Ramka scrapbooking na bazie hdf

Wczoraj pokazałam Ci przepiękną dekorację do domu, którą wykonała Gosia. Dziś chcę Ci zaprezentować zupełnie inne zastosowanie tej samej bazy hdf. Będziesz zdziwiona, jak różne efekty można uzyskać, stosując tę samą ramkę! Nasza Szefowa, Ania, przygotowała na dziś piękną ramkę ze zdjęciem. Ramka scrapbooking na bazie hdf to piękna, sentymentalna pamiątka i dekoracja w jednym. Daj się zainspirować!


Ramka foto z bazy hdf - tak czy nie?

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej kupić gotową ramkę na zdjęcie w sklepie i udekorować ją po swojemu, czy stworzyć projekt na bazie hdf, to... nie pomogę Ci, gdyż każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety :-) Podpowiem tylko, że bazy hdf, dzięki swej trwałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych, stanowią szalenie inspirujący, pobudzający kreatywność i dający swobodę artystycznego wyrazu, materiał. Jeśli więc czujesz w sobie silną potrzebę tworzenia, masz ochotę bawić się mediami i/lub dodatkami do scrapbookingu i nie chcesz przejmować się tym, czy baza udźwignie wszystkie Twoje zabiegi artystyczne - koniecznie stwórz swoją pracę na ramce HDF ;-)

Ramka scrapbooking na bazie hdf - jedna baza, wiele możliwości!


Pamiętasz wczorajszy post z romantyczną ramką handmade? Aż trudno uwierzyć, że Ania prezentuje dziś pracę stworzoną na tej samej bazie! Obie prace są od siebie totalnie różne. Ania sięgnęła po hipnotyzującą kolorystykę najnowszej kolekcji papierów do scrapbookingu LemonCraft: Silence.


Praca Ani ma w sobie mnóstwo kwiatów, perełek i motyli. Ta cudowna ramka na zdjęcie ręcznie robiona pięknie udekoruje każde mieszkanie. Świetnie sprawdzi się jako dekoracja domu, równie dobrze poradzi sobie jednak w roli prezentu na dowolną okazję. 

Czy Ciebie również zachwyca Cię niebywała lekkość tej pracy - mimo, iż jest to projekt jednocześnie niezwykle wyrazisty? :-) Aby uzyskać taki efekt lekkości (nawet, jeśli zastosujesz w pracy intensywne kolory!) musisz:

1) rozbielić poszczególne elementy pracy białą farbą lub za pomocą gesso;
2) zastosować warstwy (używaj kosteczek dystansowych i/lub beermaty do podklejania poszczególnych elementów kompozycji);
3) zastosować asymetrię (doda dynamiki kompozycji);
4) nie bać się wychodzenia kompozycji poza wytyczone przez bazę ramy.

Oczywiście, nie bez znaczenia pozostaje fakt, że ramka z motylami Woodouts sama w sobie narzuca pracy lekki, dynamiczny charakter - motyle wychodzą bowiem poza obręb koła i są rozmieszczone na bazie asymetrycznie.

Ramka scrapbooking ze zdjęciem i co jeszcze?


We wczorajszym wpisie pokazałam Ci, że na bazie ramki z płyty HDF możesz stworzyć wyjątkową ozdobę do domu. Dziś Ania udowadnia, że taka baza jest również świetnym materiałem na ramkę foto. Ale czy ramka hdf może mieć w scrapbookingu jeszcze jakieś zastosowanie? :-) Ta konkretna ramka może stać się wyjątkową dekoracją okładki albumu scrapbooking, takiego o wymiarach 30 x 30 cm, ponieważ baza ma 25 cm w najszerszym miejscu. Dzięki swoim wymiarom sprawdzi się również jako element ozdobny scrapa czy pracy tworzonej na podobraziu malarskim. Innym sposobem na wykorzystanie tej ramki jest stworzenie podziękowania z tekstem wewnątrz koła, np. dla rodziców na ślub, albo dla rodziców chrzestnych od dziecka. Możesz też stworzyć duży shaker box jako dekorację do pokoju maluszka. Możliwości jest naprawdę całe mnóstwo! A jaki Ty masz pomysł na połączenie tej ramki Woodouts i papierów do scrapbookingu LemonCraft? :-)

Dzięki, że zajrzałaś dziś do nas! :-) Życzę Ci wspaniałego dnia i udanego weekendu!


PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger