Scrapbooking a koronawirus: kartka z motywującym przesłaniem

Nie zawaham się użyć stwierdzenia, że scrapbooking może być formą arte-terapii. Niejednokrotnie słyszałam od innych scraperek, iż robienie kartek czy albumów pomaga się odstresować, wyciszyć, jest odskocznią w trudnych chwilach. Sama też często sięgam po papiery do scrapbookingu wtedy, gdy jest mi źle. Wycinanie papierowych elementów, układanie kompozycji i obserwowanie, jak spod moich rąk powstaje piękne rękodzieło zdecydowanie poprawia humor. Ale scrapbooking posiada właściwości terapeutyczne na dwóch płaszczyznach: może z nich skorzystać nie tylko osoba tworząca, ale i osoba obdarowywana rękodziełem. I o tym właśnie jest dzisiejszy artykuł! Zobacz, jak możesz w tych ciężkich czasach pandemii poprawić humor sobie i komuś bliskiemu. Pozwól, by zachwyciła Cię kartka z motywującym przesłaniem, wykonana przez naszą Projektantkę, Ewę, i zainspiruj się do stworzenia prac niosących komuś dobre, krzepiące słowo! :-)Scrapboking a koronawirus, czyli dlaczego warto zrobić kartkę z motywującym przesłaniem?

Nie ma co ukrywać, nastały dla wszystkich ciężkie czasy. Teraz co prawda powoli szum medialny związany z koronawirusem się wycisza, a odmrażanie gospodarki sprawia, że coraz częściej zapominamy się i choć przez krótkie chwile nasze życie wygląda tak, jak dawniej. Wciąż jednak wiele osób boryka się z problemem lęku, smutku, obawy... Te negatywne emocje odbierają radość życia i sprawiają, że po prostu nic nam się nie chce... Choć wydaje się to dość trywialnym stwierdzeniem, scrapbooking naprawdę może ze sobą nieść terapeutyczną moc! I to zarówno dla osoby tworzącej, jak i tej, która stworzone rękodzieło otrzyma. Jak to możliwe?

Ty, jako scraperka, oddając się twórczej pracy, czerpiesz przyjemność z samego procesu tworzenia. Jeśli w Twojej pracowni czy kąciku scrapowym (albo nawet na stole w kuchni) powstaje kartka z motywującym przesłaniem, którą robisz ot tak, z potrzeby serca, możesz pozwolić sobie na pełną swobodę twórczą. Wyciągnij ulubione papiery do scrapbookingu, sięgnij po swoje ukochane przydasie, wybierz kolory, które Cię kręcą. Pobaw się mediami, jeśli lubisz, albo wykorzystaj ulubioną kompozycję. Do gotowej pracy dobierz pokrzepiający cytat, motywujące przesłanie, które sprawi, że ktoś się dzięki Tobie uśmiechnie. Już samo tworzenie na pewno poprawi Ci humor, a jeśli pomyślisz o tym, iż jednocześnie robisz dobry uczynek... Buzia sama się uśmiecha na myśl o tym, prawda? :-)

Teraz druga strona medalu. Wyobraź sobie, że ktoś, kto psychicznie naprawdę źle znosi sytuację związaną z pandemią koronawirusa, nagle, zupełnie niespodziewanie, otrzymuje Twoją piękną kartkę. Zachwyca się misternym rękodziełem, cieszy się, że tak wspaniała praca trafiła właśnie w Jego ręce, a motywujące przesłanie podnosi na duchu i zmusza do refleksji. I pozwala choć na chwilę przegnać ciemne chmury. Bo jest ktoś, kto o mnie myśli. Bo jest piękno na tym świecie, piękno, które niezmiennie trwa, niezależnie od wszystkiego. Bo ktoś podpowiada mi, by mimo wszystko cieszyć się życiem, robić swoje, nie dać się smutkom. A teraz zobacz, jaką kartką można poprawić humor minimum dwóm osobom - sobie i komuś. Zapraszam Cię do obejrzenia dzisiejszej inspiracji Ewy!

Kartka z motywującym przesłaniem - inspiracja Projektantki

Piękne, motywujące i pokrzepiające przesłanie oraz energetyczne kolory - oto elementy, na które postawiła Ewa, tworząc swoją dzisiejszą inspirację. Soczysty, mocny róż, skonfrontowany z zielenią liści i bielą tła, daje radosny, a zarazem lekki efekt.Kartka Ewy to harmonijne, bardzo udane połączenie dwóch kolekcji papierów do scrapbookingu LemonCraft: Next To Me oraz Sweet Secrets. Myślę, że ta praca to doskonały dowód na to, że kolekcje LemonCraft można dowolnie mixować, za każdym razem uzyskując piękne rezultaty :-)
Formą terapii dla Ewy było tworzenie barwnej kompozycji z ulubionych przydasi oraz delikatna zabawa mediami - radosne chlapnięcia farbą z pewnością przywołają też uśmiech na twarzy osoby obdarowanej tą piękną kartką :-)

Mnie humor poprawił się od samego patrzenia na tę radosną, energetyczną pracę! A Tobie? :-)PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger