Ręcznie robiony album z elementem hdf - darmowy kurs scrapbooking!

Lubisz samodzielnie robić albumy? Zastanawiasz się, jak można urozmaicić okładkę? Rozważasz wykonanie albumu na zdjęcia w energetycznych kolorach, ale nie masz pomysłu, z jakiej kolekcji papierów scrapowych skorzystać? Dziś odpowiemy sobie na wiele pytań związanych z albumami handmade! Obejrzyj razem ze mną piękny, ręcznie robiony album z elementem hdf na okładce oraz przeczytaj kilka moich rad dotyczących tworzenia albumów w intensywnych kolorach. A na deser mam dla Ciebie świetny, darmowy kurs scrapbooking na okładkę albumu z okienkiem hdf, który przygotowała nasza Projektantka, Asia.
Jak zrobić ręcznie robiony album w mocnych kolorach?


Lubisz mocne kolory? Choć w scrapbookingu najpopularniejsze są jasne, pastelowe barwy, nikt nie powiedział, że nie możesz również sięgnąć w swej twórczości po bardziej energetyczną kolorystykę! :-) W LemonCraft pojawiło się na przestrzeni lat kilka kolekcji papierów do scrapoobkingu pełnych soczystych barw i wyrazistych kontrastów. Z pewnością wśród tych kolekcji wymienić trzeba Fresh Summer. Intensywna fuksja, soczysta zieleń i słoneczny żółty to świetna paleta barw, by przygotować pełen pozytywnej energii album na zdjęcia! ;-) 

Wiele scraperek obawia się mocnych kolorów, nie chcąc uzyskać zbyt krzykliwego efektu. Jest kilka sposobów, by kolorowy ręcznie robiony album nie był zbyt jaskrawy. 

Oto 5 sposobów na kolorowy album scrapbooking:


1) wybierz 2 lub 3 kolory swojej pracy, nie więcej;

2) zestaw wybrane barwy z barwą "uspokajającą": może nią być biel, czerń lub kraft. Kolor uspokajający, neutralny, powinien być kolorem bazy albumu, możesz go też dodać w roli dodatków w kompozycji (np. jako liście, elementy z wykrojników itp.);

3) jeśli zestawiasz ze sobą kontrastowe, intensywne kolory, postaraj się, by papiery do scrapbookingu miały raczej delikatne wzornictwo - miszmasz barw i deseni może bowiem przyprawić oglądającego o zawroty głowy ;-)

4) uzyskaj harmonię projektu dzięki zastosowaniu podobnych dekoracji na wszystkich stronach - intensywne barwy i duże kontrasty kolorystyczne nie wymagają wielu przydasi :-)

5) kondensuj kompozycje dekoracyjne - niech zajmują po fragmencie każdej strony, rozrzucone bezładnie po całej karcie będą dawać efekt bałaganu.

Elementy hdf w albumie scrapbooking - zalety stosowania


Ostatnio sporo opowiadam Ci o kształtach hdf od Woodouts! Dotychczas jednak skupiałam się na elementach hdf występujących w scrapbookingu w roli baz. Dziś chcę Ci pokazać, że elementy hdf możesz z powodzeniem wykorzystać jako części składowe większych kompozycji. Woodouts ma w swojej ofercie nie tylko duże bazy, ale właśnie - także drobniejsze elementy, które mają wiele zalet. Jakich? Oto

plusy stosowania elementów hdf w albumach scrapowych:


- są zdecydowanie bardziej trwałe i wytrzymałe od elementów tekturowych;
- pozwalają uzyskać w albumie efekt przestrzennych dekoracji;
- możesz je barwić dowolnymi preparatami, bez obaw, że elementy hdf się odkształcą;
- uzyskasz interesujące tekstury w swoich kompozycjach;
- są lekkie, więc nie obciążą dodatkowo bazy albumu;
- są łatwiejsze do przyklejenia niż np. elementy metalowe.Ręcznie robiony album z elementem hdf - inspiracja Projektantki


Nasza Projektantka, Asia, przygotowała dziś energetyczny, pełen soczystych barw, ręcznie robiony album z elementem hdf na okładce. Asia wykorzystała w swojej pracy papiery do scrapbookingu LemonCraft z kolekcji Fresh Summer oraz okienko z otwartymi okiennicami od Woodouts.


Okienko ma idealne wymiary, by udekorować nim okładkę albumu. Użycie w tym celu tekturki byłoby dość ryzykowne - zwłaszcza, że okładka jest tą częścią albumu, która najczęściej narażona jest na działanie czynników zewnętrznych.


Asia stworzyła swój album handmade na bazie w kolorze kraft. Taki stonowany,  "kartonowy" kolor świetnie uspokaja soczyste barwy!


Dekoracją stron albumu są przede wszystkim kawałki papierów scrapowych z pięknymi kwiatowymi kompozycjami oraz elementy wycięte z papieru i ułożone warstwowo.


Zauważ, że poza wycinankami, strony albumu nie posiadają wielu dekoracji, projekt Asi jest więc kolejnym dowodem na to, że piękny album można wykonać, mając do dyspozycji jedynie papiery do scrapbookingu! :-)


Kurs scrapbooking na okładkę albumu z elementem hdf


Podoba Ci się album Asi? Czujesz się skuszona, by spróbować udekorować okładkę elementem hdf? Asia przygotowała specjalnie dla Ciebie darmowy kurs scrapbooking w formie video, w którym pokazuje etapy powstawania okładki do powyższego albumu! Spróbuj koniecznie! :-) Kliknij w przycisk poniżej i obejrzyj video tutorial na naszym kanale YouTube:Dzięki, że poświęciłaś swój czas na nasz dzisiejszy artykuł i piękną inspirację Asi! Mam nadzieję, że czujesz się zainspirowana i że kreatywność wypełnia Cię po brzegi ;-) Życzę Ci wspaniałego dnia :-)

PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger