Okoliczności: ciąża i macierzyństwo - pamiątki scrapbooking dla mam i ich dzieci

Ciąża i macierzyństwo wypełnione są chwilami, które warto celebrować. Jako scraperki, mamy dość łatwo. Możemy same wykonać sobie pamiątki z naszymi maluszkami lub starszymi pociechami. Możemy też sprawić radość kobiecie, która właśnie dowiedziała się o ciąży lub urodziła dziecko. Tak czy siak - scrapbooking jest wymarzonym środkiem wyrazu, by uczcić macierzyństwo. Co możesz wykonać dla siebie lub dla innej matki? Możliwości jest mnóstwo! Dziś Projektantki LemonCraft przedstawią kilka interesujących propozycji. A ja postaram się okrasić je inspirującym komentarzem. Gotowa? Zaczynamy!

Ciąża i macierzyństwo - stwórz pamiątkę na całe życie!


Ciąża trwa 9 miesięcy i, choć wiele z tego etapu życia pamiętamy, mnóstwo szczegółów zaciera się w pamięci wraz z upływem lat. Warto robić sobie zdjęcia z rosnącym brzuszkiem czy skusić się na profesjonalną sesję ciążową, a później wykonać album ciążowy prezentujący, jak mama z maleństwem noszonym pod sercem zmieniali się przez te ok. 40 tygodni. Oprawienie testu ciążowego też może być interesujące - nie oszukujmy się, większość z nas i tak zachowuje te pamiętne, namacalne dwie kreski ;-) Test ciążowy możesz przechowywać w ręcznie dekorowanej szkatułce, w ciążowym pudełku wspomnień, albo stworzyć ramkę foto lub scrap z kieszonką/schowkiem na test. 

Macierzyństwo to okres wspaniały i bardzo długi ;-) Każda scrapująca matka przez lata gromadzi ramki, scrapy, podobrazia, albumy i mini albumy ze zdjęciami swoich pociech. W danym momencie uwiecznianie ważnych i dobrych chwil z dzieckiem to celebrowanie macierzyństwa oraz okazja do twórczej aktywności ;-) W przyszłości jednak nagromadzone rękodzieło staje się wyjątkową, sentymentalną pamiątką - dla nas i dla naszych dzieci. Oraz dla przyszłych pokoleń!

W temacie ciąży i macierzyństwa prace możesz wykonać nie tylko dla siebie, ale także dla innych otaczających Cię matek i przyszłych matek. Siostra, przyjaciółka, kuzynka, szwagierka - na pewno masz w swoim otoczeniu kobietę, której możesz wręczyć kartkę gratulacyjną z okazji narodzin maluszka albo pamiątkową metryczkę urodzeniową :-) Ona się ucieszy, a Ty będziesz mogła oddać się swojej największej pasji bez wyrzutów sumienia - wszak robisz coś, by uszczęśliwić innych! :D

Scrapbooking - prace w temacie ciąży i macierzyństwa - inspiracje


Nasze wspaniałe Projektantki przygotowały na dziś kilka interesujących i zachwycających propozycji prac w temacie ciąży i macierzyństwa. Obejrzyj je razem ze mną!Jasmina Jus - z dziecięcej kolekcji papierów Lullaby LemonCraft - wykonała delikatną ramkę na zdjęcie maluszka. Każda mama robi swoim dzieciom mnóstwo zdjęć, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, kiedy maluszek co chwilę się zmienia i tak szybko rośnie... Samodzielnie wykonana ramka na zdjęcie będzie piękną ozdobą, którą można dopasować do wnętrza.

Ramka Jasminy przygotowana została na zdjęcie małej dziewczynki, stąd dużo tu kwiatów i różu. Nie brakuje też akcentów typowo dziecięcych - spójrz na tę urocza grafikę z misiem, którą znajdziesz wśród papierów kolekcji Lullaby :-)

Magda przygotowała chłopięcy album handmade na mnóstwo zdjęć z pierwszego roku życia oraz na sporo zapisków z tego wyjątkowego czasu. Ponieważ w albumie znajduje się mnóstwo skrytek, rozkładówek, kieszonek i mini albumików, Magda zrezygnowała z przestrzennych ozdób. Najpiękniejszą dekoracją tego dziecięcego albumu będą papiery do scrapbookingu z kolekcji Lullaby oraz zdjęcia maluszka :-)

Na pierwszej stronie znalazło się miejsce m.in. na metryczkę z najważniejszymi informacjami dotyczącymi noworodka:W tym albumie zmieści się naprawdę całe mnóstwo zdjęć! :-)

A tutaj cudna, bardzo pomysłowa rozkładówka na 12 zdjęć - po jednym z każdego miesiąca życia. Świetny sposób, żeby mieć w jednym miejscu porównanie, jak dziecko zmieniało się z miesiąca na miesiąc!Donata pomyślała o tych wszystkich mamach, które pragną uczcić pojawienie się dzieciątka na świecie :-) Urocze, bardzo dekoracyjne toppery np. do tortu na baby shower czy chrzciny, będą też piękną dekoracją pokoju dziecięcego - można je wbić np. w ziemię w doniczce z kwiatkiem. Dzięki takiej dekoracji w prosty sposób wprowadzisz nieco bajkowego, kolorowego świata do kącika swojego maluszka.

Weronika się wyłamała ;-) i nie sięgnęła po typowo dziecięcą kolekcję papierów scrapowych. W swojej pracy wykorzystała arkusze z kolekcji Blush. I stworzyła piękną kartkę dla mamy. Będzie idealna zarówno jako kartka gratulacyjna dla młodej mamy, jak i np. na Dzień Matki :-)


Julia stworzyła uroczy exploding box gratulacyjny dla świeżo upieczonych rodziców. Taki box może być pełen ciepłych, dodających otuchy słów, a może też skrywać w sobie jakiś drobny upominek dla maluszka.

Tatiana z kolei proponuje uroczy scrap ze zdjęciem dzieciątka. Ręcznie robiona ramka z imieniem i zdjęciem dziecka to wspaniały upominek, który wzruszy każdą mamę (i tatę!) :-)


Marta proponuje powitalną kartkę dla maluszka. Ale nie taką zwykłą kartką, tylko z przepięknym, tiulowym shaker boxem. W akcie desperacji taka kartka może posłużyć młodym rodzicom za grzechotkę, która na chwilę zajmie maleństwo ;-) Żartuję :D Ale na pewno będzie piękną pamiątką, może też stać się uroczą dekoracją dziecięcego pokoju.

A Ty zrobiłaś dla siebie lub dla innej mamy pamiątki z okresu ciąży? Oprawiasz najszczęśliwsze chwile macierzyństwa? Tworzysz pamiątki dla siebie i swoich dzieci? A jeśli tak - to bardzo ciekawi mnie, czy tak, jak nasze Projektantki, sięgasz przy takich pracach przede wszystkim po dziecięce kolekcje papierów do scrapbookingu, czy może adaptujesz do tych projektów inne papiery scrapowe? :-)

Życzę wspaniałego dnia oraz wyjątkowo udanego weekendu! :-)

PODPIS

1 komentarz:

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger