione np. radełkiem lub specjalnym wykrojnikiem);

4) wybierz motywy kojarzące się z przeszłością, z mijającym czasem, np. koronki, zegary, ramki, perłowe lub metalowe ćwieki.

Im więcej powyższych wskazówek wykorzystasz w swojej pracy, tym bardziej będzie mieć ona charakter vintage!

Jak zrobić kartkę vintage z kolekcji Sense and Sensibility - inspiracja Projektantki


Emilka przygotowała na dziś przepiękną kartkę vintage, wykonaną z niebieskich i brązowych arkuszy papieru z kolekcji Sense and Sensibility. Zastosowała szereg trików sprawiających, że praca ma naprawdę starodawny klimat.

Mamy tutaj bazę kartki w kolorze kraft, imitację przeszyć wykonaną radełkiem, koronki, przedarcia papieru, uniesione brzegi warstw, motyw tarczy zegarowej, uroczą ramkę i papiery pełne przecierek, przebarwień i spękań.


Kartka ma mnóstwo warstw, ażurowych elementów i trochę bieli - wszystko to sprawia, że kartka vintage wykonana przez Emilię nie jest ciężka, wręcz przeciwnie - sporo w niej lekkości i delikatności, pomimo zastosowania konkretnej, zdecydowanej kolorystyki i określonej stylistyki :-)

Jeśli pomimo powyższego krótkiego poradnika oraz zdjęć prezentujących przepiękną pracę naszej Projektantki nadal masz wątpliwości, jak zrobić kartkę vintage, Emilia przygotowała dla Ciebie czytelny, skondensowany kurs video krok po kroku, prezentujący etapy powstawania powyższej pracy. Z pomocą Emilki możesz stworzyć kartkę vintage z kolekcji Sense and Sensibility, lub wykorzystać jedynie zaprezentowane techniki i rozwiązania, tworząc swoją starociową pracę z zupełnie innej kolekcji. Film znajdziesz na naszym kanale YouTube oraz poniżej:To co, skusisz się na pracę scrapbookingową w stylu vintage? Po które papiery LemonCraft sięgniesz? :-)

Dziękuję Ci za Twoją dzisiejszą obecność! Życzę Ci wspaniałego dnia :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger