Miłość niejedno ma imię, czyli: nie tylko klasyczna kartka miłosna

Miłość to jedno z najważniejszych, a zarazem najbardziej złożonych, uczuć w życiu człowieka. Kto kocha swoich bliskich, ten wie, że miłość niejedno ma imię. Można kochać partnera lub partnerkę, dziecko, rodziców, przyjaciół, zwierzęta, przyrodę... i każda z tych miłości będzie zupełnie inna! Odbicie tych zróżnicowanych uczuć znaleźć możemy w rękodziele. Scrapbooking każdego dnia zaskakuje nas wielością form miłosnych prac. Klasyczna kartka miłosna, z sercem i kolorem czerwonym, nie jest jedyną możliwością. Ba, nie jest nawet najczęściej wybieranym sposobem na okazanie i podkreślenie uczuć! Jak jeszcze może wyglądać kartka miłosna handmade? Co, poza kartką, można w tym temacie stworzyć? Zapraszam Cię do lektury dzisiejszego artykułu. Koniecznie obejrzyj też przepiękne i różnorodne inspiracje naszych Projektantek: Julii, Agaty i Tatiany.
Miłość niejedno ma imię - jakie kartki miłosne handmade są modne?


Czerwony kolor i serca - tak większość ludzi wyobraża sobie klasyczną kartkę miłosną, tę wręczaną zazwyczaj na Walentynki. W rękodziele każdego dnia walczymy z tym stereotypem, prezentując mnóstwo zróżnicowanych prac w tematyce miłosnej. Kartka miłosna nie musi być czerwona, nie musi też mieć serc, by wszyscy widzieli, że to o to piękne uczucie chodzi... ;-) Tworząc miłosne prace, możesz wybierać z całej palety barw i z wielu różnych motywów. Ale jakie kartki miłosne handmade są modne? Na czym najlepiej się skupić?

Ogromną popularnością cieszą się prace niemal monochromatyczne: białe, kremowe, błękitne, różowe. Czasami, dla przełamania, stosuje się niewielki dodatek innego koloru. Ponieważ miłość to romantyzm i delikatność, ręcznie robione kartki miłosne są - w zdecydowanej większości - utrzymane w pastelowej kolorystyce i posiadają mnóstwo romantycznych, pięknych dodatków: okazałe kwiaty, zwiewne tiule i koronki, ażurowe elementy z wykrojników. Nie brakuje w tych pracach motyli, zakochanych par, dobranych tematycznie napisów.

Kartka miłosna - czy tylko na walentynki?


Choć przyjęło się, że kartka miłosna to podarunek typowo walentynkowy, istnieje przecież mnóstwo okazji, podczas których chcemy podkreślić naszą miłość do kogoś lub winszować czyjejś miłości! Dlatego kartka miłosna to nie tylko kartka walentynkowa, ale także kartka ślubna, kartka na rocznicę ślubu, praca na Dzień Matki oraz rękodzieło na wiele innych okazji.

Rękodzieło pełne miłości - co zamiast miłosnej kartki?


Oczywiście, w scrapbookingu funkcjonuje wiele form, które z powodzeniem posłużą do wyrażenia uczuć. Wcale nie musi to być więc kartka miłosna! Aby podkreślić wyjątkowe uczucie, wiążące dwoje ludzi, możesz stworzyć scrap, ramkę, album, exploding box i każdą inną formę, jaka przyjdzie Cu do głowy :-) Miłość naprawdę niejedno ma imię i można ją wyrażać na tysiące sposobów!

Miłość w scrapbookingu - inspiracje Projektantek


Dla potwierdzenia moich powyższych słów chcę Ci dziś pokazać trzy miłosne prace. Wszystkie wyglądają zupełnie inaczej, są stworzone w innych formach i kolorach, ale łączy je temat miłości :-)

Julia przygotowała przepiękne, delikatne, monochromatyczne pudełko ślubne, idealne na kartkę, prezent pieniężny czy jako pamiątkowe pudełko na ślubne fotografie.


Praca Julii jest szalenie romantyczna. Mamy tutaj mnóstwo detali w jasnej kolorystyce, większość jest biała i kremowa, kroplą koloru jest tutaj jasny, pastelowy róż. Miłosne pudełko zyskuje swój niesamowity klimat ażurowym wycinankom, koronkom, motywowi młodej pary, licznym kwiatom i uroczym motylkom.

Papiery do scrapbookingu z kolekcji Next To Me LemonCraft nadały się wprost idealnie do tego zwiewnego, pełnego uczuć projektu. 


Zupełnie inny klimat prezentuje kartka miłosna wykonana przez Agatę.


Praca Agaty również jest szalenie romantyczna, ale zdecydowanie mniej ażurowa. Utrzymana w odcieniach jaśniutkiego beżu i pastelowego różu, posiada kompozycję kwiatową w mocniejszych barwach. Intensywny, nasycony róż z dodatkiem drobnych, zielonych listków, niewątpliwie ożywia pracę i przenosi nas w wyobraźni do pachnącego, różanego ogrodu :-) Praca jest wyrazista i jednocześnie bardzo elegancka.Motyw zegara sprawia, że praca staje się idealnym upominkiem z okazji rocznicy ślubu. Ale dobra będzie również na ślub, albo na urodziny ukochanej osoby!

Piękna kartka Agaty powstała z romantycznej i nastrojowej kolekcji papierów: Sweet Secrets.

Tatiana przygotowała na dziś kartkę na ślub, utrzymaną w najmodniejszych kolorach ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych.

Projektantka połączyła świeżą, miętową zieleń z ciepłym kolorem brzoskwiniowym. To piękne zestawienie kolorów znajdziesz w papierach do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Love of my life.
Kartkę zdobi kompozycja kwiatowa, utrzymana w kolorach papierów:
W centralnej części kompozycji znajduje się efektowny shaker box z obrazkiem tematycznym.
Praca Tatiany jest piękna, wyrazista, pełna miłości, ale odbiega - tak od klasycznych kartek miłosnych, jak i od typowych prac ślubnych :-) To kolejny dowód na to, że miłość niejedno ma imię! :D 
Jak widzisz, miłość można wyrażać na wiele sposobów! A jaka kartka miłosna bądź inne miłosne rękodzieło powstanie w Twojej pracowni? :-) Daj znać w komentarzu!

Dziękuję za czas, który poświęciłaś na przeczytaniu dzisiejszego artykułu :-) Życzę Ci dnia pełnego radosnych niespodzianek, uśmiechu i kreatywności!

  PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger