Ramki hdf w scrapbookingu - stwórz piękną ozdobę do domu

Z jakich materiałów najczęściej korzystasz, oprawiając zdjęcia? Papierowe scrapy oraz alterowane (czyli przerabiane z gotowych) ramki na zdjęcia są chyba najpopularniejsze. Na nieco dalszej pozycji znajdują się podobrazia malarskie przekształcone w zachwycające obrazy foto. A ramki hdf do samodzielnego zdobienia? Przyznam szczerze, że sama nie sięgałam dotychczas po tę formę, a okazała się świetna do współpracy! I tak stworzyłam scrapową ramkę na bazie hdf, która idealnie udekoruje pokój mojego synka. Zapraszam Cię do obejrzenia mojej inspiracji i przeczytania kilka słów na temat wykorzystania ramek hdf w scrapbookingu.Ramki hdf w scrapbookingu - opraw swoje zdjęcie jak tylko chcesz!


Najfajniejsze w ramkach hdf jest to, że są dostępne w rozmaitych rozmiarach i kształtach. W Woodouts! znajdziesz dwuczęściowe ramki, które możesz skleić, by uzyskać efekt przestrzenności. Możesz też pokusić się o stworzenie dwóch oddzielnych projektów z pleców i nakładki ramki ;-) Tradycyjne ramki foto oraz blejtramy nie dają aż tylu możliwości - zwykle są kwadratowe, prostokątne, czasem można też spotkać okrągłe czy owalne, ale o bardziej wymyślnych kształtach możesz tylko pomarzyć. A ramki hdf? Jedne są proste, inne mają ozdobny, ażurowy brzeg, jeszcze inne są w bardzo nietypowych kształtach, jak rakieta albo psia łapa. Tak różnorodny wybór sprawia, że możesz wykonać pamiątkę scrapbooking w dowolnej tematyce, na dowolną okazję! :-) 

Zalety ramek hdf


Poza tym, że ramki hdf mają wiele fajnych wzorów, posiadają również mnóstwo innych zalet :-)

- są trwałe i sztywne, więc nie wyginają się i nie falują pod wpływem kleju, farb i innych "mokrych" preparatów;

- są stabilne, dzięki czemu nie tylko możesz je zawiesić na ścianie, ale i ustawić w dogodnym miejscu - odpowiednio podparte nie będą się przewracać;

- możesz je wykorzystać zarówno w roli ramek na zdjęcia, jak i jako samodzielną dekorację domu;

- ich cena jest bardzo atrakcyjna;

- mają fajny, naturalny kolor drewna, więc jeśli nie masz ochoty, wcale nie musisz ich malować czy pokrywać innymi mediami - saute też prezentują się wspaniale!


Dekoracja scrapbooking - ramka hdf do dziecięcego pokojuPraca, którą na dziś przygotowałam, to ramka hdf Woodouts! - ramka z wiankiem z gwiazdami. Udekorowałam ją papierami do scrapbookingu i elementami do wycinania LemonCraft z kolekcji Boy's Little World. Latające balony, guziki i samoloty świetnie pasują do motywu gwiazdek. A motyw gwiazdek - jak widać - wcale nie musi być związany ze świętami Bożego Narodzenia! :D Moim zdaniem, gwiazdki świetnie pasują również do prac dziecięcych.


Ramka ma fajną wielkość - średnica 20 cm jest w sam raz: daje odpowiednio dużo przestrzeni do nałożenia ulubionych ozdób, a jednocześnie sprawia, że zdjęcie w niej nie ginie :-) Dla uzyskania harmonijnego efektu, kształt zdjęcia dopasowałam do kształtu ramki i wycięłam koło :-)

Moją ramkę hdf pomalowałam białą farbą kredową, bez uprzedniego nakładania jakichkolwiek podkładów - dzięki temu uzyskałam nierównomierny efekt, z prześwitami. Na koniec delikatnie przyciemniłam krawędzie brązowym tuszem pigmentowym.

Ponieważ ramka nie ma kształtu koła, gdyż jedna gwiazdka wychodzi poza obręb ramki, pozwoliłam sobie na umieszczenie niektórych dekoracji również delikatnie poza krawędzią. Myślę, że taki jest ciekawiej, a kompozycja daje wrażenie bardziej dynamicznej :-)

Papiery do scrapbookingu oraz elementy do wycinania stanowią główną dekorację mojej pracy. Poza nimi, ramka hdf została udekorowana przeze mnie styropianowymi kuleczkami, tekturkami, papierowymi różami, cekinami i brokatowymi gwiazdkami wyciętymi wykrojnikiem. Ozdób nie musiałam żałować, solidna baza hdf przyjmie wszystko ;-)Mam nadzieję, że moja ramka scrapbooking na bazie hdf od Woodouts! przypadła Ci do gustu. Myślę, że to świetna dekoracja do chłopięcego pokoju - na szczęście mój 4-latek jest tego samego zdania ;-) 

A Ty - tworzysz ramki foto na bazach hdf? Co w nich lubisz najbardziej? Pochwal się swoimi dziełami w komentarzu! :-)

Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za Twoją obecność na naszym Lemoncraftowym blogu!PODPIS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twoje słowa

Copyright © Lemoncraft , Blogger