Papiery do scrapbookingu A4 - idealne do kartek DL!

Papiery do scrapbookingu wybieramy najczęściej w formatach tradycyjnych. Duże bloczki papierów do scrapbookingu 30 x 30 są świetne do wykonywania scrapów, albumów oraz exploding boxów, małe papiery do scrapbookingu 15 x 15 cm stosujemy głównie wtedy, gdy tworzymy kartki okolicznościowe handmade. A co z papierami A4? Jeszcze do niedawna papiery do scrapbookingu A4 były kojarzone z digi papierami do samodzielnego wydruku - bo większość scraperek posiada tradycyjne drukarki drukujące w formacie podstawowym A4. Ale dziś coraz częściej sięgamy po bloczki kreatywne i zestawy basic w tym formacie. Bo są idealne do wielu prac, na przykład do podłużnych kartek w formacie DL. Chcesz się przekonać, że to prawda? Przeczytaj dzisiejszy tekst i obejrzyj wspaniałą inspirację naszej Projektantki, Ewy.Papiery do scrapbookingu A4 - dlaczego warto je mieć?


Bloczki papierów scrapowych A4 weszły do oferty LemonCraft stosunkowo niedawno. Początkowo były to bloczki basic oraz zestawy Leaves, stworzone z myślą o wycinaniu listków - nożyczkami, wykrojnikami czy dziurkaczami ozdobnymi. Scraperki z całego świata szybko pokochały nasz nowy format papierów do scrapbookingu, więc poszłyśmy o krok dalej. Dziś możesz w naszej ofercie znaleźć wiele zestawów papierów do scrapbookingu w formacie A4 - mamy bloczki kreatywne, związane z jakąś konkretną tematyką, bloczki uzupełniające do kolekcji głównych oraz bloczki albumowe, dzięki którym szybko i łatwo wykonasz album handmade.

Jeśli jeszcze nie jesteś posiadaczką papierów do scrapbookingu LemonCraft w formacie A4, powiem Ci teraz, dlaczego warto to zmienić ;-)

5 powodów dla których warto mieć papiery do scrapbookingu A4:

1) są łatwe do przechowywania, nie zajmują tyle miejsca, co tradycyjne arkusze 30x30 i mieszczą się np. w standardowych biurowych organizerach;

2) nie generują tak zwanych ścinków, czyli resztek papierów (z którymi większość z nas nie wie, co zrobić i których sterta nieustannie rośnie :P), a jeśli generują, to w znacznie ograniczonym stopniu;

3) pozwalają szybko i bez problemu uzyskać pożądany format strony albumu czy kartki handmade;

4) umożliwiają cięcie papieru przy pomocy prostych narzędzi - wystarczy klasyczna gilotyna lub trymer, nie trzeba nabywać specjalnego narzędzia do cięcia dużych arkuszy;

5) bloczek papierów scrapowych A4 mieści się do dużej torebki, więc można go wszędzie ze sobą zabrać!

Przekonałam Cię? Jeśli tak, wszystkie bloczki A4 LemonCraft znajdziesz TUTAJ :-)

Kartki w formacie DL i papiery A4 - duet idealny!


Kartki w formacie DL, czyli o wymiarach 21x9.9 cm (choć większość z nas ma skłonność do upraszczania tych wymiarów do 21x10 cm :D), idealnie wpisuje się w ideę papierów scrapbookingowych A4, ponieważ krótszy bok takiego papieru to... własnie 21 cm :-) Dzięki temu z jednego arkusza papieru scrapowego możesz wyciąć 3 kawałki papieru idealnie dopasowane do bazy kartki DL, jednocześnie nie produkując ścinków papieru, które musiałabyś upchnąć w kartonie ze ścinkami ;-)

Co więcej, jeśli sięgasz po papiery do scrapbookingu A4, kartkę DL przygotujesz w tempie ekspresowym - wystarczy zaledwie jedno cięcie, by przyciąć arkusz do odpowiednich wymiarów, nie masz też zbyt wiele do odmierzania linijką ;-) Same zalety!


Kartka DL z papierów w formacie A4 - inspiracja Projektantki
Dziś nasza Projektantka, Ewa, prezentuje przepiękną kartkę handmade stworzoną z papierów do scrapbookingu A4. Ewa wykorzystała bloczek A4 do kolekcji Blush oraz basicowy pad papierów A4 do kolekcji Sweet Secrets.Miętowy papier z kolekcji papierów do scrapbookingu Blush LemonCraft Ewa przycięła wymiarem do bazy. Arkusz A4 w drewniany wzór, z kolekcji Sweet Secrets, przycięła odrobinę mniejszy, by nie zakryć w pełni pierwszej warstwy kompozycji :-)


Dwa papiery do scrapbookingu A4, jedna dekoracyjna ramka, wymowny napis wycięty z bloczku, ręczne przeszycia oraz piękne kwiaty, listki i motylki - tyle wystarczy, by w szybki i prosty sposób wykonać niezwykle efektowną, zachwycającą kartkę handmade!
Zwróć uwagę, że delikatna i elegancka kartka w formacie DL, którą przygotowała na dziś Ewa, idealnie wpisuje się kolorystyką i nastrojem w nasze aktualne wyzwanie scrapbooking z moodboardem.Jeśli jeszcze nie wzięłaś w nim udziału, pospiesz się, bo masz czas tylko do końca miesiąca, a do wygrania świetna nagroda! :-) Wyzwanie, wraz z wytycznymi oraz inspiracjami naszych Projektantek znajdziesz TUTAJ :-)

Dziękuję za Twoją obecność i za poświęcony nam czas! :-) Życzę Ci dnia pełnego pasji i kreatywności :-)
PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger