Jak zapakować wino na prezent ślubny

Każdy choć raz w swoim życiu ma problem z zapakowaniem prezentu. Największym wyzwaniem są zazwyczaj butelki z przeróżnymi trunkami. Jak na ironię, stają się one coraz popularniejszym podarunkiem, zwłaszcza na ślub - zamiast kwiatów. Jeśli i Ty zastanawiasz się, jak zapakować wino na prezent ślubny, koniecznie przeczytaj dzisiejszy tekst i obejrzyj przepiękną inspirację naszej Projektantki, Marty.
Co zamiast kwiatów na ślub?


Państwo Młodzi często piszą w ślubnych zaproszeniach, że proszą o drobne upominki zamiast kwiatów. W wielu przypadkach podają także, co konkretnie chcieliby otrzymać, choć czasami pozostawia się dowolność gościom. Najczęstsze upominki zamiast kwiatów to:

- kupony lotka,
- fanty dla dzieci z domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej lub szpitali,
- karma dla zwierząt ze schroniska,
- książki,
- czekoladki i inne słodycze,
- wino lub inne alkohole.Przewrotnie trunki umieściłam na końcu tej listy, choć chyba stanowią najczęstszą alternatywę dla ślubnych kwiatów od gości. I to właśnie pakowaniem wina na prezent ślubny dziś się zajmiemy.


Jak zapakować alkohol na prezent? - pomysły dla każdego


Wręczenie wina w formie upominku bywa kłopotliwe. Popularne torebki prezentowe na wino są jakąś opcją, ale każdy, kto choć raz skorzystał z tego rozwiązania, wie, że człowiek stresuje się później przez cały czas, aż do momentu przekazania podarunku. Dlaczego? Cóż, butelki z alkoholem są dość masywne i ciężkie, a papierowe torebki z uchwytami ze sznurka, zawiązanymi na słowo honoru, nie wzbudzają zaufania...

Oto 3 najlepsze sposoby na zapakowanie wina na prezent:

1) Pudełko na wino
2) Skrzynka na wino
3) Dekoracyjna etykietaKtóry z nich jest najlepszy? Moim zdaniem skrzynka na wino. A dlaczego? O tym poniżej.


Skrzynka na wino - sprawdź, dlaczego jest to najlepszy wybór!


Jeśli zastanawiasz się, jak zapakować wino na prezent ślubny, musisz wiedzieć, że warto zwrócić uwagę na dwa główne aspekty:

- opakowanie powinno być eleganckie i stosowne do okoliczności
oraz
- opakowanie na wino powinno być praktyczne (czyli wygodne do trzymania, wręczania i w odpowiedni sposób zabezpieczające zawartość).

Skrzynka na wino jest najtrwalszą formą opakowania na alkohol, przynajmniej z opcji wymienionych powyżej ;-) Ma także wiele innych atutów:

- prezentuje się elegancko,
- może posłużyć później do przechowywania innych pamiątek ślubnych,
- można ją dowolnie udekorować,
- jest wykonana z naturalnych materiałów i świetnie wpisuje się w aktualne trendy ślubne - eko, rustykalny, retro.

Jak zapakować wino na prezent ślubny - inspiracja ProjektantkiMarta przygotowała dziś inspirację, która świetnie ukazuje możliwości gotowej, drewnianej skrzynki na wino. Jak zapakować wino na prezent ślubny? Wystarczy skrzynkę okleić, wybierając romantyczne papiery do scrapbookingu, a później dodać personalizację oraz pasujące do okoliczności dekoracje!
Zobacz, wystarczy dekoracyjny papier scrapowy i trochę kwiatów, by stworzyć piękne opakowanie na alkohol oraz... trwałą skrzynkę na drobne pamiątki z dnia ślubu :-)Aby w piękny sposób udekorować drewniane pudełko na wino, wcale nie trzeba zajmować się na co dzień scrapbookingiem! :-) To, oczywiście, pomaga, zwłaszcza jeśli chodzi o dostęp do materiałów i narzędzi ułatwiających pracę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by właśnie na takiej skrzynce spróbować swoich sił w rękodziele po raz pierwszy (zwłaszcza, że nie trzeba robić dużych zakupów, by takie opakowanie udekorować).

Marta wybrała do swojej pracy papiery do scrapbookingu z kolekcji Serenity. Delikatne błękity połączone z bielą,  piękne kwiatowe kompozycje i romantyczny wzór koronki świetnie pasują na dekorację ślubną.

Kompozycja z kwiatów z foamiranu, listków i motylków jest delikatna, ale jednocześnie bogata.Na pewno miło jest dostać tak pięknie opakowany trunek - zwłaszcza, że skrzyneczkę można sobie zostawić na długie, długie lata :-)A Tobie zdarza się dawać wino w prezencie? W czym je wręczasz? Czy dekorujesz jakoś opakowanie? Jestem bardzo ciekawa, jak to u Ciebie wygląda :-)

Dziękuję Ci za Twoją obecność i czas poświęcony na przeczytanie artykułu. Mam nadzieję, że piękna praca Marty zainspirowała Cię do twórczego opakowywania ślubnych upominków! :-) Dobrego dnia!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger