Kartka miłosna nie musi być czerwona - sprawdź!

Z czym kojarzy Ci się rękodzieło w tematyce miłosnej? Większość scraperek będzie mieć skojarzenie z barwą czerwoną lub różową i ze sporą ilością serc. Jeśli należysz do grona wielbicielek delikatnego, romantycznego stylu w scrapbookingu, ta myśl o czerwieni zapewne Cię przeraża. Nie martw się, dziś pokażę Ci, że możesz stworzyć pełną miłości pracę, nie rezygnując ze swojej ulubionej stylistyki i palety barw, w której czujesz się bezpiecznie. A żeby nie być gołosłowną, pokażę Ci przepiękną pracę naszej Projektantki, Asi. Kartka miłosna w błękitach i bieli zaskoczy Cię swoją delikatnością i wymownością. Gotowa? Czytaj dalej!
Kartka miłosna handmade - jak może wyglądać?


Jeśli w Twojej głowie tkwi silnie zakorzeniony stereotyp miłosnej kartki pełnej czerwieni i serc, natychmiast go porzuć! :-) To znaczy - jeśli lubisz taką standardową stylistykę miłosną, to oczywiście nie zmuszaj się do zmian. Chcę Ci tylko pokazać, iż w rękodziele zawsze masz do wyboru wiele dróg, nawet, jeśli początkowo wydaje Ci się, że widzisz tylko tę jedną słuszną ;-) Tak jest właśnie w przypadku miłosnych prac. Bo kto powiedział, że aby wyrazić uczucie, musisz umieścić na swojej kartce chociaż jedno serce? Albo, że taka kartka koniecznie musi być skąpana w czerwieni? Miłość przecież niejedno ma imię! Może być dzika i namiętna, albo tajemnicza, albo delikatna i romantyczna...

Jak zatem może wyglądać kartka miłosna? Odpowiedź jest prosta i trudna zarazem, ponieważ taka kartka może wyglądać... jak tylko chcesz! 

Romantyczną i subtelną kartkę miłosną stworzysz, wykorzystując w tym celu jasne papiery do scrapbookingu i pastelowe dodatki. Delikatne kwiaty, motyle, zwiewne koronki to elementy, którymi wspaniale uzupełnisz kompozycję pracy o takim charakterze.

Kartka miłosna może, oczywiście, wykorzystywać motyw serca. Ale jeśli nie masz na to ochoty, pamiętaj, że uczucie można wyrazić w rękodziele na wiele różnych sposobów.

Jak sprawić, by kartka od razu wyglądała na miłosną pracę, nawet, jeśli nie zawiera serc? Oto kilka podpowiedzi:

- zamieść na kartce zdjęcie zakochanej pary lub grafikę przedstawiającą parę kochanków;
- wykorzystaj miłosny cytat: fragment wiersza albo piosenki, lub wkomponuj w kartkę odpowiedni aforyzm;
- możesz też zamieścić na pracy kilka prostych słów, choćby banalne (ale jak wiele mówiące!): "kocham Cię", "myślę o Tobie" czy "Jesteś dla mnie wszystkim".

Kartka miłosna w romantycznym stylu - inspiracja ProjektantkiAsia przygotowała na dziś kartkę pełną ciepłych uczuć, choć sama praca utrzymana jest zdecydowanie w chłodnej palecie barw ;-) Z delikatnej, jasnej kolekcji papierów do scrapbookingu Serenity powstało przepiękne wyznanie miłości, zobacz sama:


Swój romantyczny charakter kartka zyskała dzięki lekkiej, eterycznej wręcz kompozycji ręcznie robionych kwiatów, motywowi koronki, misternej ramce w barokowym stylu. Swoistą kropką nad i jest tutaj zamieszczone na kartce wyznanie: Myślę o Tobie. Kilka prostych słów, a jak bardzo mogą poruszyć, prawda?Jeśli podoba Ci się kartka Asi i chciałabyś spróbować wykonać pracę w tym stylu, to mam dla Ciebie świetną wiadomość! Klikając w poniższy przycisk, możesz obejrzeć kurs scrapbooking w wersji video. Asia pokazuje w nim, krok po kroku, jak stworzyła swoją miłosną kartkę! Zainspiruj się i łam stereotypy, tworząc pełne uroku, delikatne miłosne kompozycje! :-)Mam nadzieję, że poczułaś się dziś zainspirowana do stworzenia nietypowej kartki miłosnej! Pamiętaj, że miłosna praca handmade wcale nie musi być dedykowana kochankowi. Równie dobrze możesz stworzyć piękne miłosne wyznanie, które wręczysz mamie, siostrze albo przyjaciółce :-) Po którą kolekcję papierów LemonCraft sięgniesz, by stworzyć swoją pełną romantyzmu, miłosną kartkę?

Życzę Ci wspaniałego, kreatywnego dnia! :-)
PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger